EURO POL TOUR - Tour Operator
O EPT / Zadaj pytanie
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Grecja
  4. Paralia

OLIMPIAS  

Grecja / Riwiera Olimpijska / Paralia

kod oferty: GRE0046

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 91

booking@europol.com.pl

Błąd

Brak wolnych miejsc w wybranym terminie, prosimy wybrać inny korzystając z cennika.

Oferta

Kraj: GRECJA
Region: RIWIERA OLIMPIJSKA
Miejscowość: PARALIA
Rodzaj oferty: wczasy w Grecji,
Zakwaterowanie: Hotel OLIMPIAS **+
Kod: GRE0046

Położenie

Słońce, morze, relaks, zabawa! Riwiera Olimpijska to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Grecji. Nic dziwnego! Położony nad Morzem Egejskim słynie z pięknych plaż, ciepłego morza oraz fanatastycznie zagospodarowanych turystycznie miejscowości, takich jak Paralia, Olimpic Beach czy Leptokaria. Swoją nazwę region zawdzięcza usytuowaniu w obrębie najwyższego pasma górskiego Grecji - Olimpu. Bogowie wprawdzie się już stąd wyprowadzili, ale piaszczyste plaże i czyste morze pozostało. Zostały także fascynujące krajobrazy - góry stykające się z morzem, tysiące wysepek i wspaniałe zabytki starożytnej Grecji, a wśród nich antyczny teatr Dion, Meteory, Ateny i wiele innych. Położona u podnóża Olimpu Paralia k. Katerini uosabia to wszystko, co wiąże się z fantastycznym wakacyjnym luzem, odpoczynkiem, relaksem i zabawą. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie - tawerny, restauracje, dyskoteki, liczne ośrodki sportowe oraz piaszczyste i szerokie plaże zachęcające do kąpieli słonecznych.

Opis

Hotel położony ok 150 m od piaszczystej plaży, zaledwie 3 minuty spacerem od centrum miejscowości. Obiekt jest klimatyzowany, posiada recepcję, własny bar oraz windę. Do dyspozycji gości:klimatyzowana sala śniadaniowa, tawerna w ogrodzie. W pobliżu budynku znajduje się kompleks sportowy z boiskiem do gry w koszykówkę oraz plac zabaw dla dzieci.

Plaża

Ok. 150 m od obiektu, szeroka, piaszczysta, wstęp bezpłatny. Możliwość bezpłatnego skorzystania z serwisu plażowego należącego do beach barów (konieczne zamówienie min. jednego napoju). Na obrzeżach plaży możliwość korzystania ze sportów wodnych i atrakcji dla dzieci.

Typ zakwaterowania

Pokoje z łazienką, lodówką, telefonem, TV, balkonem i klimatyzacją (na życzenie-odpłatnie). Na życzenie - możliwość 1 dostawki.

Wyżywienie

Śniadania - bufet, obiadokolacje- serwowane w tawernie.

Transport

Przejazd komfortowym autokarem (toaleta, barek, klimatyzacja), pod opieką przedstawiciela biura – stewarda. Wyjazdy z miejscowości: Katowice, Gliwice, Tychy, Pszczyna, Bielsko Biała, Cieszyn, Żory, Rybnik, Wodzisław Śląski, Jastrzębie Zdrój. Za dopłatą: transfery z innych miast wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy Słowację, Węgry, Serbię, Macedonie

Godz. i miejsca wyjazdów
(uwaga zbiórka odbywa się zawsze pół godziny wcześniej):

02.45 - Legnica, stacja Orlen ul. Jaworzyńska 238 (za dopłatą 140 zł/os).
00.15 - Jelenia Góra, ul. Teatralna (+140 zł),
01.00 - Wałbrzych, stacja Lotos ul. Wrocławska 144 (+140 zł),
01.15 - Świdnica, stacja paliw Shell od strony Wałbrzycha (+115 zł),
01.45 - Dzierżoniów, stacja Shell ul. Świdnicka 69 (+140 zł),
07.00 - Gliwice, stacja Shell ul Rybnicka (bez dopłaty),
05.45 - Kraków, stacja BP róg ulic Josepha Conrada i Radzikowskiego (obok KFC) (+95 zł)
04.45 - Bochnia, dworzec PKP (+105 zł)
04.30 - Brzesko, stacja Statoil przy trasie (+105 zł)
03.45 - Tarnów, dworzec autobusowy, ul. Dworcowa 1 (+115 zł)
02.00 - Rzeszów, dworzec PKP, (+195 zł)
01.15 - Warszawa, Centrum Handlowe "Janki" - przystanek autobusowy przy IKEA,(+250 zł)
02.15 - Rawa Mazowiecka, stacja Orlen przy trasie (+ 160 zł)
03.30 - Łódź, stacja BP róg ulic Kolumny i Rzgowskiej (115 zł)
04.00 - Piotrków Trybunalski, ul. Słowackiego 103 k/ Juventuru (+105 zł)
00.45 - Lublin, stacja Orlen róg ulic Roztocze i Aleja Kraśnicka (za dopłatą 250 zł/os),
04.15 - Kielce, stacja Orlen ul Łódzka 266 (za dopłatą 140 zł/os),
00.15 - Poznań, stacja Orlen ul. Topolowa 11 (za dopłatą 250 zł/os),
02.15 - Leszno, stacja Shell ul.Konstytucji 3 maja 4 (za dopłatą 195 zł/os),
03.45 - Wrocław, Centrum Handlowe Bielany, parking przy Pizza Hut vis a vis Obi (+115 zł)
05.15 - Opole, Dworzec PKP (105 zł)
05.45 - Częstochowa, Mc Drive/Mc Donalds, w kierunku jazdy (+95 zł)
09.00 - Żory, stacja BP ul. Północna 5
09.00 - Rybnik, stacja BP ul. Północna 5 (Żory)
09.30 - Wodzisław Śląski, stacja Orlen ul.Wodzisławska 97 (droga na Jastrzębie)
10.00 - Jastrzębie Zdrój, stacja Shell ul. Cieszyńska 9
08.00 - Katowice, dworzec PKS, ul. P. Skargi
08.30 - Tychy, stacja benzynowa „Bliska” przy trasie
08.45 - Pszczyna, stacja benzynowa obok IG Logistic
09.15 - Bielsko Biała, dworzec PKS dolny poziom
10.00 - Cieszyn, stacja benzynowa ARGE przy trasie


Z miast poza trasą będą organizowane transfery. Transfery potwierdzamy przy min. 6 osobach płatnych

Program

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy.
2 dzień: przyjazd na miejsce w godzinach przedpołudniowych, czas wolny, zajmowanie pokoi od godz. 14.00, nocleg.
3-8 dzień: plażowanie, wypoczynek, wycieczka do Olimpu, rejs statkiem, dodatkowo na życzenie możliwość skorzystania z różnorodnych wycieczek fakultatywnych.
9 dzień: opuszczenie pokoi po śniadaniu (do godz. 9.00), w godz. południowych – wyjazd w drogę powrotną do kraju.
10 dzień: przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Świadczenia zawarte w cenie

- 7 noclegów,
- wyżywienie wg wybranej oferty,
- przejazd autokarem,
- 2 wycieczki: Olimp, Rejs Statkiem
- opieka polskiego rezydenta,
- ubezpieczenie Signal Iduna.

Opłaty obowiązkowe

Płatne na miejscu:
- opłata administracyjna (w tym opłata klimatyczna opłata rejestracyjna, podatki miejscowe itp): 65 euro/turnus./1 osoba

Płatne przy rezerwacji:
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. - 10 zł /os./pobyt.

Na życzenie

klimatyzacja: ok. 4 Euro /dzień/apartament

Informacje dodatkowe

Początek/koniec pobytu: sobota 14.00-18.00/sobota 10.00.

Wycieczki fakultatywne: można je zakupić na życzenie na miejscu, organizowane są przez miejscowe agencje.
Przykładowe programy (orientacyjne ceny dorośli/dzieci 6-12 lat):

METEORY (25/20 EUR) - ,,klasztory zawieszone między niebem i ziemią", miejsce uznawane przez wielu za najbardziej niezwykłe w Grecji. Unikatowy zespół skalny Meteorów składa się z niemal pionowych, monolitycznych bloków skalnych, sięgających u podstawy kilkuset metrów wysokości, na których średniowieczni zakonnicy usytuowali swoje klasztory. Trasa dojazdowa prowadzi wzdłuż masywu OLIMPU, mitycznej rezydencji bogów olimpijskich i przez opiewaną juz przez starożytnych poetów Dolinę Tembi. W miasteczku Kalambaka (u stóp klasztorów) wizyta w manufakturze ikon bizantyjskich, gdzie zapoznajemy się z pisaniem ikon (ikonografia), możliwość zakupu ikon z certyfikatem wytwórni.
THESSALONIKI (25/20 EUR) - zwane PERŁĄ BIZANCJUM, są drugim co do wiekości miastem w Grecji, stolicą regionu Macedonia oraz oficjalną współstolicą Grecji. Niepowtarzalna okazja zapoznania się z wielowiekowym przekrojem historycznym uwiecznionym w unikalnych zabytkach tego miasta, m.in. symbol miasta Biała Wieża, kościół św. Dymitrisa, patrona Salonik. Czas wolny na spacer i zakupy.
OLIMP (LITOCHORO - PANTELEJMONAS) (20/15 EUR)
Jednodniowa wyprawa do Zeusa i jego ,,spółki”, którzy od niepamiętnych czasów zamieszkują to najwyższe pasmo górskie Grecji. Podjazd krętymi serpentynami na wysokość 944 m n.p.m na punkt widokowy Stavros, skąd rozpościerają się piękne widoki na Olimp i Riwierę Olimpijską. Wizyta w Litochoro, malowniczym miasteczku położonym u stóp Olimpu, przejście spacerkiem wąwozem rzeki Enipeas, którym schodzili na ziemię greccy bogowie. Na koniec przejazd krętymi serpentynami do tradycyjenej góralskiej wioski Stary Pantelejmon, która jest pewnego rodzaju skansenem. Stąd rozpościerają się piękne widoki na Olimp i całą Zatokę Termajską.
ATHOS (35/30 EUR)
Jedyną możliwością zobaczenia przepięknych bizantyjskich klasztorów zamieszkałych przez mnichów z teokratycznej republiki ATHOS jest rejs statkiem wycieczkowym wzdłuż zachodniego brzegu półwyspu.
Wyjazd rano z Riwiery Olimpijskiej na półwysep Chalcydycki. Wejście na statek, przepłynięcie wzdłuż „środkowego palca” półwyspu - Sithonia, a potem w kierunku klasztorów „państwa mnichów” na który od ponad 1000 lat mają zakaz wstępu kobiety. Ponieważ półwysep jest otoczony pasem wód terytorialnych, na których jest zabroniony połów oraz wstęp statków - wody wokół Athosu są b. czyste, dlatego też można tam spotkać delfiny, które często dotrzymują towarzystwa poczas rejsu. Odpoczynek w mieście Uranupolis, gdzie przewidziany jest czas wolny na kąpiel w morzu, ew.obiad czy zakupy.
WIECZOR GRECKI (20/15 EUR)
Tradycyjna zabawa w greckich rytmach, czyli spotkanie z tańcem i muzyką grecką. Przy kolacji złożonej z róznych potraw i wina, podziwianie popisów zespołu foklorystycznego, który przedstawi tańce ludowe z róznych stron Grecji kontynentalnej oraz wysp. Okazja nauczenia się kroków Zorby, legendarnego tańca ukazującego duszę Greka, symbolu tego kraju, uwielbianego przez turystów z całego świata. Gwarantowana wspaniała zabawa oraz niezapomniane wrażenia przez cały wieczór!!!
WATERLAND (30/25 EUR)
Park wodny położony w pobliżu Salonik, gdzie dorośli bawią się jak dzieci, a dzieci nie ustępują im w zabawie.Na terenie obiektu znajduje się mnóstwo atrakcji, z których korzystanie jest wliczone w koszt biletu. Są tam zjeżdzalnie, baseny ze sztucznymi falami, krętymi rurami oraz jacuzzi. Na terenie obiektu można posilić się w jednej z restauracji lub barów szybkiej obsługi.
SKIATHOS (35/30 EUR)
Trasa owej wycieczki prowadzi najpierw autokarem, a pózniej statkiem wycieczkowym wzdłuż urokliwego półwyspu Pelion i wyspy Eubea, drugiej pod względem wielkośći wyspy greckiej. Pelion był w starożytności krainą wybraną przez bogów i legendarnego półbyka, półczłowieka Centaura Chirona. Również stąd wyruszył mityczny statek Argo z Jazonem i Argonautami w poszukiwaniu Złotego Runa. Skiathos to urocza, typowo wakacyjna wyspa Sporad Północnych z ogromną ilością srebrnych plaż, czystej wody i gęstych lasów piniowych. W programie m.in. spędzenie niezapomnianych chwil w stolicy wyspy o nazwie Skiathos, gdzie można zobaczyć charakterystyczne uliczki wyspiarskie i port znany z filmu pt."Mamma mia"; następnie czas wolny na jednej z piękniejszych plaż. Cudowne widoki i zabawa z "szalonym" kapitanem połączona z nauką tańca greckiego.
ATENY (50/35 EUR) „serce Grecji” - jedno z najbardziej znanych miast świata antycznego, którego symbol - Akropol z Partenonem uważany jest za wzór klasycznej architektury. U stóp Akropolu historyczne wzgórza: Areopag, Pnyks i Wzgórze Filopaposa. Spacer po Atenach prowadzi również przez ważne miejsce z czasów starożytnych - Agorę Grecką, Rzymską z Wieżą Wiatrów, następnie przez Plakę, najstarszą dzielnicę stolicy, gdzie można odpocząć, zrobić zakupy. Ateny to również miejsce, gdzie rozegrały się I Nowożytne Igrzyska Olimpijskie na stadionie Kalimarmaro, który również zobaczymy, a także Parlament wraz ze zmianą warty przed Grobem NIeznanego Żołnierza. W drodze powrotnej postój w Termopilach, gdzie miała miejsce słynna bitwa w starożytności między Grekami a Persami.
REJS PIRACKI (20/18 EUR)
Impreza wymagająca dobrego nastroju i chęci do zabawy - rejs stateczkiem spacerowym po zatoce Termajskiej z której można podziwiać piękne widoki Olimpu. Malownicze zatoczki, ukryte plaże oraz kryształowo czysta woda w morzu będą okazją do zażycia słoneczych i morskich kąpieli. Na opuszczonej plaży - smaczny poczęstunek.

1/ Program ma charakter ramowy. Kolejność jego realizacji może ulec
zmianie.
2/ Ewentualne bilety wstęp podczas realizacji programu są płatne przez
uczestników.

Witaj na stronie EPT!