EURO POL TOUR - Tour Operator
Uwaga
Szanowni Klienci,
biorąc pod uwagę obecną nadzwyczajną sytuację, w trosce o zdrowie Wasze oraz naszych pracowników do odwołania pracujemy dla Państwa zdalnie, spoza siedziby Biura. Wszystkie pytania, życzenia np. zmiany terminu wyjazdu czy też nowe rezerwacje oraz wszystkie inne bieżące sprawy prosimy kierować mailowo na adres rezerwacja@europol.com.pl, realizacja@europol.com.pl lub europol@europol.com.pl w godzinach 10.00-16.00 w dni powszednie. Staramy się odpowiadać niezwłocznie lecz nie później niż tego samego dnia.
Liczymy na zrozumienie i pozdrawiamy, Euro Pol Tour
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Polska
  4. Wycieczka grupowa

KRYNICA ZDRÓJ  

Polska / Wyc. objazdowe / Wycieczka grupowa

kod oferty: POL7037

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 80

rezerwacja@europol.com.pl

Cena: 360 PLN

Podana cena skalkulowana przy 45 osobach płatnych

Oferta

OFERTA DLA GRUP SZKOLNYCH (do 18 lat)
Kraj: POLSKA
Miejscowość: KRYNICA ZDRÓJ
Kod: POL7037
Dojazd: autokarem

Cena przy 45 os. płatnych - 360 zł/os.

Na zapytanie możliwa wycena oferty dla mniejszych/większych grup
Zapytania o wycenę prosimy wysyłać na: grupy@europol.com.pl

Program

1 DZIEŃ: Wyjazd z Katowic w godzinach porannych. Przejazd do Nowego Wiśnicza, gdzie mieści się znany zamek Kmitów i Lubomirskich. Pierwsze zabudowanie w miejscu ówczesnego zamku w Nowym Wiśniczu to gotycka budowla z XV wieku. W XVI wieku, dzięki staraniom Piotra Kmity herbu Szreniawa, zamek przybrał formę renesansową. W 1593 roku zabudowa trafiła w ręce Sebastiana Lubomirskiego. Jego syn w latach 20-tych XVII wieku przekształcił zamek na wczesnobarokową rezydencję i warownię. Przejazd do Lipnicy Murowanej. Dziś stanowi przykład typowej zabudowy miejskiej średniowiecznej osady o charakterze targowym. Przejazd pod drewniany kościół pw. św. Leonarda z XV wieku, który umieszczony jest na Światowej Liście Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Krynicy Zdrój, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: Śniadanie, przejazd do centrum Krynicy. Wjazd Kolejką Gondolową na Jaworzynę (1114 m n.p.m.), podziwianie panoramy Beskidów, Pienin i Tatr- zapoznanie się z siecią szlaków turystycznych (165 km). Podejście do Schroniska i zwiedzanie Muzeum Turystyki Górskiej powrót kolejką. Następnie przejście do centrum - zwiedzanie kościoła neorenesansowego, "Łazienek Mineralnych", "Patrii" - hotelu należącego do Jana Kiepury, pijalni Jana i Józefa. Zwiedzanie centrum Krynicy - Muszli Koncertowej, Starych Łazienek Borowinowych (omówienie walorów leczniczych Krynicy), Ławeczki Kraszewskiego, Starego Domu Zdrojowego - jednego z najpiękniejszych obiektów neorenesansowych w Polsce projektu Jana Zawiejskiego - twórcy teatru Słowackiego w Krakowie, Muzeum Nikifora, pomnika Adama Mickiewicza. Przejazd pod stację narciarską Słotwiny Arena, na której szczycie znajduje się pierwsza w Polsce wieża widokowa w koronach drzew o unikalnej konstrukcji drewnianej. Pod wieżę można dostać się spacerem utwardzoną drogą lub kolejką gondolową. Wieża ma 49,5 metra wysokości, a prowadzi do niej specjalnie skonstruowana „drewniana ścieżka” wznosząca się stopniowo do góry. Umiejscowienie trasy w koronach drzew niewątpliwie potęguje doznania związane z podziwianiem walorów krajobrazowych okolicy. Łączna długość ścieżki wynosi 1030 metrów. Po zwiedzaniu powrót do ośrodka, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: śniadanie, wjazd kolejką linowo-terenową na Górę Parkową, zjazdy na Rajskich Ślizgawkach, spacer do źródełka "Miłości" - degustacja wody mineralnej. Zejście z Góry Parkowej przyrodniczą ścieżką edukacyjną (stawy: "Czapli", "Łabędzi", "Szczytowy") przystanek przy sanktuarium Maryjnym - rzeźba projektu Artura Grottgera i zapoznanie się z legendą o Krynickich Zdrojach. Zejście obok kaplicy parkowej wybudowanej w stylu budownictwa cerkiewnego do Pijalni Głównej. Odpoczynek w Pijalni Głównej i degustacja wód mineralnych. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie

- 2 noclegi w pokojach 3-6 osobowych,
- przejazd autokarem (wyjazd z Katowic lub okolic),
- wyżywienie HB: śniadania, obiadokolacje,
- opieka licencjonowanego pilota wycieczek,
- ubezpieczenie NNW,
- miejsca dla 4 osób kadry pedagogicznej.

Cena nie zawiera

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
- innych świadczeń nie zawartych w programie.

Informacje dodatkowe

Uwaga:
- terminy do uzgodnienia,
- możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą),
- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot nie oprowadza po muzeach,
- podczas wycieczek pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem
- szkoła ma obowiązek dostarczenia przed wyjazdem lub w dniu wyjazdu pilotowi listy uczestników z pieczątką szkoły,
- obowiązują Warunki Uczestnictwa zawarte w katalogu EPT.

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zapytania na maila:
grupy@europol.com.pl

Zobacz również:

Witaj na stronie EPT!