EURO POL TOUR - Tour Operator
Uwaga
Szanowni Klienci,
biorąc pod uwagę obecną nadzwyczajną sytuację, w trosce o zdrowie Wasze oraz naszych pracowników do odwołania pracujemy dla Państwa zdalnie, spoza siedziby Biura. Wszystkie pytania, życzenia np. zmiany terminu wyjazdu czy też nowe rezerwacje oraz wszystkie inne bieżące sprawy prosimy kierować mailowo na adres rezerwacja@europol.com.pl, realizacja@europol.com.pl lub europol@europol.com.pl w godzinach 10.00-16.00 w dni powszednie. Staramy się odpowiadać niezwłocznie lecz nie później niż tego samego dnia.
Liczymy na zrozumienie i pozdrawiamy, Euro Pol Tour
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Słowacja
  4. Bratysława

BRATYSŁAWA  

Słowacja / bratysława / Bratysława

kod oferty: SKA7000

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 80

rezerwacja@europol.com.pl

Cena: 349 PLN

Podana cena skalkulowana przy 45 osobach płatnych

Oferta

OFERTA DLA GRUP SZKOLNYCH (do 18 lat)
Kraj: SŁOWACJA
Miejscowość: BRATYSŁAWA
Kod: SKA7000
Dojazd: autokarem

Cena przy 45 os. płatnych - 349 zł/os.

Na zapytanie możliwa wycena oferty dla mniejszych/większych grup.

Zapytania o wycenę prosimy wysyłać na: grupy@europol.com.pl

Program

1 DZIEŃ: wyjazd z Katowic we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Bratysławy.

Zwiedzanie miasta obejmuje: Rynek na Starym Mieście - centralne miejsce bratysławskiej starówki z Fontanną Maksymiliana; upamiętnia ona koronację Maksymiliana II Habsburga na króla Węgier. Z rynku odchodzą wąskie i kręte uliczki z kolorowymi kamienicami. Brama Michalska - jedyna zachowana brama miejska, posiada strzelistą 51-metrową wieżę z czterema tarczami zegarowymi, zwieńczoną barokowym hełmem. Ulica Michalska i Venturska – najstarsze ulice miasta, w średniowieczu były częścią szlaku handlowego łączącego Bałtyk z Dunajem, później stały się reprezentacyjnym traktem, przy którym magnaci stawiali swoje rezydencje. Dziś zamienione w deptak, otoczony sklepikami i knajpkami, gdzie rozbrzmiewają różnojęzycznym gwarem. Pałac Prymasowski - klasycystyczny pałac zbudowany dla prymasa Węgier i arcybiskupa Ostrzyhomia Jozsefa Batthyanego. Stary Ratusz z przepięknym podworcem i przyjemną kafejką w bramie wejściowej. Synagoga – z charakterystycznym rzędem kolumn przed fasadą główną budynku. Synagoga ta do dnia dzisiejszego pełni swoją religijną funkcję; modlą się w niej wierni Żydzi z Bratysławy i okolic. Pałac Prezydencki - Grasalkovičov palác, który pełni funkcję siedziby prezydenta. Wokół pałacu roztacza się przepiękny ogród z pomnikiem Johanna Nepomuka Hummela, znanego kompozytora, urodzonego w Bratysławie. Letni Pałac Biskupi - budowla renesansowa, budynek obecnie jest siedzibą słowackiej Rady Ministrów. Kościół Franciszkański - najstarsza zachowana do dzisiaj budowla sakralna w Bratysławie z 1278 roku, w tej świątyni królowie węgierscy pasowali szlachciców na Rycerzy Złotej Ostrogi. Plac Hviezdosława – popularny bulwar pełen modnych restauracji i kawiarni. U jego wylotu stoi zabytkowa Kolumna Świętej Trójcy nazywana również Morowym Słupem (wystawiona po ustaniu jednej z najcięższych epidemii w XVIII wieku). Na placu zobaczymy też pomnik Hansa Christiana Andersena i Pavola Országha Hviezdoslava słowackiego poety.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: śniadanie i wykwaterowanie.

Przejazd do Zamku w Bratysławie - zamek wznosi się na wysokości 85 metrów nad doliną Dunaju. Początki zamku sięgają końca IX w. , wielokrotnie zmieniany i przebudowywany m.in. przez Marię Teresę; obecnie mieści Muzeum Historyczne ze zbiorami z zakresu numizmatyki, historii sztuki, nauki i edukacji, a także Muzeum Muzyki - zbiór słowackich instrumentów muzycznych, nagrań, partytur, fotografii i rękopisów. Przejście pod katedrę św. Marcina - "Kto nie był w katedrze, nie był w Bratysławie" mówi przysłowie; katedra służyła jako kościół koronacyjny węgierskich królów, od św. Stefana do cesarza Austrii Ferdynanda I Habsburga, a imitacja korony zdobi dzisiaj wieżę katedry. Kościół św. Elżbiety - w Bratysławie nazywany jest także Niebieskim Kościołem, ciekawy budynek o nieregularnym kształcie; od początku pomalowany jest na niebiesko, ze zdobieniami wykonanymi z ceramiki.

Wyjazd w kierunku Polski. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie

- 1 nocleg w hotelu klasy turystycznej – pokoje wieloosobowe,
- przejazd autokarem (wyjazd z Katowic lub okolic),
- wyżywienie: 1 x śniadanie, 1 x obiadokolacja,
- opieka licencjonowanego pilota wycieczek podczas całej wycieczki,
- ubezpieczenie KL, NNW, OC, bagażu zgodnie z Warunkami Uczestnictwa,
- miejsca dla 4 osób kadry pedagogicznej.

Cena nie zawiera

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 10-15 €),
- innych świadczeń nie zawartych w programie.

Informacje dodatkowe

Uwaga:
- terminy do uzgodnienia,
- możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą),
- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot nie oprowadza po muzeach,
- podczas wycieczek pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem
- szkoła ma obowiązek dostarczenia przed wyjazdem lub w dniu wyjazdu pilotowi listy uczestników z pieczątką szkoły,
- obowiązują Warunki Uczestnictwa zawarte w katalogu EPT.

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zapytania na maila:
grupy@europol.com.pl

Witaj na stronie EPT!