EURO POL TOUR - Tour Operator
Uwaga
Szanowni Klienci,
biorąc pod uwagę obecną nadzwyczajną sytuację, w trosce o zdrowie Wasze oraz naszych pracowników od dnia 31.03.2020 do 15.04.2020 pracujemy dla Państwa zdalnie, spoza siedziby Biura. Wszystkie pytania, życzenia np. zmiany terminu wyjazdu czy też nowe rezerwacje oraz wszystkie inne bieżące sprawy prosimy kierować mailowo na adres rezerwacja@europol.com.pl, realizacja@europol.com.pl lub europol@europol.com.pl w godzinach 10.00-16.00 w dni powszednie. Staramy się odpowiadać niezwłocznie lecz nie później niż tego samego dnia.
Liczymy na zrozumienie i pozdrawiamy, Euro Pol Tour
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Polska
  4. Wycieczka grupowa

Śladami Kopernika  

Polska / Wyc. objazdowe / Wycieczka grupowa

kod oferty: POL0021

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 80

rezerwacja@europol.com.pl

Cena: 515 PLN

cena przy 45 os. pełnopłatnych

Oferta

OFERTA DLA GRUP SZKOLNYCH (do 18 lat)
Kraj: Polska
Region: województwo kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie
Miasto: Toruń, Frombork, Olsztyn
Termin: termin do uzgodnienia
Ilość dni: 4 dni (3 noclegi)
Dojazd: autokarem
Zakwaterowanie: dom wczasowy/ ośrodek wypoczynkowy/ pensjonat
Wyżywienie: HB (śniadania, obiadokolacje)

Opis

RAMOWY PROGRAM WYJAZDU:

1 DZIEŃ: wyjazd z Katowic z miejsca zbiórki w godzinach porannych (ok. 7:00). Przejazd na północ do Torunia – jednego z najpiękniejszych miast województwa kujawsko-pomorskiego. Toruń to miasto słynnego polskiego astronoma - Mikołaja Kopernika, gotyckiej architektury oraz przepysznych pierników. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem, który zna miasto – opowie toruńskie historie, pokaże najciekawsze zakątki. W programie dnia spacer po średniowiecznym centrum wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, podczas którego zobaczymy m.in. Rynek z domami mieszczańskimi, zabytkowy Ratusz Staromiejski wraz z wejściem na wieżę, skąd rozpościera się wspaniała panorama na miasto i okolicę, pomnik Mikołaja Kopernika, Katedrę Świętojańską oraz Krzywą Wieżę (z zewnątrz). Przejazd na miejsce zakwaterowania w okolicach Torunia, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ: śniadanie. Kontynuacja odkrywania wspaniałego Torunia. Dzień rozpocznie wizyta w Domu Kopernika – mieszczącego się średniowiecznej kamienicy, należącej do rodziny astronoma. Obecnie obiekt stanowi siedzibę Muzeum Toruńskiego (wymagana wcześniejsza rezerwacja). Zwiedzanie obejmuje ekspozycję stałą oraz makietę średniowiecznego Torunia. Następnie wizyta w Żywym Muzeum Piernika - obowiązkowym punkcie na mapie Torunia (wymagana wcześniejsza rezerwacja grupowa). Dzieci poznają sposób wytwarzania słynnych pierników toruńskich według wieloletnich tradycji oraz własnoręcznie przygotowują ciasto, które następnie jest wypiekane. Późnym popołudniem przejazd do Fromborka, gdzie żył Mikołaj Kopernik i stworzył słynne dzieło zatytułowane „O obrotach sfer niebieskich”. Przejazd na miejsce zakwaterowania w okolicach miasta, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ: śniadanie. Dzień z astronomią z bliska - zwiedzanie Muzeum Mikołaja Kopernika, zlokalizowanego w dawnym Pałacu Biskupim. Zwiedzanie obejmuje wystawy stałe związane z życiem Kopernika oraz astronomią. Na zapytanie i za dodatkową opłatą Muzeum Mikołaja Kopernika oferuje możliwość zorganizowania lekcji muzealnej lub warsztatów dla grupy maksymalnie 25 osobowej. Wizyta w Planetarium i udział w seansie, przedstawiającym m.in. drogę Słońca i planet po niebie czy pory dnia (wymagana wcześniejsza rezerwacja seansu; ilość miejsc jest ograniczona do grupy maksymalnie 50 osób). W Parku Astronomicznym zapoznamy się ze sprzętem astronomicznym w postaci teleskopów, lunet czy tarasów obserwacyjnych. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. archikatedra, Rynek, wieża Kopernika. Przejazd do Olsztyna, położonego w województwie warmińsko-mazurskim. Przyjazd na miejsce zakwaterowania w okolicach miasta, obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ: śniadanie i wykwaterowanie z obiektu. Zwiedzanie Olsztyna: gotycki zamek krzyżacki z bogatą ekspozycją rzeźby gotyckiej, regionalnego malarstwa czy przedmiotów z cyny. Wejście na więżę zamku i podziwianie widoku na miasto oraz okolicę. Powrót do Katowic. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie

 Przejazd nowoczesnym autokarem z klimatyzacją, toaletą i telewizorem,
 Opieka licencjonowanego i doświadczonego pilota wycieczek w trakcie trwania imprezy,
 Ubezpieczenie NNW , zgodnie z Warunkami Uczestnictwa (ubezpieczenie Signal Iduna),
 Zakwaterowanie w domu wczasowym/ ośrodku wypoczynkowym/ pensjonacie na 3 noclegi w pokojach wieloosobowych,
 Wyżywienie w formie HB: 3 x śniadanie, 3 x obiadokolacja,
 3 miejsca dla kadry pedagogicznej (opiekunów grupy),
 Opieka licencjonowanego przewodnika miejskiego podczas zwiedzania Torunia (ok. 3-4 godziny),
 Realizacja programu.

Cena nie zawiera

 Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, ujętych w programie. Orientacyjny ceny ulgowych biletów wstępu dla 1 uczestnika: Ratusz staromiejski w Toruniu z wejściem na wieżę – 12 zł, Dom Kopernika (wystawy stałe i makieta średniowiecznego Torunia) – 13 zł, Żywe Muzeum Piernika – 9,50 zł, Muzeum Mikołaja Kopernika – 3 zł, Planetarium – 6 zł, Park Astronomiczny – 6 zł, Zamek Krzyżacki w Olsztynie – 8 zł, wejście na wieżę – 4 zł.
 Napojów do obiadokolacji,
 Innych świadczeń nie zawartych w programie

Opłaty obowiązkowe

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 62 zł/os

Informacje dodatkowe

Program ma charakter ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianom w zależności od miejscowych uwarunkowań oraz od preferencji klienta.
Terminy są do uzgodnienia.
Możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą).
Licencjonowany pilot wycieczek nie oprowadza po muzeach. Podczas wycieczki pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem.
Podane ceny biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ujętych w programie są orientacyjne. Ceny biletów wstępu należy traktować jako informację, gdyż ceny mogą ulec zmianie.
Uczestnicy imprezy pokrywają bilety wstępów dla kadry pedagogicznej.
Szkoła ma obowiązek dostarczenia przed wyjazdem lub w dniu wyjazdu pilotowi listy uczestników z pieczątką szkoły
„Warunki Uczestnictwa” znajdujące się na stronie www.europol.com.pl stanowią integralna część umowy – zgłoszenia o uczestnictwo w imprezie turystycznej. Dlatego bardzo prosimy o zapoznanie się z nimi przed dokonaniem rezerwacji.
Zaliczka 30% ceny imprezy płatna przy rezerwacji:
Zaplata do 100% ceny imprezy płatna do 36 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Witaj na stronie EPT!