EURO POL TOUR - Tour Operator
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Słowacja
  4. Bratysława

BRATYSŁAWA  

Słowacja / bratysława / 

kod oferty: SKA7001

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 80

[email protected]

Cena: 1055 PLN

Podana cena skalkulowana przy 45 osobach płatnych

Oferta

OFERTA DLA GRUP SZKOLNYCH (do 18 lat)
Kraj: SŁOWACJA
Miejscowość: BRATYSŁAWA
Kod: SKA7001
Dojazd: autokarem

Cena przy 45 os. płatnych - 1055/os.

Na zapytanie możliwa wycena oferty dla mniejszych/większych grup oraz wyjazdu z innych miejscowości w kraju.

Zapytania o wycenę prosimy wysyłać na: [email protected]

Program

1 DZIEŃ: wyjazd z Katowic we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Bratysławy.

Zwiedzanie miasta obejmuje: Rynek na Starym Mieście - centralne miejsce bratysławskiej starówki z Fontanną Maksymiliana; upamiętnia ona koronację Maksymiliana II Habsburga na króla Węgier. Z rynku odchodzą wąskie i kręte uliczki z kolorowymi kamienicami. Brama Michalska - jedyna zachowana brama miejska, posiada strzelistą 51-metrową wieżę z czterema tarczami zegarowymi, zwieńczoną barokowym hełmem. Ulica Michalska i Venturska – najstarsze ulice miasta, w średniowieczu były częścią szlaku handlowego łączącego Bałtyk z Dunajem, później stały się reprezentacyjnym traktem, przy którym magnaci stawiali swoje rezydencje. Dziś zamienione w deptak, otoczony sklepikami i knajpkami, gdzie rozbrzmiewają różnojęzycznym gwarem. Pałac Prymasowski - klasycystyczny pałac zbudowany dla prymasa Węgier i arcybiskupa Ostrzyhomia Jozsefa Batthyanego. Stary Ratusz z przepięknym podworcem i przyjemną kafejką w bramie wejściowej. Synagoga – z charakterystycznym rzędem kolumn przed fasadą główną budynku. Synagoga ta do dnia dzisiejszego pełni swoją religijną funkcję; modlą się w niej wierni Żydzi z Bratysławy i okolic. Pałac Prezydencki - Grasalkovičov palác, który pełni funkcję siedziby prezydenta. Wokół pałacu roztacza się przepiękny ogród z pomnikiem Johanna Nepomuka Hummela, znanego kompozytora, urodzonego w Bratysławie. Letni Pałac Biskupi - budowla renesansowa, budynek obecnie jest siedzibą słowackiej Rady Ministrów. Kościół Franciszkański - najstarsza zachowana do dzisiaj budowla sakralna w Bratysławie z 1278 roku, w tej świątyni królowie węgierscy pasowali szlachciców na Rycerzy Złotej Ostrogi. Plac Hviezdosława – popularny bulwar pełen modnych restauracji i kawiarni. U jego wylotu stoi zabytkowa Kolumna Świętej Trójcy nazywana również Morowym Słupem (wystawiona po ustaniu jednej z najcięższych epidemii w XVIII wieku). Na placu zobaczymy też pomnik Hansa Christiana Andersena i Pavola Országha Hviezdoslava słowackiego poety.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: śniadanie.

Wycieczka statkiem do miejscowości Devin (opłata na miejscu za rejs 2 strony ok. 7 €/ osoba) lub przejazd autokarem. Ruiny zamku w Devin położone są na skale u ujścia rzeki Morawy do Dunaju, w obrębie Słowackiego Muzeum Narodowego. Zamek pełnił funkcję twierdzy granicznej, a także warowni. Budowla składa się z zamku dolnego, średniego i górnego: w dolnej części widoczne są fundamenty średniowiecznych budowli zczasów Państwa Wielkomorawskiego. Zamek średni to ruiny dwóch pałaców. Najstarszy jest zamek górny, gdzie zachowały się duże fragmenty murów, z których można podziwiać panoramę okolicy. Warto zwrócić uwagę na pozostałości rzymskiej twierdzy oraz ekspozycję, która znajduje się w zrekonstruowanym skrzydle pałacowym. U stóp skały znajduje się stara, malownicza wioska Devin. Powrót do Bratysławy. Przejazd na wzgórze Slavin – około 2,5km od Starego Miasta. Na wzgórzu wznosi się ogromny pomnik, upamiętniający 6000 żołnierzy radzieckich, którzy polegli w walce o miasto. Miejsce stanowi również dobry punkt widokowy na stolicę Słowacji.

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: śniadanie. Wykwaterowanie.

Przejazd do Zamku w Bratysławie - zamek wznosi się na wysokości 85 metrów nad doliną Dunaju. Początki zamku sięgają końca IX w. , wielokrotnie zmieniany i przebudowywany m.in. przez Marię Teresę; obecnie mieści Muzeum Historyczne ze zbiorami z zakresu numizmatyki, historii sztuki, nauki i edukacji, a także Muzeum Muzyki - zbiór słowackich instrumentów muzycznych, nagrań, partytur, fotografii i rękopisów. Przejście pod katedrę św. Marcina - "Kto nie był w katedrze, nie był w Bratysławie" mówi przysłowie; katedra służyła jako kościół koronacyjny węgierskich królów, od św. Stefana do cesarza Austrii Ferdynanda I Habsburga, a imitacja korony zdobi dzisiaj wieżę katedry. Kościół św. Elżbiety - w Bratysławie nazywany jest także Niebieskim Kościołem, ciekawy budynek o nieregularnym kształcie; od początku pomalowany jest na niebiesko, ze zdobieniami wykonanymi z ceramiki.

Czas wolny na zakup pamiątek. Wyjazd w kierunku Polski. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie

- 2 noclegi w hotelu klasy turystycznej – pokoje wieloosobowe,
- przejazd autokarem (wyjazd z Katowic lub okolic),
- wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja,
- opieka licencjonowanego pilota wycieczek podczas całej wycieczki,
- ubezpieczenie KL, NNW, OC, bagażu zgodnie z Warunkami Uczestnictwa,
- miejsca dla 4 osób kadry pedagogicznej.

Cena nie zawiera

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 20 €),
- innych świadczeń nie zawartych w programie.

Informacje dodatkowe

Uwaga:
- terminy do uzgodnienia,
- możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą),
- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot nie oprowadza po muzeach,
- podczas wycieczek pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem
- szkoła ma obowiązek dostarczenia przed wyjazdem lub w dniu wyjazdu pilotowi listy uczestników z pieczątką szkoły,
- obowiązują Warunki Uczestnictwa zawarte w katalogu EPT.

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zapytania na maila:
[email protected]

Witaj na stronie EPT!