EURO POL TOUR - Tour Operator
 1. Strona główna
 2. Nasze kierunki
 3. Francja
 4. Paryż

Paryż i bajkowe zamki nad Loarą  

Francja / Paryż / Paryż

kod oferty: FRA7500

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 80

[email protected]

Cena: 1279 PLN

Podana cena skalkulowana przy 45 osobach płatnych

Oferta

OFERTA DLA GRUP DOROSŁYCH
Kraj: FRANCJA
Miejscowość: Paryż, Chambord, Chenonceau, Amboise, Manor Clos-Luce, Cheverny, Blois
Kod: FRA7500
Transport: autokarem

Cena przy 45 os. płatnych: od 1279 zł/os.

Na zapytanie możliwa wycena oferty dla mniejszych/większych grup.
Zapytania o wycenę prosimy wysyłać na: [email protected]

Opis

Zapraszamy na wycieczkę szlakiem majestatycznych zamków położonych nad malowniczym brzegiem Loary - architektonicznych perełek oraz symbolu dawnej francuskiej potęgi. To tutaj, w Dolinie Loary nazywanej Ogrodem Francji i kolebką języka francuskiego znajduje się 300 średniowiecznych i renesansowych zamków i pałaców, z których wiele uzyskało tytuł zabytków światowego dziedzictwa UNESCO. Czeka na Was wyjątkowy krajobraz, piękne wręcz bajkowe zamki z bogatym wnętrzem i pięknymi ogrodami. Odwiedzimy również Paryż, odkryjemy przed Wami jego piękno i sekrety. To podróż pełna niezwykłych atrakcji i głębokich wzruszeń do krainy piękna i sztuki.

Program

1 DZIEŃ: wyjazd z miejsca zbiórki wg rozkładu jazdy. Nocny przejazd przez Niemcy, Francję.

2 DZIEŃ: Przyjazd na parking na obrzeżach PARYŻA. Czas na poranną toaletę. Przejazd do Paryża komunikacją miejską (bilety płatne na miejscu ok. 5 -6 € /dzień). Zwiedzanie centrum historycznego Paryża: wyspa La Cité – z katedrą Notre Dame – niepowtarzalnym zabytkiem sztuki sakralnej z XIII w. i Saint Chapelle, dzielnica łacińska - Ogrody i Pałac Luksemburski, Panteon - miejsce spoczynku Marii i Piotra Curie oraz zasłużonych dla Francji, spacer przez ogrody Tuilieres do Luwru – niegdyś pałacu królewskiego, a obecnie jedno z najsłynniejszych muzeów sztuki. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3 DZIEŃ: śniadanie. Przejazd pod Wieżę Eiffle'a, przejazd do Wersalu. Pałac wersalski, rozbudowany z rozmachem za Ludwika XIV, wraz z kompleksem ogrodowo-parkowym jest najwspanialszym dziełem francuskiego klasycyzmu i baroku. Przejazd na nocleg.

4 DZIEŃ: Po śniadaniu, wykwaterowanie. Przejazd do Chenonceau- Zamku Dam. Zamek ten usytuowany jest bezpośrednio na rzece Cher, w przepięknej scenerii, wśród zieleni, wody, ogrodów i drzew. Przez ponad 400 lat, w zamku tym rządziły kobiety: królowe, żony królów i ich kochanki. Następnie wizyta w Château D'Amboise- niegdyś bardzo ważna królewska posiadłość, w której mieszkało nawet kilku królów francuskich. Pałac jest mieszanką gotyku i renesansu, a aktualnie stanowi mniej mniej niż 1/3 jego rozmiaru w XVI wieku.
Przejazd do Manor Clos-Lucé i zwiedzanie pałacu, w którym mieszkał Leonardo da Vinci, w czasie gdy był gościem francuskiego króla Franciszka. Aktualnie w pałacu znajduje się muzeum ze szkicami mistrza i modelami jego wynalazków. Przejazd na zakwaterowanie, nocleg.

5 DZIEŃ: śniadanie, przejazd do Château De Cheverny. Symetryczny design i harmonijny majestat fasady zamku są charakterystycznymi cechami okresu panowania Henryka IV i Ludwika XIII. Zwiedzimy wnętrze zamku z przepięknym umeblowaniem, rzeźbami, złoceniami, marmurowymi i kolorowymi panelami. Następnie przejazd do Château De Chambord, największego zamku nad Loarą, zbudowanego na wzór Pałacu w Wersalu. Przejazd do królewskiego miasta Blois, gdzie zwiedzimy królewski Château De Blois - siedzibę kilku francuskich królów, jedną z najokazalszych budowli tego typu nad Loarą. Zamek wybudowany w samym środku miasteczka, składa się z budynków z XIII-XVII wieku, które okrążają główny dziedziniec. Czas wolny. Wyjazd do Polski.

6 DZIEŃ: przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Świadczenia zawarte w cenie

 • 3 noclegi w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami
 • 3 śniadania,
 • realizacja programu: Paryż, Chambord, Chenonceau, Amboise, Manor Clos-Luce, Cheverny, Blois
 • przejazd nowoczesnym autokarem,
 • ubezpieczenie KL, NNW, OC, bagaż (wg Warunków Uczestnictwa),
 • opieka pilota wycieczek
 • zestaw słuchawkowy tour guide
 • opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/osoby

Cena nie zawiera:

- biletów wstępów (wstępy do Zamków nad Loarą - ok. 75 €, karta miejska (Paris pass) ok. 48 € - uprawniająca na przejazdy komunikacją miejską oraz obejmująca bilety wstępu w Paryżu (nie obejmuje biletu wstępu na wieżę Eiffla),
- biletów komunikacji miejskiej (Paryż)
- innych świadczeń nie zawartych w programie

Na życzenie

- dopłata do 3 obiadokolacji (ok. 45 euro)
- dopłata do pokoju 1 osobowego (na zapytanie)

Informacje dodatkowe

Uwaga:
- terminy do uzgodnienia,
- możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą),
- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot nie oprowadza po muzeach,
- podczas wycieczek pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem
- obowiązują Warunki Uczestnictwa zawarte w katalogu EPT

- Każda osoba, niezależnie od wieku musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport, a jej stan zdrowia musi umożliwiać udział w imprezie. Szczegółowe informacje na http://polakzagranica.msz.gov.pl

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zapytania na maila:
[email protected]

Witaj na stronie EPT!