EURO POL TOUR - Tour Operator
Uwaga
Szanowni Klienci,
biorąc pod uwagę obecną nadzwyczajną sytuację, w trosce o zdrowie Wasze oraz naszych pracowników do odwołania pracujemy dla Państwa zdalnie, spoza siedziby Biura. Wszystkie pytania, życzenia np. zmiany terminu wyjazdu czy też nowe rezerwacje oraz wszystkie inne bieżące sprawy prosimy kierować mailowo na adres rezerwacja@europol.com.pl, realizacja@europol.com.pl lub europol@europol.com.pl w godzinach 10.00-16.00 w dni powszednie. Staramy się odpowiadać niezwłocznie lecz nie później niż tego samego dnia.
Liczymy na zrozumienie i pozdrawiamy, Euro Pol Tour
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Holandia

Holandia

Holandia autokarem

Oferta


Opis kraju

Stolica: Amsterdam

Ludność: 16,5 mln
Obszar: 41,5 tys. km²
Gęstość zaludnienia: 395 osób/km²
Język urzędowy: holenderski
Waluta: 1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Największe miasta : Amsterdam, Rotterdam, Haga
Ustrój polityczny: monarchia parlamentarna
Święta Narodowe: 30 kwietnia (rocznica wstąpienia na tron w 1980 r. królowej Beatrix)
Skład etniczny: Holendrzy- 96%, Turcy- 1%, Marokańczycy- 1%, Niemcy- poniżej 1%
Wyznanie: katolicy (36%), protestanci(26%), muzułmanie (3%), bezwyznaniowcy (35%)
Numer kierunkowy: +31

zwiń więcej

Kuchnia

Pisząc o kuchni holenderskiej nie sposób nie wspomnieć o serach, które są jednym ze znaków rozpoznawczych tego kraju. Intensywność smaku sera uzależniona jest od stopnia ich dojrzałości i można je podzielić na: jong (delikatny), belegen (intensywny), oud (ostry). Holendrzy wytwarzają niezliczone rodzaje serów, a ich nazwy często pochodzą od nazw miast np. Gouda, Edam. Głównym napojem spożywanym do posiłków jest… piwo. Najbardziej znane z nich to Heneken, Grolsch, Amstel. Bardzo rozpowszechniona jest także kawa, której to Holendrzy piją ogromne ilości. W niektórych statystykach wyczytać można, iż kraj ten znajduje się na drugim miejscu co do ilości spożywanej kawy, tuż za Szwedami.

Obyczaje

Holandia słynie z tradycyjnego stroju ludowego, którego najbardziej znanym elementem są chodaki. Używane przez holenderskich farmerów od lat, dopiero niedawno zostały zatwierdzone przez Unię Europejską jako obuwie robocze, które jest tanie, wytrzymałe i bezpieczne. Warto pamiętać, że chodaki są w Holandii nie tylko symbolem, miłą pamiątką chętnie kupowaną przez turystów, ale także obuwiem używanym na co dzień. Przepięknym elementem krajobrazu holenderskiego oraz nieodłącznym symbolem tego kraju są tulipany. W Holandii można podziwiać ogromne pola porośnięte tymi kwiatami. Warto również wiedzieć, iż Holendrzy specjalizują się w tworzeniu przeróżnych mieszanek kolorystycznych tulipanów, które słynne są na całym świecie.

Pogoda

Klimat Holandii jest morski, umiarkowany i ciepły. Średnia temperatura stycznia wynosi od +1 °C na wschodzie do +3 °C na zachodzie. Natomiast w lipcu od +17 °C do +19 °C, w głębi kraju do +20 °C. Mała amplituda roczna temperatur jest wynikiem zachodnich i południowo-zachodnich wiatrów, które łagodzą upały i chłody zimowe. Średnia roczna suma opadów wynosi 750 mm. Częstym zjawiskiem są mgły. Aktualna pogoda w Holandii: KLIK

Witaj na stronie EPT!