EURO POL TOUR - Tour Operator
 1. Strona główna
 2. Nasze kierunki
 3. Włochy
 4. Wyc. objazdowe

Włoska Klasyka  

Włochy / Wyc. objazdowe / 

kod oferty: ITA4100

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 91

booking@europol.com.pl

Błąd

Brak wolnych miejsc w wybranym terminie, prosimy wybrać inny korzystając z cennika.

Oferta

Impreza: Włoska Klasyka
KRAJ: Włochy
MIEJSCOWOŚCI: Wenecja, Piza, Florencja, Rzym, Pompeje, Capri, Asyż
RODZAJ OFERTY: Wycieczka objazdowa
Kod: ITA4100
Dojazd: autokarem

Opis

Włoska Klasyka to wspaniała wycieczka, z bogatym programem dla wszystkich, którzy chcą poznać ten cudowny kraj. Włochy to przede wszystkim bogata historia. Każdy kamień, po którym stąpasz może się okazać tym, który pamięta starożytnych Rzymian. Tu oddycha się historią, potyka się o historię na każdym kroku.

Odwiedzimy niezwykłe miasta i prześliczne miejsca. Poznamy niezwykłe historie. Podziwiać będziemy śliczne krajobrazy i dzieła sztuki. Będziemy mogli spotkać niezwykle serdecznych ludzi, wypić tradycyjne włoskie espresso, rozkoszować się smakiem włoskich lodów, rozsmakować się we włoskiej kuchni, poznać uroki dolce vita. Wystarczy usiąść przy kawiarnianym stoliku i nigdzie się nie spieszyć. Wokół jest tyle piękna.

Zobaczymy Wenecję z jej mostami i gondolami, Florencję – kolebkę renesansu, Watykan – z jego skarbami, Rzym – Wieczne Miasto, Pizę – i najbardziej rozpoznawalną na świecie wieżą, wzbudzające zadumę Pompeje i najdroższą chyba wyspę Europy – Capri.

Typ zakwaterowania

zakwaterowanie w hotelach **/***. Pokoje z łazienkami.

Wyżywienie

śniadania: kontynentalne

Program

RAMOWY PROGRAM ZWIEDZANIA:

1 DZIEŃ:
wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię.

2 DZIEŃ: w godzinach porannych przyjazd na Punta Sabbioni skąd odpływają statki do Wenecji. Po około 45 minutowym rejsie dopływamy do Wenecji w okolice jednej z głównych atrakcji - Placu św. Marka. Stąd też udajemy się na spacer po uroczych zakątkach „Miasta na Wodzie”. W programie zwiedzania między innymi:

 • Bazylika Św. Marka - oszałamiająca przepychem, wypełniona licznymi dziełami sztuki, z alabastrowymi kolumnami, Złotym Ołtarzem oraz pięknymi mozaikami,
 • Plac św. Marka - serce Wenecji, przepiękny plac otoczony arkadami i zabytkowymi budowlami, nazwany przez Napoleona najpiękniejszym salonem Europy,
 • Palazzo Ducale czyli Pałac Dożów - niegdyś siedziba władców i rządu Wenecji, perła architektury Wenecji, z bogato zdobioną fasadą i koronkowymi łukami, wznoszący się dumnie nad Kanałem La Grande,
 • Most Westchnień - najsłynniejszy most w Wenecji, obecnie miejsce niezwykle romantyczne. Legenda głosi, że przepłyniecie pod nim gondolą, z ukochaną osobą gwarantuje dozgonną miłość.
 • Dzwonnica - Campanile di San Marco, zwana pieszczotliwie przez Wenecjan „panem domu”, ze szczytu której rozpościera się panorama na miasto i lagunę,
 • Most Rialto - niezwykle malowniczy, a zarazem najstarszy most nad Kanałem La Grande,
 • Santa Maria della Salute - wspaniała barokowa świątynia, wybudowana jako wotum dziękczynne dla Matki Boskiej za ocalenie od zarazy.
  Będzie tez czas wolny na samodzielny spacer, zwiedzanie czy też zakup pamiątek. Przejazd do obiektu na zakwaterowanie, nocleg.

3 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Pizy - jednego z najbardziej rozpoznawalnych miejsc we Włoszech i jednego z najpiękniejszych miast w Toskanii, miejsca narodzin Galileusza, z piękną starówkę położoną nad rzeką Arno i jednym z najstarszych uniwersytetów. Zobaczymy m.in.:

 • słynną Krzywą Wieżą- dzwonnicę, o charakterystycznej konstrukcji, misternie zdobioną poziomami kolumienek, która stała się symbolem miasta i ikoną Włoch,
 • plac Katedralny zwany z uwagi na swoje piękno Campo dei Miracoli czyli Pole Cudów wpisany na listę UNESCO,
 • katedrę o przepięknej fasadzie - romańska budowla łącząca elementy architektury bizantyjskiej i sztuki islamu,
 • Baptysterium – piękna okrągła budowla, której budowa trwała około 250 lat,
 • Camposanto Monumentale – cmentarz, najoryginalniejsza budowla gotycka w całej Toskanii, z sarkofagami, kapliczkami i freskami m.in. Tryumf śmierci, Sąd ostateczny, Piekło.
  Przejazd na zakwaterowanie. Nocleg.

4 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Florencji - przez wielu nazywanej najpiękniejszym miastem Włoch. Stolica Toskanii, pełna zabytków, prawdziwa włoska perełka, przepełniona duchem renesansu. Miasto oferuje tak wiele atrakcji i niesamowitych widoków, że trudno wyselekcjonować najważniejsze elementy zwiedzania. W programie m.in.:

 • Katedra Santa Maria del Fiore – monumentalne dzieło architektury, z zewnątrz bogato zdobiona, z gigantyczną, największą na świecie ceglaną kopułą, prawdopodobnie to właśnie ona zainspirowała Michała Anioła do stworzenia projektu kopuły Bazyliki św. Piotra,
 • Dzwonnica Giotta – z 7 dzwonami i fasadą z kolorowego marmuru – białego, różowego i zielonego,
 • Baptysterium - najstarszy budynek miasta, poświęcony Janowi Chrzcicielowi, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota.
 • Kościół św. Krzyża – jedna z najważniejszych franciszkańskich świątyń we Włoszech, z licznymi kaplicami, pięknymi freskami, podłogą pokrytą płytami nagrobnymi oraz grobowcami znanych osobistości Florencji m.in. Michała Anioła, Galileusza oraz symboliczny grób Dante Alighieri.
 • Piazza della Signora - Plac Ratuszowy – z piękną kolekcją rzeźb, fontanną Neptuna i Palazzo Vecchio, przed którym stoi replika Dawida.
 • Most Złotników – najstarszy i najbardziej niezwykły most we Florencji, biegnący nad rzeka Arno, z kolorowymi sklepikami z biżuterią, pamiątkami i dziełami sztuki.
 • Pałac Pitti – dawna rezydencja Medyceuszy, obecnie mieszczą się tu muzea i Galeria Sztuki.
  Przejazd na zakwaterowanie, nocleg.

5 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Tego dnia zwiedzamy Watykan -Stolicę Apostolską, najmniejsze państwo świata. W programie zwiedzania:

 • Bazylika Św. Piotra - monumentalna budowla, drugi pod względem wielkości kościół na świecie, sanktuarium, jedno z najważniejszych ośrodków pielgrzymkowych. Wedle tradycji bazylika stoi na miejscu pochówku św. Piotra.
 • Groty Watykańskie - miejsce pochówku wielu papieży.
 • Plac św. Piotra - jedno z najłatwiej rozpoznawalnych miejsc na świecie, olbrzymi plac, otoczony kolumnadą z rzeźbami 140 świętych. Wśród nich znajdziemy jednego Polaka - świętego Jacka Odrowąża.
 • Bazylika św. Pawła za Murami z przepięknym dziedzińcem,
 • majestatyczny Zamek Św. Anioła zwany również Mauzoleum Hadriana, wznoszącym się nad Tybrem.
  Potem będzie czas wolny, który można przeznaczyć na zwiedzenia Muzeum Watykańskiego i Kaplicy Sykstyńskiej (ok. 28€, uwaga kolejki). Następnie przejazd na zakwaterowanie i nocleg.

6 DZIEŃ: śniadanie. Przejazd do Rzymu - Wiecznego Miasta. Nie ma na świecie drugiego takiego miasta. Jest wyjątkowe i niepowtarzalne. W programie:

 • Koloseum – wspaniały amfiteatr i symbol Rzymu, miejsce gdzie odbywały się walki gladiatorów, oraz gdzie wystawiano sztuki i urządzano igrzyska.
 • Forum Romanum - najstarszy plac w Rzymie, położony u stóp Kapitolu i Palatynu, w starożytności - główny polityczny, religijny i towarzyski punkt miasta. Tutaj miały miejsce najważniejsze uroczystości starożytnego Rzymu.
 • Kapitol – jedno z siedmiu wzgórz, na których zbudowano Rzym.
 • Wzgórze Pallatyńskie - jedno z siedmiu wzgórz Rzymu, uważane za miejsce najstarszej osady rzymskiej.
 • Plac Hiszpański – jeden z najsłynniejszych placów w Rzymie, z pięknymi, barokowymi schodami Trinita dei Monti znanymi również jako Schody Hiszpańskie, które tworzą niesamowitą scenografię, miejsce pokazów słynnych projektantów mody,
 • fontanna Barcaccia –położona u stóp Schodów Hiszpańskich, wybudowana jako pamiątka po powodzi, po której wody Tybru wyrzuciły w tym miejscu łódkę,
 • przepiękna Fontanna di Trevi – najbardziej znana barokowa fontanna w Rzymie, a być może również na świecie, pełna przepychu, prawdziwe arcydzieło z wody i kamienia, ma ok. 26 m wysokości i 20 m szerokości.
 • Piazza Navona – wybudowana na ruinach starożytnego stadionu Domicjana, z położoną pośrodku placu słynną Fontannę Czterech Rzek, a na jej końcach – Fontanna Maura oraz Fontanna Neptuna,
 • Plac Wenecki – gdzie znajduje się okazały, renesansowy Pałac, dziś muzeum z Ołtarzem Ojczyzny - monstrualnym pomnikiem poświęconym Wiktorowi Emanuelowi, za panowania którego zostały zjednoczone Włochy.
  Przejazd do hotelu, nocleg.

7 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Pompeje - antyczne miasto zniszczone podczas ogromnej erupcji Wezuwiusza w 79 r. Miasto odkryte z popiołów. Zobaczymy tu wiele budowli zachowanych w różnym stanie, malowidła, przedmioty codziennego użytku, rzeźby. Jest to swoista podróż w czasie. Wspaniała lekcja historii. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu, nocleg.

8 DZIEŃ: śniadanie, przeprawa promem na wyspę Capri - rajską wyspę, mekkę bogaczy. Popłyniemy wzdłuż wybrzeża jednej z najdroższych i najładniejszych wysp Europy gdzie swoje wakacje spędzają „sławni i bogaci”. Wjedziemy kolejką szynową na ok. 400 m n.p.m., a to co ujrzymy najlepiej ujął poeta - Teofil Lenartowicz:
„Spójrz, oto Capri czarowna,
Zieloność jaka tam świeża!
Powiedz: czy brzegi to ziemi,
Czy rajskie widać wybrzeża?”
Następnie przejedziemy na nocleg w okolice Rzymu.

9 DZIEŃ: wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu - miasta św. Franciszka. Krótkie zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka: kościół dolny z grobowcem świętego oraz górny z pięknymi freskami Giotta. Spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Wyjazd w kierunku Polski.

10 DZIEŃ: Przyjazd do Polski.

Transport

Komfortowym autokarem z toaletą, barkiem i klimatyzacją.
Postoje krótkie, na toaletę, co ok. 4 godziny, wynikające z przepisów o czasie pracy kierowców.

Godz. i miejsca wyjazdów
Uwaga: zbiórka odbywa się zawsze pół godziny przed podaną godziną wyjazdu

18:30 Gliwice, Stacja Shell ul. Rybnicka
20:00 Katowice, PKS ul. Piotra Skargi
20:30 Tychy, Stacja benzynowa Bliska ul. Beskidzka 60
20:45 Pszczyna, stacja Borim przy trasie obok IG Logistics
21:00 Bielsko-Biała, PKS dolny poziom
21:30 Cieszyn, Stacja ARGE przy trasie


Godz. i miejsca wyjazdów (transfery)
Uwaga: zbiórka odbywa się zawsze pół godziny przed podaną godziną wyjazdu

12:30 Jelenia Góra, ul. Teatralna - 140 PLN
13:30 Warszawa, CH Janki przystanek autobnusowy obok IKEA - 250 PLN
13:30 Rzeszów, Dworzec PKP - 200 PLN
14:00 Wałbrzych, stacja Lotos ul. Wrocławska 144 - 140 PLN
14:15 Świdnica, stacja paliw Shell od strony Wałbrzycha - 140 PLN
15:00 Tarnów, Dworzec PKS ul. Dworcowa - 140 PLN
15:30 Legnica, stacja Orlen ul. Jaworzyńska 238 - 140 PLN
15:30 Brzesko, stacja Statoil przy trasie - 140 PLN
15:30 Dzierżoniów, stacja Shell ul. Świdnicka 69 - 140 PLN
15:30 Łódź, stacja BP róg ulic Kolumny i Rzgowskiej - 140 PLN
16:00 Piotrków Trybunalski, ul. Słowackiego 103 / koło Juventuru - 140 PLN
16:30 Bochnia, Dworzec PKP - 100 PLN
16:30 Wrocław, CH Bielany parking przy Pizza Hut vis a vis OBI - 140 PLN
18:00 Opole, Dworzec PKS - 100 PLN
18:00 Kraków, stacja BP róg ulic Radzikowskiego i Conrada - 100 PLN
18:00 Częstochowa, McDonalds w kierunku jazdy - 100 PLN
20:00 Katowice, PKS ul. Piotra Skargi

Świadczenia zawarte w cenie

 • 7 noclegów w hotelach **/*** gwiazdkowych. Pokoje z łazienkami.
 • 7 śniadań,
 • przejazd autokarem,
 • ubezpieczenie Signal Iduna,
 • opieka pilota,
 • realizacja programu

Cena nie zawiera

- świadczeń nie wymienionych w ofercie,
- biletów wstępów do zwiedzanych obiektów (około 150-170 €) i metra w Rzymie,

Opłaty obowiązkowe

Płatne przy rezerwacji:
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. - 10 zł/os.

Płatne u pilota:
- 100 € / os.- opłata miejscowa

Na życzenie

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z imprezy na zasadach określonych w Warunkach Ubezpieczenia T.U. Signal Iduna. Koszt takiego ubezpieczenia to 3 % z całkowitej wartości imprezy.
 • W przypadku występowania chorób przewlekłych zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych. Koszt takiego ubezpieczenia to 75 zł/1 turnus.
 • Istnieje możliwość doubezpieczenia się i podwyższenia stawki ubezpieczenia od kosztów leczenia. Przy KL 30.000€ kwota ta wynosi 25 zł/1 turnus.

Informacje dodatkowe

Program ma charakter ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Pilot oprowadza w granicach dozwolonych miejscowym prawem turystycznym, nie oprowadza po wnętrzach obiektów.
Impreza nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

Wymagania językowe

Z grupą jest pilot z j. polskim. Recepcja posługuje się językiem miejscowym oraz angielskim i niemieckim.

Wymagania paszportowe, wizowe, sanitarne,zdrowotne

Każda osoba, niezależnie od wieku musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport, a jej stan zdrowia musi umożliwiać udział w imprezie. Szczegółowe informacje na http://polakzagranica.msz.gov.pl

Zobacz również:

Witaj na stronie EPT!