EURO POL TOUR - Tour Operator
O EPT / Zadaj pytanie
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Francja
  4. Paryż

PIELGRZYMKOWYM SZLAKIEM FRANCJI  

Francja / Paryż / Paryż

kod oferty: FRA5005

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 97

izabela@europol.com.pl

Cena: 1729 PLN

Podana cena skalkulowana przy 45 osobach płatnych

Oferta

OFERTA DLA GRUP DOROSŁYCH
Kraj: Francja
Impreza: Pielgrzymkowym szlakiem Francji
Kod: FRA5005
Dojazd: autokarem

Cena przy 45 os. płatnych: od 1729 zł/os.

Program

1 dzień: Wyjazd z Katowice

2 dzień: Przyjazd do Paryża. Przejazd na obrzeża Paryża, pozostawienie autokaru. Poruszanie się po mieście komunikacją miejską (płatne na miejscu ok. 5 -6 € /dzień). Zwiedzanie centrum historycznego Paryża. Wyspa La Cité – z katedrą Notre Dame – niepowtarzalnym zabytkiem sztuki sakralnej z XIII w. i Saint Chapelle , dzielnica łacińska - Ogrody i Pałac Luksemburski, Panteon - miejsce spoczynku Marii i Piotra Curie oraz zasłużonych dla Francji, spacer przez ogrody Tuilieres do Luwru – niegdyś pałacu królewskiego, a obecnie jedno z najsłynniejszych muzeów sztuki. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień: śniadanie. Przejazd do Paryża pod Wieżę Eifflea. Dla chętnych możliwość wjazdu. Przejazd do Lisieux, znanej przede wszystkim jako miejsce zamieszkanie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zwiedzanie Bazyliki. Przejazd na zakwaterowanie, nocleg.

4 dzień: Po śniadaniu, wykwaterowanie. Przejazd do CHÂTEAU DE CHAMBORD, największego zamku nad Loarą, zbudowanego na wzór Pałacu w Wersalu. Następnie przejazd do CHENONCEAU - Zamku Dam. Zamek ten usytuowany jest bezpośrednio na rzece Cher, w przepięknej scenerii, wśród zieleni, wody, ogrodów i drzew. Następnie wizyta w CHÂTEAU D'AMBOISE - niegdyś bardzo ważna królewska posiadłość, w którym mieszkało nawet kilku królów francuskich. Pałac jest mieszanką gotyku i renesansu, a aktualnie stanowi mniej mniej niż 1/3 jego rozmiaru w XVI wieku. Przejazd na zakwaterowanie w okolicy Tours, nocleg.

5 dzień: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Lourdes, największego we Francji i jednego z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego i cel pielgrzymek, odwiedzany rocznie przez 6 mln osób z całego świata. Przejazd do sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, czas na modlitwy. Przejazd na zakwaterowanie, nocleg.

6 dzień: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Carcassone (ok. 3 godzin), Zwiedzanie Carcasonne ok. 11. Zabytkowa architektura Carcassonne stanowi największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny i została wpisana na listę światowego dziedzictwa Unesco). W ramach miasta górnego znajdują się dwa pasma murów, z bramami i barbakanami. Fortecę tworzą fortyfikacje - podwójny pierścień wałów obronnych i 53 wież. Ok. 16.00 Przejazd do La Salette (ok. 5 godz.) zakwaterowanie, nocleg.

7 dzień: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do sanktuarium w La Salette związanego z objawieniami Matki Bożej z 1846 roku. Na miejscu objawienia (ok. 1750 m n.p.m.) wytrysnęło źródło. Płynie ono od dnia objawienia bez przerwy, aż do dnia dzisiejszego. Przejazd do Lyonu -Starożytnego miasto skąd pochodzą wynalazcy kinematografu bracia Lumiere, autor "Małego Księcia" Antione de Saint-Exupery oraz dwóch rzymskich cesarzy. Zwiedzanie Vieux Lyon - starej części Lyonu, Bazylika Najświętszej Maryi Panny z XIX wieku. Zakwaterowanie, nocleg.

8 dzień: śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w stronę Polski. PO drodze krótki postój w Ars su Formans. Tym co przyciąga tu wielu pielgrzymów oraz turystów z całej Europy jest górująca nad miastem Bazylika mniejsza pw. św. Sykstusa oraz postać miejscowego Proboszcza św. Jana Marii Vianney (1786-1859). Dalszy przejazd przez Francję, Niemcy do Polski.

9 dzień: powrót w godzinach wieczornych.

Świadczenia zawarte w cenie

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją, toaletą, TV,
- 6 noclegów w hotelach **/***, w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami,
- wyżywienie BB: 6 x śniadanie,
- opieka licencjonowanego pilota wycieczek podczas trwania całej imprezy,
- ubezpieczenie KL, OC, NNW, bagażu (wg Warunków Uczestnictwa EPT),
- realizacja programu.

Cena nie zawiera

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
- biletów komunikacji miejskiej (Paryż),
- ewentualnej taksy klimatycznej, płatnej na miejscu,
- innych świadczeń nie zawartych w programie.

Informacje dodatkowe

Uwaga:
- terminy do uzgodnienia,
- możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą),
- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot nie oprowadza po muzeach,
- podczas wycieczek pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem.

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zapytania na maila:
izabela@europol.com.pl, anna@europol.com.pl

Zobacz również:

Witaj na stronie EPT!