EURO POL TOUR - Tour Operator
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Wielka Brytania
  4. Edynburg

W KRAINIE ZAMKÓW, WHISKY I GOLFA  

Wielka Brytania / Szkocja / Edynburg

kod oferty: SCO5000

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 80

[email protected]

Cena: 4559 PLN

Podana cena skalkulowana przy 20 osobach płatnych

Oferta

OFERTA DLA GRUP DOROSŁYCH
Kraj: SZKOCJA
W programie: GLASGOW, LOCH NESS, FORFAR, EDYNBURG, FALKIRK
Kod: SCO5000
Impreza samolotowa (transfery autokarem w Szkocji)

Cena przy 20 os. płatnych: od 4559 zł/os.

Na zapytanie możliwa wycena oferty dla mniejszych/większych grup
Zapytania o wycenę prosimy wysyłać na: [email protected]

Program

1 dzień: spotkanie na lotnisku w Katowicach z pilotem. Przylot na lotnisko Prestwick, przejazd do Glasgow, panoramiczny objazd miasta. Przejazd na północ wzdłuż malowniczego jeziora Loch Lomond, będącego wizytówką Szkocji. Zwiedzanie Inverarary Castle. Zamek ten od wielu wieków jest siedzibą potężnego klanu Campbellów. Następnie przejazd przez majestatyczną dolinę Glencoe. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w okolicach Fort William/Oban.

2 dzień: śniadanie, wykwaterowanie. Na dobry początek dnia podziwianie najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii Ben Navis, a następnie przejazd wzdłuż jeziora Loch Lochy i Loch Ness, w którym ukrywa się tajemniczy potwór lub jak kto woli sympatyczna Nessi. Zwiedzanie ruin zamku Urquhart Castle. Możliwy rejs stateczkiem po Loch Ness do Inverness – głównego miasta północnej Szkocji. Przejazd na południe wzdłuż obrzeży największego parku narodowego Wielkiej Brytanii Cairngorms oraz przez malownicze góry Grampian. Zwiedzanie Blair Castle - zamku będącego siedzibą księcia Atholl, arystokraty mającego niezwykły przywilej posiadania jedynej prywatnej armii w Europie - Atholl Highlanders. Następnie wizyta w Blair Atholl Whisky Distillery, aby poznać tajniki produkcji wspaniałej single malt whisky, degustacja. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w okolicach Perth.

3 dzień: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na wschód do Forfar, zwiedzanie malowniczego zamku Glamis Castle, w którym wychowywała się Królowa Elżbieta i w którym urodziła się Księżniczka Małgorzata. Jest to zamek ściśle związany z rodziną królewską, jednak do rodziny nie należy. Przyjazd do St. Andrews, spacer po mieście, zapoznanie się z najstarszym polem golfowym Old Course. Po drodze zwiedzanie Falkland Palace – ulubionego pałacu rodziny Stewardów. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w okolicach Edynburga.

4 dzień: śniadanie. Przejazd do Edynburga, miasta wzniesionego na stokach wygasłych wulkanów i skalistych zboczach, o którym Robert Louis Stevenson, stwierdził: "Żadne otoczenie nie byłoby bardziej odpowiednie dla głowy królestwa i żadne nie wydaje się stosowniejsze dla szlachetnych celów." Zwiedzanie m.in. Edinburgh Castle, imponującej twierdzy zbudowanej na szczycie górującego nad miastem wygasłego wulkanu, spacer średniowieczną główną ulica starego miasta - Royal Mile aż do Holyroodhouse Palace – pałacu, w którym kiedyś mieszkała Maria Stuart, a obecnie rezyduje Królowa Elżbieta II podczas pobytów w Edynburgu. W miarę możliwości czasowych wizyta na królewskim jachcie Royal Yacht Britannia, na pokładzie którego pływali możni tego świata. Obiadokolacja. Powrót do hotelu, nocleg.

5 dzień: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Falkirk zwiedzanie ukończonej w 2002 r. obrotowej windy dla statków Falkirk Wheel, pokonującej kilkunastometrową różnicę poziomów wody pomiędzy Union Canal i Forth & Clyde Canal. Przejazd do Stirling, zwiedzanie Stirling Castle - największego i jednego z najważniejszych szkockich zamków, ze względu na swoje strategiczne położenie, odgrywającego znaczącą rolą podczas walk o niepodległość. Tu rozgrywały się dramatyczne wydarzenia, będące częścią historii Szkocji - zabójstwa, zdrady ale też koronacja Marii Stuart. Następnie przejazd do Glasgow, czas wolny na zwiedzanie tego największego miasta Szkocji, będącego najwspanialszym w Wielkiej Brytanii przykładem miasta w stylu wiktoriańskim. Glasgow słynie ze światowej klasy muzeów, niezwykłej współczesnej architektury oraz doskonałych pubów. Obiadokolacja. Nocleg w hotelu w okolicach Glasgow

6 dzień: Transfer na lotnisko w Prestwick. Wylot do Polski.

Świadczenia zawarte w cenie

- 5 noclegów,
- przelot samolotem,
- transfery autokarem podczas realizacji programu w Szkocji,
- wyżywienie: 2 x dziennie (zgodnie z programem),
- opieka licencjonowanego pilota wycieczek podczas całej imprezy,
- ubezpieczenie NNW, KL, OC i bagażu wg Warunków Uczestnictwa,
- degustacja whisky,
- realizacja programu

Cena nie zawiera

- obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 15 zł/osoby
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
- napojów do obiadokolacji,
- innych świadczeń nie zawartych w programie.

Informacje dodatkowe

Uwaga:
- terminy do uzgodnienia,
- możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą),
- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot nie oprowadza po muzeach,
- podczas wycieczek pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem.

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zapytania na maila:
grupy@europol.com.pl,

Witaj na stronie EPT!