EURO POL TOUR - Tour Operator
O EPT / Zadaj pytanie
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Grecja
  4. Paralia

NAIAS  

Grecja / Riwiera Olimpijska / Paralia

kod oferty: GRE9007

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 91

booking@europol.com.pl

Błąd

Brak wolnych miejsc w wybranym terminie, prosimy wybrać inny korzystając z cennika.

Oferta

Kraj: GRECJA
Region: RIWIERA OLIMPIJSKA
Miejscowość: PARALIA
Rodzaj oferty: wczasy autokarowe 10 dni
Zakwaterowanie: Hotel Naias ***
Kod: GRE9007

Położenie

2 wycieczki fakultatywne w cenie: Olimp oraz Rejs statkiem.

Słońce, morze, relaks, zabawa!
Riwiera Olimpijska to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Grecji. Nic dziwnego! Położony nad Morzem Egejskim słynie z pięknych plaż, ciepłego morza oraz fanatastycznie zagospodarowanych turystycznie miejscowości, takich jak Paralia, Olimpic Beach czy Leptokaria. Swoją nazwę region zawdzięcza usytuowaniu w obrębie najwyższego pasma górskiego Grecji - Olimpu. Bogowie wprawdzie się już stąd wyprowadzili, ale piaszczyste plaże i czyste morze pozostało. Zostały także fascynujące krajobrazy - góry stykające się z morzem, tysiące wysepek i wspaniałe zabytki starożytnej Grecji, a wśród nich antyczny teatr Dion, Meteory, Ateny i wiele innych. Położona u podnóża Olimpu Paralia k. Katerini uosabia to wszystko, co wiąże się z fantastycznym wakacyjnym luzem, odpoczynkiem, relaksem i zabawą. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie - tawerny, restauracje, dyskoteki, liczne ośrodki sportowe oraz piaszczyste i szerokie plaże zachęcające do kąpieli słonecznych.

Opis

Hotel Naias: kameralny hotel, prowadzony przez grecką rodzinę, usytuowany w samym sercu słynnego kurortu Paralia, lecz przy cichej ulicy równoległej do głównego deptaka miasteczka. W hotelu: kawiarnia z tarasem, recepcja, winda, małe lobby (hol recepcyjny), sejf w recepcji, WI-FI (bezpłatne) w lobby. W pobliżu: liczne sklepiki, restauracje, kawiarnie, sklepy z pamiątkami itp. W niewielkiej odległości znajduje się również grecki supermarket, boiska sportowe, dyskoteki. Możliwość skorzystania bezpłatnie z kompleksu basenów kąpielowych przy hotelu Aperio ok. 1 km od hotelu Naias (9 basenów kąpielowych, konieczne zamówienie min. jednego napoju). Dogodna lokalizacja hotelu, ładne plaże, bliskość krystalicznie czystego morza zachęcają do przyjazdu turystów szukających udanego wypoczynku jak i możliwości skorzystania z atrakcji i rozrywek tego klimatycznego i typowo greckiego kurortu. Katerini - stolica regionu Pieria - ok. 7 km.

Plaża

Ok. 150 m od hotelu, piaszczysta, wstęp bezpłatny. Możliwość bezpłatnego skorzystania z serwisu plażowego należącego do beach barów (konieczne zamówienie min. jednego napoju). Na obrzeżach plaży możliwość korzystania ze sportów wodnych i atrakcji dla dzieci.

Typ zakwaterowania

Pokoje z łazienką, lodówką, TV-SAT, balkonem, klimatyzacją (na życzenie - odpłatnie). Na życzenie - możliwość 1 dostawki (łóżko wysuwane z łóżka podstawowego).

Wyżywienie

BB: Śniadania w hotelu - bufet.
HB: Śniadania w hotelu - bufet,obiadokolacje - serwowane w restauracji tuż przy hotelu.

Transport

Przejazd komfortowym autokarem (toaleta, barek, klimatyzacja), pod opieką przedstawiciela biura – stewarda. Postoje krótkie, na toaletę, co ok. 4 godziny, wynikające z przepisów o czasie pracy kierowców.

Wyjazdy z miejscowości: Katowice, Gliwice, Tychy, Pszczyna, Bielsko Biała, Cieszyn, Żory, Rybnik, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój. Za dopłatą: transfery z innych miast wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy Słowację, Węgry, Serbię, Macedonie

Godz. i miejsca wyjazdów
Uwaga: zbiórka odbywa się zawsze pół godziny przed podaną godziną wyjazdu

07:00 Gliwice, Stacja Shell ul. Rybnicka
08:00 Katowice, dworzec PKS, ul. Piotra Skargi
08:30 Tychy, stacja benzynowa „Bliska” przy trasie
08:45 Pszczyna, Stacja Borim (obok IG Logistics)
09:00 Rybnik, stacja BP ul. Północna 5 (Żory)
09:00 Żory, stacja BP u. Północna 5
09:15 Bielsko-Biała, dworzec PKS, dolny poziom
09:30 Wodzisław Śląski, stacja Orlen ul. Wodzisławska 97 (droga na Jastrzębie)
10:00 Jastrzębie Zdrój, stacja Shell ul. Cieszyńska 9
10:00 Cieszyn, stacja benzynowa ARGE przy trasie


Godz. i miejsca wyjazdów (transfery)
Uwaga: zbiórka odbywa się zawsze pół godziny przed podaną godziną wyjazdu

00:15 Jelenia Góra, ul. Teatralna (UWAGA Wyjazd dzień wcześniej) - 140 PLN
01:00 Wałbrzych, Stacja Lotos ul.Wrocławska 144 - 140 PLN
01:15 Warszawa, CH Janki przystanek autobusowy przy IKEA (JANKI) - 250 PLN
01:15 Swidnica, Stacja paliw Shell od strony Wałbrzycha - 140 PLN
01:45 Dzierżoniów, stacja Shell ul. Świdnicka 69 - 140 PLN
02:00 Rzeszów, dworzec PKP - 200 PLN
02:15 Rawa Mazowiecka, Stacja Orlen przy trasie - 140 PLN
02:45 Legnica, Stacja Orlen ul. Jaworzyńska 238 - 140 PLN
03:30 Łódź, Stacja BP róg ulic Kolumny i Rzgowskiej - 140 PLN
03:45 Wrocław, CH Bielany, parking Pizza Hut Vis a vis OBI - 100 PLN
03:45 Tarnów, dworzec autobusowy, ul. Dworcowa 1 - 140 PLN
04:00 Piotrków Trybunalski, ul. Słowackiego 103 k/Juventuru - 140 PLN
04:30 Brzesko, stacja Statoil przy trasie - 140 PLN
04:45 Bochnia, dworzec PKP - 100 PLN
05:15 Opole, Dworzec Główny PKP - 100 PLN
05:45 Częstochowa, Mc Drive/Mc Donalds w kierunku jazdy - 100 PLN
05:45 Kraków, Stacja BP róg ulic Josepha Conrada i Radzikowskiego (obok KFC) - 100 PLN

Program

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy.
2 dzień: przyjazd na miejsce w godzinach przedpołudniowych, czas wolny, zajmowanie pokoi od godz. 14.00, nocleg.
3-8 dzień: plażowanie, wypoczynek, wycieczka do Olimpu, rejs statkiem, dodatkowo na życzenie możliwość skorzystania z różnorodnych wycieczek fakultatywnych.
9 dzień: opuszczenie pokoi po śniadaniu (do godz. 9.00), w godz. południowych – wyjazd w drogę powrotną do kraju. Dokładne informacje u rezydenta.
10 dzień: orientacyjny przyjazd na miejsce (Katowice) o ile nie wystąpią jakieś zdarzenia drogowe lub losowe to godziny przedpołudniowe.

Świadczenia zawarte w cenie

- 7 noclegów,
- wyżywienie wg wybranej oferty,
- przejazd autokarem,
- 2 wycieczki: Olimp, Rejs Statkiem
- opieka polskiego rezydenta,
- ubezpieczenie Signal Iduna.

Zniżki

Trzecia osoba w pokoju: w wieku 2-5 lat - 400 zł zniżki, 5-12 lat - 200 zł zniżki, 12-18 lat - 80 zł zniżki

Opłaty obowiązkowe

Płatne na miejscu:
- opłata administracyjna (w tym opłata klimatyczna opłata rejestracyjna, podatki miejscowe itp): 80 euro/turnus./1 osoba

Płatne przy rezerwacji:
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. - 10 zł /os./pobyt.

Na życzenie

- dopłata do pokoju 1 os. (S): na zapytanie (około 800 zł). - klimatyzacja w pokoju (ok. 5 EUR za 1 dzień), - wycieczki fakultatywne.


Istnieje możliwość ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji z imprezy na zasadach określonych w Warunkach Ubezpieczenia T.U. Signal Iduna. Koszt takiego ubezpieczenia to 3 % z całkowitej wartości imprezy.

W przypadku występowania chorób przewlekłych zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych. Koszt takiego ubezpieczenia to ok 6 zł/1 dzień.

Wycieczki fakultatywne

Wycieczki fakultatywne: można je zakupić na życzenie na miejscu, organizowane są przez miejscowe agencje.
Przykładowe programy (orientacyjne ceny dorośli/dzieci 6-12 lat):

METEORY (25/20 EUR) - "klasztory zawieszone między niebem i ziemią", miejsce uznawane przez wielu za najbardziej niezwykłe w Grecji. Unikatowy zespół skalny Meteorów składa się z niemal pionowych, monolitycznych bloków skalnych, sięgających u podstawy kilkuset metrów wysokości, na których średniowieczni zakonnicy usytuowali swoje klasztory. Trasa dojazdowa prowadzi wzdłuż masywu OLIMPU, mitycznej rezydencji bogów olimpijskich i przez opiewaną juz przez starożytnych poetów Dolinę Tembi. W miasteczku Kalambaka (u stóp klasztorów) wizyta w manufakturze ikon bizantyjskich, gdzie zapoznajemy się z pisaniem ikon (ikonografia), możliwość zakupu ikon z certyfikatem wytwórni.
THESSALONIKI (25/20 EUR) - zwane PERŁĄ BIZANCJUM, są drugim co do wiekości miastem w Grecji, stolicą regionu Macedonia oraz oficjalną współstolicą Grecji. Niepowtarzalna okazja zapoznania się z wielowiekowym przekrojem historycznym uwiecznionym w unikalnych zabytkach tego miasta, m.in. symbol miasta Biała Wieża, kościół św. Dymitrisa, patrona Salonik. Czas wolny na spacer i zakupy.
OLIMP (LITOCHORO - PANTELEJMONAS) (20/15 EUR)
Jednodniowa wyprawa do Zeusa i jego ,,spółki”, którzy od niepamiętnych czasów zamieszkują to najwyższe pasmo górskie Grecji. Podjazd krętymi serpentynami na wysokość 944 m n.p.m na punkt widokowy Stavros, skąd rozpościerają się piękne widoki na Olimp i Riwierę Olimpijską. Wizyta w Litochoro, malowniczym miasteczku położonym u stóp Olimpu, przejście spacerkiem wąwozem rzeki Enipeas, którym schodzili na ziemię greccy bogowie. Na koniec przejazd krętymi serpentynami do tradycyjenej góralskiej wioski Stary Pantelejmon, która jest pewnego rodzaju skansenem. Stąd rozpościerają się piękne widoki na Olimp i całą Zatokę Termajską.
ATHOS (35/30 EUR)
Jedyną możliwością zobaczenia przepięknych bizantyjskich klasztorów zamieszkałych przez mnichów z teokratycznej republiki ATHOS jest rejs statkiem wycieczkowym wzdłuż zachodniego brzegu półwyspu.
Wyjazd rano z Riwiery Olimpijskiej na półwysep Chalcydycki. Wejście na statek, przepłynięcie wzdłuż „środkowego palca” półwyspu - Sithonia, a potem w kierunku klasztorów „państwa mnichów” na który od ponad 1000 lat mają zakaz wstępu kobiety. Ponieważ półwysep jest otoczony pasem wód terytorialnych, na których jest zabroniony połów oraz wstęp statków - wody wokół Athosu są b. czyste, dlatego też można tam spotkać delfiny, które często dotrzymują towarzystwa poczas rejsu. Odpoczynek w mieście Uranupolis, gdzie przewidziany jest czas wolny na kąpiel w morzu, ew.obiad czy zakupy.
WIECZOR GRECKI (20/15 EUR)
Tradycyjna zabawa w greckich rytmach, czyli spotkanie z tańcem i muzyką grecką. Przy kolacji złożonej z róznych potraw i wina, podziwianie popisów zespołu foklorystycznego, który przedstawi tańce ludowe z róznych stron Grecji kontynentalnej oraz wysp. Okazja nauczenia się kroków Zorby, legendarnego tańca ukazującego duszę Greka, symbolu tego kraju, uwielbianego przez turystów z całego świata. Gwarantowana wspaniała zabawa oraz niezapomniane wrażenia przez cały wieczór!!!
WATERLAND (30/25 EUR)
Park wodny położony w pobliżu Salonik, gdzie dorośli bawią się jak dzieci, a dzieci nie ustępują im w zabawie.Na terenie obiektu znajduje się mnóstwo atrakcji, z których korzystanie jest wliczone w koszt biletu. Są tam zjeżdzalnie, baseny ze sztucznymi falami, krętymi rurami oraz jacuzzi. Na terenie obiektu można posilić się w jednej z restauracji lub barów szybkiej obsługi.
SKIATHOS (35/30 EUR)
Trasa owej wycieczki prowadzi najpierw autokarem, a pózniej statkiem wycieczkowym wzdłuż urokliwego półwyspu Pelion i wyspy Eubea, drugiej pod względem wielkośći wyspy greckiej. Pelion był w starożytności krainą wybraną przez bogów i legendarnego półbyka, półczłowieka Centaura Chirona. Również stąd wyruszył mityczny statek Argo z Jazonem i Argonautami w poszukiwaniu Złotego Runa. Skiathos to urocza, typowo wakacyjna wyspa Sporad Północnych z ogromną ilością srebrnych plaż, czystej wody i gęstych lasów piniowych. W programie m.in. spędzenie niezapomnianych chwil w stolicy wyspy o nazwie Skiathos, gdzie można zobaczyć charakterystyczne uliczki wyspiarskie i port znany z filmu pt."Mamma mia"; następnie czas wolny na jednej z piękniejszych plaż. Cudowne widoki i zabawa z "szalonym" kapitanem połączona z nauką tańca greckiego.
ATENY (50/35 EUR) „serce Grecji” - jedno z najbardziej znanych miast świata antycznego, którego symbol - Akropol z Partenonem uważany jest za wzór klasycznej architektury. U stóp Akropolu historyczne wzgórza: Areopag, Pnyks i Wzgórze Filopaposa. Spacer po Atenach prowadzi również przez ważne miejsce z czasów starożytnych - Agorę Grecką, Rzymską z Wieżą Wiatrów, następnie przez Plakę, najstarszą dzielnicę stolicy, gdzie można odpocząć, zrobić zakupy. Ateny to również miejsce, gdzie rozegrały się I Nowożytne Igrzyska Olimpijskie na stadionie Kalimarmaro, który również zobaczymy, a także Parlament wraz ze zmianą warty przed Grobem NIeznanego Żołnierza. W drodze powrotnej postój w Termopilach, gdzie miała miejsce słynna bitwa w starożytności między Grekami a Persami.
REJS PIRACKI (20/18 EUR)
Impreza wymagająca dobrego nastroju i chęci do zabawy - rejs stateczkiem spacerowym po zatoce Termajskiej z której można podziwiać piękne widoki Olimpu. Malownicze zatoczki, ukryte plaże oraz kryształowo czysta woda w morzu będą okazją do zażycia słoneczych i morskich kąpieli. Na opuszczonej plaży - smaczny poczęstunek.

1/ Program ma charakter ramowy. Kolejność jego realizacji może ulec
zmianie.
2/ Ewentualne bilety wstęp podczas realizacji programu są płatne przez
uczestników.

Informacje dodatkowe

Wymagane dokumenty - należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty.
Cena nie zawiera - napojów do obiadokolacji, innych świadczeń niewymienionych w ofercie.
Ubezpieczenie - T.U. Signal Iduna na czas przejazdu poza granicami Polski i czas pobytu na miejscu - kosztów leczenia KL (do 15.000 EURO), następstw nieszczęśliwych wypadków NNW (do 7.000 zł), odpowiedzialności cywilnej OC (do 20.000 EURO), bagaż podręczny (do 800 zł) - wg. warunków ubezpieczenia www.europol.com.pl/ubezpieczenie.
Rezydent/pilot - podczas dojazdu na miejsce towarzyszy Państwu przedstawiciel naszego biura - steward. Na miejscu pomocą służy recepcja oraz polski rezydent.

Impreza nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.

Wymagania językowe

Na miejscu jest rezydent mówiący w języku polskim. Recepcja posługuje się językiem miejscowym oraz angielskim i niemieckim.

Wymagania paszportowe, wizowe, sanitarne,zdrowotne

Każda osoba, niezależnie od wieku musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport, a jej stan zdrowia musi umożliwiać udział w imprezie. Szczegółowe informacje na http://polakzagranica.msz.gov.pl

FIRST MINUTE 2018

FIRST MINUTE 2

Minimalna wpłata zaliczki aby zarezerwować imprezę to 10 % wartości imprezy.
Wpłacając 100 % otrzymujesz 100 zł/os. zniżki (Zniżkę należy odliczyć od cen systemowych).

Promocja trwa do 22.03.2018.

Witaj na stronie EPT!