EURO POL TOUR - Tour Operator
O EPT / Zadaj pytanie
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Słowenia
  4. Wyc. objazdowe

SŁOWENIA - mały kraj, wielkie możliwości  

Słowenia / Wyc. objazdowe / Wyc. objazdowe

kod oferty: SLW5600

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 97

izabela@europol.com.pl

Cena: 1199 PLN

Podana cena skalkulowana przy 45 osobach płatnych

Oferta

OFERTA DLA GRUP DOROSŁYCH
Kraj: SŁOWENIA
Impreza: MAŁY KRAJ - WIELKIE MOŻLIWOŚCI
Kod: SLW5600
Dojazd: autokarem

Cena przy 45 os. płatnych: od 1199 zł/os.

Program

1 DZIEŃ: wyjazd z Katowic w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Czechy i Austrię do Słowenii.

2 DZIEŃ: przyjazd do Słowenii. Przejazd do miejscowości Bled – „perły Alp Julijskich”. Zwiedzanie bledzkiego zamku, którego początki sięgają XI w., a także rejs stateczkiem (tzw. pletna) po jeziorze i zwiedzanie znajdującego się na środku jeziora barokowego kościoła Marii Wspomożycielki, z dzwonem życzeń z XVI wieku. Następnie przejazd nad największe słoweńskie jezioro słodkowodne - jezioro Bohinj z kościołem św. Jana Chrzciciela, który stanowi połączenie stylu romańskiego, gotyckiego i barokowego a jego wnętrze pokrywają gotyckie freski. Przejazd kolejką linową na górę Vogel, ze szczytu której rozciągają się przepiękne widoki na jezioro i otaczające jezioro Alpy Julijskie. Przejazd na zakwaterowanie w okolicach Ljublany. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: śniadanie. Przyjazd do stolicy Słowenii – Ljublany i zwiedzanie miasta: starówka z architekturą Art Nouveau, plac Prešeren (najważniejszy plac w mieście) z franciszkańską cerkwią, kościół św. Trójcy – barokowa świątynia z charakterystyczną, falistą fasadą, Potrójny Most nad rzeką Ljubljanicą, barokowy ratusz, katedra św. Mikołaja, Smoczy Most, Wzgórze Zamkowe ze średniowiecznym zamkiem, park Tivoli z promenadą Jakopič. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do miejscowości Postojna ze słynną na całym świecie jaskinią. Jest to największa i najczęściej odwiedzana w Europie jaskinia typu "klasyczny kras". Zwiedzanie podziemną trasą przez niezliczone korytarze, pasaże i komnaty. Następnie przejazd do pobliskiej Predjamy i zwiedzanie czteropiętrowego zamku, leżącego właściwie pod 123-metrową skałą. Przejazd do miasta Koper - stolicy Istrii. Stare centrum miasta jest położone na dawnej wyspie która sztucznie została połączona z lądem. Zwiedzanie gotycko-renesansowej katedry Wniebowzięcia NMP z XV wieku, pałac Pretorów. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: śniadanie. Dzień na Riwierze Słoweńskiej: najpierw Portoroż, największy kurort na słoweńskim wybrzeżu. Krótki spacer po miasteczku. Następnie przejazd do Piranu – jednego z najbardziej malowniczych miasteczek śródziemnomorskich, które zachowało średniowieczny styl wąskich uliczek oraz ciasnej zabudowy mieszkalnej, zwiedzanie m.in.: Rynek Tartini, dawne mury miejskie, katedra św. Jerzego, Dom Wenecki. Czas wolny. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Jaskiń Szkocjańskich – są to malownicze groty z wysokimi komorami, rwącymi potokami i największym w Europie podziemnym kanionem. Następnie przejazd do Mariboru i zwiedzanie miasta, m.in.: XII-wieczna katedra św. Jana Chrzciciela – najważniejsza miejska świątynia, Zamek Miejski z XV wieku, kościół franciszkanów, synagoga, degustacja wina w lokalnej winnicy. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych/nocnych.

7 DZIEŃ: przyjazd do Katowic w godzinach porannych.

Świadczenia zawarte w cenie

- wyjazd z Katowic i przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, toaleta, TV),
- 4 noclegi w hotelach **/***, w pokojach 2-osobowych z łazienkami,
- wyżywienie HB: 4 x śniadanie, 4 x obiadokolacja,
- opieka licencjonowanego pilota wycieczek podczas trwania całej imprezy,
- ubezpieczenie KL, OC, NNW i bagażu (wg Warunków Uczestnictwa EPT)
- realizację programu.

Cena nie zawiera

- opłat klimatycznych w hotelach – płatne na miejscu (Ljublana: ok. 1,3 €/os./dzień, Koper: ok. 2,5 €/os./dzień)
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (brak obowiązkowych) - ok. 80 €/os. (m.in. rejs statkiem – 12 €, zamek Bled – 7,5 €, kolejka linowa na Vogel – 11 €, Postojna + Predjama – 32 €, Jaskinie Szkocjańskie – 16 €),
- napojów do obiadokolacji,
- innych świadczeń nie zawartych w programie.

Informacje dodatkowe

Uwaga:
- terminy do uzgodnienia,
- możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą),
- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot nie oprowadza po muzeach,
- podczas wycieczek pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem.

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zapytania na maila:
izabela@europol.com.pl, anna@europol.com.pl

Witaj na stronie EPT!