EURO POL TOUR - Tour Operator
 1. Strona główna
 2. Nasze kierunki
 3. Francja
 4. Paryż

Paryż i bajkowe zamki nad Loarą  

Francja / Paryż / Paryż

kod oferty: FRA7500

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 80

rezerwacja@europol.com.pl

Cena: 1449 PLN

Cena w PLN za udział w imprezie 1 osoby

Oferta

KRAJ: Francja
RODZAJ OFERTY: Wycieczka objazdowa
ZAKWATEROWANIE: Hotel Premiere Classe
Kod: FRA7500

PROGRAM: Paryż, Chambord, Chenonceau, Amboise, Manor Clos-Luce, Cheverny, Blois

Opis

Zapraszamy na wycieczkę szlakiem majestatycznych zamków położonych nad malowniczym brzegiem Loary - architektonicznych perełek oraz symbolu dawnej francuskiej potęgi. To tutaj, w Dolinie Loary nazywanej Ogrodem Francji i Kolebką języka francuskiego znajduje się 300 średniowiecznych i renesansowych zamków i pałaców, z których wiele uzyskało tytuł zabytków światowego dziedzictwa UNESCO. Czeka na Was wyjątkowy krajobraz, piękne wręcz bajkowe zamki z bogatym wnętrzem i pięknymi ogrodami. Odwiedzimy również Paryż, odkryjemy przed Wami jego piękno i sekrety. To podróż pełna niezwykłych atrakcji i głębokich wzruszeń do krainy piękna i sztuki.

Program

RAMOWY PROGRAM IMPREZY:

1 DZIEŃ: wyjazd z miejsca zbiórki wg rozkładu jazdy. Nocny przejazd przez Niemcy, Francję.

2 DZIEŃ: Przyjazd do Paryża. Przejazd na obrzeża Paryża, pozostawienie autokaru. Poruszanie się po mieście komunikacją miejską (patrz opłaty obowiązkowe). Zwiedzanie centrum historycznego Paryża. Wyspa La Cité – z katedrą Notre Dame – niepowtarzalnym zabytkiem sztuki sakralnej z XIII w. i Saint Chapelle, dzielnica łacińska - Ogrody i Pałac Luksemburski, Panteon - miejsce spoczynku Marii i Piotra Curie oraz zasłużonych dla Francji, spacer przez ogrody Tuilieres do Luwru – niegdyś pałacu królewskiego, a obecnie jedno z najsłynniejszych muzeów sztuki. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3 DZIEŃ: śniadanie. Przejazd pod Wieżę Eiffle'a, przejazd do Wersalu. Pałac wersalski, rozbudowany z rozmachem za Ludwika XIV, wraz z kompleksem ogrodowo-parkowym jest najwspanialszym dziełem francuskiego klasycyzmu i baroku. Przejazd na nocleg.

4 DZIEŃ: Po śniadaniu, wykwaterowanie. Przejazd do Chenonceau- Zamku Dam. Zamek ten usytuowany jest bezpośrednio na rzece Cher, w przepięknej scenerii, wśród zieleni, wody, ogrodów i drzew. Przez ponad 400 lat, w zamku tym rządziły kobiety: królowe, żony królów i ich kochanki. Następnie wizyta w Château D'Amboise- niegdyś bardzo ważna królewska posiadłość, w której mieszkało nawet kilku królów francuskich. Pałac jest mieszanką gotyku i renesansu, a aktualnie stanowi mniej mniej niż 1/3 jego rozmiaru w XVI wieku.
Przejazd do Manor Clos-Lucé i zwiedzanie pałacu, w którym mieszkał Leonardo da Vinci, w czasie gdy był gościem francuskiego króla Franciszka. Aktualnie w pałacu znajduje się muzeum ze szkicami mistrza i modelami jego wynalazków. Przejazd na zakwaterowanie, nocleg.

5 DZIEŃ: śniadanie, przejazd do Château De Cheverny. Symetryczny design i harmonijny majestat fasady zamku są charakterystycznymi cechami okresu panowania Henryka IV i Ludwika XIII. Zwiedzimy wnętrze zamku z przepięknym umeblowaniem, rzeźbami, złoceniami, marmurowymi i kolorowymi panelami. Następnie przejazd do Château De Chambord, największego zamku nad Loarą, zbudowanego na wzór Pałacu w Wersalu. Przejazd do królewskiego miasta Blois, gdzie zwiedzimy królewski Château De Blois - siedzibę kilku francuskich królów, jedną z najokazalszych budowli tego typu nad Loarą. Zamek wybudowany w samym środku miasteczka, składa się z budynków z XIII-XVII wieku, które okrążają główny dziedziniec. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

6 DZIEŃ: przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Typ zakwaterowania

Hotel typu Premierre Classe
Pokoje dwuosobowe z łazienką. Możliwość dostawki.

Wyżywienie

Śniadania kontynentalne, francuskie

Transport

Przejazd komfortowym autokarem (toaleta, barek, klimatyzacja), pod opieką przedstawiciela biura – stewarda. Postoje krótkie, na toaletę, co ok. 4 godziny, wynikające z przepisów o czasie pracy kierowców.

 • Wyjazdy bez dopłaty z miejscowości: Katowice, Tychy, Pszczyna, Bielsko Biała, Cieszyn.
 • Za dopłatą: transfery z innych miast wg rozkładu jazdy.

Przejazd przez Niemcy, Francję.

Świadczenia zawarte w cenie

 • 3 noclegi w hotelu Premiere Classe,
 • 3 śniadania,
 • realizacja programu: Paryż, Chambord, Chenonceau, Amboise, Manor Clos-Luce, Cheverny, Blois
 • przejazd nowoczesnym autokarem,
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC, bagaż(wg Warunków Uczestnictwa),
 • opieka pilota wycieczek.

Cena nie zawiera:

świadczeń nie wymienionych w "świadczenia zawarte w cenie".

Zniżki

Trzecia osoba w pokoju na dostawce: zniżka - 50 zł

Opłaty obowiązkowe

Płatne przy rezerwacji:
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. - 10 zł/os./pobyt.

Płatne na miejscu:
- bilety wstępu do Zamków nad Loarą - ok. 75 €,
- karta miejska (Paris pass) ok. 48 € - uprawniająca na przejazdy komunikacją miejską oraz obejmująca bilety wstępu (nie obejmuje biletu wstępu na wieżę Eiffla),
- taksa klimatyczna w hotelu - ok. 1,5€/1 nocleg/1 osoba

Na życzenie

 • Ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji z imprezy na zasadach określonych w Warunkach Ubezpieczenia T.U. Signal Iduna. Koszt takiego ubezpieczenia to 3 % z całkowitej wartości imprezy.
 • W przypadku występowania chorób przewlekłych zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych. Koszt takiego ubezpieczenia to 45 zł/osoba.

Informacje dodatkowe

- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot oprowadza w granicach dozwolonych miejscowym prawem turystycznym, nie oprowadza po wnętrzach obiektów,
- ceny biletów do zwiedzanych obiektów mogą ulec zmianie,
- w niektórych obiektach może wystąpić konieczność dokupienia audio guide lub wynajęcia miejscowego przewodnika,
- karta miejska (Paris pass), która jest dodatkowo płatna (opłaty obowiązkowe) upoważnia do wstępów do wielu muzeów w Paryżu i nieograniczonej ilości przejazdów,
- impreza nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych,

Wymagania językowe

Z grupą jest pilot z językiem polskim. Na miejscu można się porozumieć w języku miejscowym czyli francuskim, a na recepcji również w j. niemieckim lub angielskim.

Wymagania paszportowe, wizowe, sanitarne,zdrowotne

Każda osoba, niezależnie od wieku musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport, a jej stan zdrowia musi umożliwiać udział w imprezie. Szczegółowe informacje na http://polakzagranica.msz.gov.pl

Witaj na stronie EPT!