EURO POL TOUR - Tour Operator
Uwaga
Szanowni Klienci,
biorąc pod uwagę obecną nadzwyczajną sytuację, w trosce o zdrowie Wasze oraz naszych pracowników od dnia 31.03.2020 do odwołania pracujemy dla Państwa zdalnie, spoza siedziby Biura. Wszystkie pytania, życzenia np. zmiany terminu wyjazdu czy też nowe rezerwacje oraz wszystkie inne bieżące sprawy prosimy kierować mailowo na adres rezerwacja@europol.com.pl, realizacja@europol.com.pl lub europol@europol.com.pl w godzinach 10.00-16.00 w dni powszednie. Staramy się odpowiadać niezwłocznie lecz nie później niż tego samego dnia.
Liczymy na zrozumienie i pozdrawiamy, Euro Pol Tour
 1. Strona główna
 2. Nasze kierunki
 3. Francja
 4. Paryż

Paryż i bajkowe zamki nad Loarą  

Francja / Paryż / Paryż

kod oferty: FRA7500

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 80

rezerwacja@europol.com.pl

Cena: 1279 PLN

Podana cena skalkulowana przy 45 osobach płatnych

Oferta

OFERTA DLA GRUP DOROSŁYCH
Kraj: FRANCJA
Miejscowość: Paryż, Chambord, Chenonceau, Amboise, Manor Clos-Luce, Cheverny, Blois
Kod: FRA7500
Transport: autokarem

Cena przy 45 os. płatnych: od 1279 zł/os.

Na zapytanie możliwa wycena oferty dla mniejszych/większych grup.
Zapytania o wycenę prosimy wysyłać na: grupy@europol.com.pl

Opis

Zapraszamy na wycieczkę szlakiem majestatycznych zamków położonych nad malowniczym brzegiem Loary - architektonicznych perełek oraz symbolu dawnej francuskiej potęgi. To tutaj, w Dolinie Loary nazywanej Ogrodem Francji i kolebką języka francuskiego znajduje się 300 średniowiecznych i renesansowych zamków i pałaców, z których wiele uzyskało tytuł zabytków światowego dziedzictwa UNESCO. Czeka na Was wyjątkowy krajobraz, piękne wręcz bajkowe zamki z bogatym wnętrzem i pięknymi ogrodami. Odwiedzimy również Paryż, odkryjemy przed Wami jego piękno i sekrety. To podróż pełna niezwykłych atrakcji i głębokich wzruszeń do krainy piękna i sztuki.

Program

1 DZIEŃ: wyjazd z miejsca zbiórki wg rozkładu jazdy. Nocny przejazd przez Niemcy, Francję.

2 DZIEŃ: Przyjazd na parking na obrzeżach PARYŻA. Czas na poranną toaletę. Przejazd do Paryża komunikacją miejską (bilety płatne na miejscu ok. 5 -6 € /dzień). Zwiedzanie centrum historycznego Paryża: wyspa La Cité – z katedrą Notre Dame – niepowtarzalnym zabytkiem sztuki sakralnej z XIII w. i Saint Chapelle, dzielnica łacińska - Ogrody i Pałac Luksemburski, Panteon - miejsce spoczynku Marii i Piotra Curie oraz zasłużonych dla Francji, spacer przez ogrody Tuilieres do Luwru – niegdyś pałacu królewskiego, a obecnie jedno z najsłynniejszych muzeów sztuki. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3 DZIEŃ: śniadanie. Przejazd pod Wieżę Eiffle'a, przejazd do Wersalu. Pałac wersalski, rozbudowany z rozmachem za Ludwika XIV, wraz z kompleksem ogrodowo-parkowym jest najwspanialszym dziełem francuskiego klasycyzmu i baroku. Przejazd na nocleg.

4 DZIEŃ: Po śniadaniu, wykwaterowanie. Przejazd do Chenonceau- Zamku Dam. Zamek ten usytuowany jest bezpośrednio na rzece Cher, w przepięknej scenerii, wśród zieleni, wody, ogrodów i drzew. Przez ponad 400 lat, w zamku tym rządziły kobiety: królowe, żony królów i ich kochanki. Następnie wizyta w Château D'Amboise- niegdyś bardzo ważna królewska posiadłość, w której mieszkało nawet kilku królów francuskich. Pałac jest mieszanką gotyku i renesansu, a aktualnie stanowi mniej mniej niż 1/3 jego rozmiaru w XVI wieku.
Przejazd do Manor Clos-Lucé i zwiedzanie pałacu, w którym mieszkał Leonardo da Vinci, w czasie gdy był gościem francuskiego króla Franciszka. Aktualnie w pałacu znajduje się muzeum ze szkicami mistrza i modelami jego wynalazków. Przejazd na zakwaterowanie, nocleg.

5 DZIEŃ: śniadanie, przejazd do Château De Cheverny. Symetryczny design i harmonijny majestat fasady zamku są charakterystycznymi cechami okresu panowania Henryka IV i Ludwika XIII. Zwiedzimy wnętrze zamku z przepięknym umeblowaniem, rzeźbami, złoceniami, marmurowymi i kolorowymi panelami. Następnie przejazd do Château De Chambord, największego zamku nad Loarą, zbudowanego na wzór Pałacu w Wersalu. Przejazd do królewskiego miasta Blois, gdzie zwiedzimy królewski Château De Blois - siedzibę kilku francuskich królów, jedną z najokazalszych budowli tego typu nad Loarą. Zamek wybudowany w samym środku miasteczka, składa się z budynków z XIII-XVII wieku, które okrążają główny dziedziniec. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

6 DZIEŃ: przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Świadczenia zawarte w cenie

 • 3 noclegi w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
 • 3 śniadania,
 • realizacja programu: Paryż, Chambord, Chenonceau, Amboise, Manor Clos-Luce, Cheverny, Blois
 • przejazd nowoczesnym autokarem,
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC, bagaż (wg Warunków Uczestnictwa),
 • opieka pilota wycieczek
 • zestaw słuchawkowy tour guide
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/osoby

Cena nie zawiera:

- biletów wstępów (wstępy do Zamków nad Loarą - ok. 75 €, karta miejska (Paris pass) ok. 48 € - uprawniająca na przejazdy komunikacją miejską oraz obejmująca bilety wstępu w Paryżu (nie obejmuje biletu wstępu na wieżę Eiffla),
- biletów komunikacji miejskiej (Paryż)
- innych świadczeń nie zawartych w programie

Na życzenie

- dopłata do 3 obiadokolacji (ok. 45 euro)
- dopłata do pokoju 1 osobowego (na zapytanie)

Informacje dodatkowe

Uwaga:
- terminy do uzgodnienia,
- możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą),
- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot nie oprowadza po muzeach,
- podczas wycieczek pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem
- obowiązują Warunki Uczestnictwa zawarte w katalogu EPT

- Każda osoba, niezależnie od wieku musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport, a jej stan zdrowia musi umożliwiać udział w imprezie. Szczegółowe informacje na http://polakzagranica.msz.gov.pl

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zapytania na maila:
grupy@europol.com.pl

Witaj na stronie EPT!