EURO POL TOUR - Tour Operator
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Polska
  4. Wycieczka grupowa

KRYNICA ZDRÓJ  

Polska / Wyc. objazdowe / Wycieczka grupowa

kod oferty: POL7037

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 80

[email protected]

Cena: 795 PLN

Podana cena skalkulowana przy 45 osobach płatnych

Oferta

OFERTA DLA GRUP SZKOLNYCH (do 18 lat)
Kraj: POLSKA
Miejscowość: KRYNICA ZDRÓJ
Kod: POL7037
Dojazd: autokarem

Cena przy 45 os. płatnych - 795/os.

Na zapytanie możliwa wycena oferty dla mniejszych/większych grup oraz wyjazdu z innej miejscowości w kraju.
Zapytania o wycenę prosimy wysyłać na: [email protected]

Program

1 DZIEŃ: Wyjazd z Katowic w godzinach porannych. Przejazd do Nowego Wiśnicza, gdzie mieści się znany zamek Kmitów i Lubomirskich. Pierwsze zabudowanie w miejscu ówczesnego zamku w Nowym Wiśniczu to gotycka budowla z XV wieku. W XVI wieku, dzięki staraniom Piotra Kmity herbu Szreniawa, zamek przybrał formę renesansową. W 1593 roku zabudowa trafiła w ręce Sebastiana Lubomirskiego. Jego syn w latach 20-tych XVII wieku przekształcił zamek na wczesnobarokową rezydencję i warownię. Przejazd do Lipnicy Murowanej. Dziś stanowi przykład typowej zabudowy miejskiej średniowiecznej osady o charakterze targowym. Przejazd pod drewniany kościół pw. św. Leonarda z XV wieku, który umieszczony jest na Światowej Liście Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Krynicy Zdrój, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do centrum Krynicy. Wjazd Kolejką Gondolową na Jaworzynę (1114 m n.p.m.), podziwianie panoramy Beskidów, Pienin i Tatr- zapoznanie się z siecią szlaków turystycznych (165 km). Podejście do Schroniska i zwiedzanie Muzeum Turystyki Górskiej powrót kolejką. Następnie przejście do centrum - zwiedzanie kościoła neorenesansowego, "Łazienek Mineralnych", "Patrii" - hotelu należącego do Jana Kiepury, pijalni Jana i Józefa. Zwiedzanie centrum Krynicy - Muszli Koncertowej, Starych Łazienek Borowinowych (omówienie walorów leczniczych Krynicy), Ławeczki Kraszewskiego, Starego Domu Zdrojowego - jednego z najpiękniejszych obiektów neorenesansowych w Polsce projektu Jana Zawiejskiego - twórcy teatru Słowackiego w Krakowie, Muzeum Nikifora, pomnika Adama Mickiewicza. Przejazd pod stację narciarską Słotwiny Arena, na której szczycie znajduje się pierwsza w Polsce wieża widokowa w koronach drzew o unikalnej konstrukcji drewnianej. Pod wieżę można dostać się spacerem utwardzoną drogą lub kolejką gondolową. Wieża ma 49,5 metra wysokości, a prowadzi do niej specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka” wznosząca się stopniowo do góry. Umiejscowienie trasy w koronach drzew niewątpliwie potęguje doznania związane z podziwianiem walorów krajobrazowych okolicy. Łączna długość ścieżki wynosi 1030 metrów. Po zwiedzaniu powrót do ośrodka, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: śniadanie, wjazd kolejką linowo-terenową na Górę Parkową, zjazdy na Rajskich Ślizgawkach, spacer do źródełka "Miłości" - degustacja wody mineralnej. Zejście z Góry Parkowej przyrodniczą ścieżką edukacyjną (stawy: "Czapli", "Łabędzi", "Szczytowy") przystanek przy sanktuarium Maryjnym - rzeźba projektu Artura Grottgera i zapoznanie się z legendą o Krynickich Zdrojach. Zejście obok kaplicy parkowej wybudowanej w stylu budownictwa cerkiewnego do Pijalni Głównej. Odpoczynek w Pijalni Głównej i degustacja wód mineralnych. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie

- 2 noclegi w pokojach 3-6 osobowych,
- przejazd autokarem (wyjazd z Katowic lub okolic),
- wyżywienie HB: śniadania, obiadokolacje,
- opieka licencjonowanego pilota wycieczek,
- ubezpieczenie NNW,
- miejsca dla 4 osób kadry pedagogicznej.

Cena nie zawiera

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
- innych świadczeń nie zawartych w programie.

Informacje dodatkowe

Uwaga:
- terminy do uzgodnienia,
- możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą),
- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot nie oprowadza po muzeach,
- podczas wycieczek pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem
- szkoła ma obowiązek dostarczenia przed wyjazdem lub w dniu wyjazdu pilotowi listy uczestników z pieczątką szkoły,
- obowiązują Warunki Uczestnictwa zawarte w katalogu EPT.

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zapytania na maila:
grupy@europol.com.pl

Witaj na stronie EPT!