EURO POL TOUR - Tour Operator
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Francja
  4. PARYŻ

PARYŻ  

Francja / Paryż / Paryż

kod oferty: FRA5000

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 80

[email protected]

Cena: 1099 PLN

Podana cena skalkulowana przy 45 osobach płatnych

Oferta

OFERTA DLA GRUP DOROSŁYCH
Kraj: FRANCJA
Miejscowość: PARYŻ
Kod: FRA5000
Dojazd: autokarem

Cena przy 45 os. płatnych: od 1099 zł/os.

Na zapytanie możliwa wycena oferty dla mniejszych/większych grup.

Zapytania o wycenę prosimy wysyłać na: [email protected]

Program

1 dzień: wyjazd z Katowice w godzinach dopołudniowych. Nocny przejazd przez Polskę, Niemcy, Francję.

2 dzień: przyjazd do Paryża w godzinach porannych. Poruszanie się po mieście komunikacją miejską. Zwiedzanie centrum historycznego Paryża.

Wyspa La Cité: słynna wyspa na Sekwanie, w centrum Paryża, połączona z lądem 8 mostami, gdzie znajduje się słynna katedra Notre Dame - symbol Paryża, jedna z najbardziej znanych katedr na świecie, miejsce akcji powieści Victora Hugo „Dzwonnik z Notre Dame”. Tutaj miały miejsce również ważne wydarzenia z historii Francji m.in. koronacja Napoleona na Cesarza Francuzów, Saint Chapelle- średniowieczna kaplica, z przepięknymi witrażami przedstawiającymi sceny ze Starego oraz Nowego Testamentu, ufundowana przez króla Francji Ludwika IX jako miejsce pochówku cennych relikwii Chrystusa, z koroną cierniową na czele oraz świętych patronów Francji.

Dzielnica Łacińska - jedna z najpiękniejszych dzielnic Paryża, gdzie w powietrzu unosi się wręcz zapach bohemy. Tutaj znajduje się Sorbona - najznakomitszy uniwersytet we Francji i jeden z czołowych na świecie, a na każdym kroku roi się od antykwariatów. Zobaczymy Panteon – olbrzymią budowlę, wzniesioną w najwyższym punkcie na lewym brzegu Sekwany jako podziękowanie króla Ludwika XV za uzdrowienie, zwany również Świątynią Sławy, gdyż w krypcie pochowani są m.in. Aleksander Dumas, Victor Hugo, Emil Zola, Wolter, Rousseau, a także Maria Skłodowska–Curie. Pospacerujemy po najsłynniejszym parku Paryża – po Ogrodzie Luksemburskim i ujrzymy Pałac Luksemburski.

Spacer ogrodami Tuilieres - są to największe i najstarsze ogrody, położone w centrum Paryża -i dojdziemy do Luwru- dawny pałac królewski, obecnie największe muzeum na świecie.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

3 dzień: śniadanie. Poruszanie się komunikacją miejską. Kontynuowanie zwiedzania Paryża, min.

Muzeum Perfum - czyli prawdziwy zapachowy zawrót głowy. Opera Garnier - jeden z największych teatrów muzycznych w Europie, bogato zdobiona, miejsce akcji powieści "Upiór w operze",

Plac Vendome - piękny reprezentacyjny plac, z wznoszącą się pośrodku 43,5-metrową kolumną wzniesioną ku czci Napoleona, wzorowanej na rzymskiej kolumnie Trajana. Tutaj Napoleon poślubił Józefinę i znajduje się słynny Hotel Ritz, w którym mieszkało wiele słynnych osobistości – m.in. Coco Chanel przez 35 lat, a Marcel Proust napisał fragmenty „W poszukiwaniu straconego czasu”. Tutaj w kamienicy pod nr 12 mieszkał i zmarł Fryderyk Chopin.

Przejazd na Plac Pigalle- najsławniejszej dzielnicy czerwonych latarni, którą rozsławił filmowy Hans Kloss. Wszyscy znamy hasło "W Paryżu najlepsze kasztany są na Placu Pigalle".

Montmartre - jedna z najbardziej malowniczych i najwyżej położona dzielnica Paryża, ulubiona przez francuską bohemę. To tutaj między innymi tworzył Vincent Van Gogh oraz Auguste Renoir, Pablo Picasso czy Claude Monet. Zobaczymy Bazylikę Sacre Coeur -wizytówkę i najwyżej położony punkt miasta, wznoszącą się na szczycie wzgórza Montmartre, skąd można podziwiać panoramę całego miasta oraz okolic w promieniu nawet do 40 kilometrów. To w niej znajduje się największy dzwon Paryża i jednocześnie jeden z najcięższych dzwonów na świecie (18,50 tony). Zwiedzimy Place du Tertre - serce i centrum Montmartru, gdzie jednocześnie kwitnie handel reprodukcjami. Będzie też czas wolny na indywidualne zwiedzanie i spacer.

Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień: śniadanie, wykwaterowanie. Poruszanie się komunikacją miejską.

Przejazd pod Łuk Triumfalny -jedna z najsłynniejszych budowli tego typu, zbudowana z inicjatywy Napoleona jako symbol triumfu Francji, wysoka na 51 m, ze wspaniałymi płaskorzeźbami i tarasem widokowym.

Spacer po Champs Elysees / Pola Elizejskie – reprezentacyjna aleja, najbardziej znana ulica w Paryżu i jedna z najbardziej znanych na świecie, tutaj odbywają się oficjalne parady i ceremonie, znajdują się liczne teatry, restauracje i sklepy.

Zobaczymy Pałac Inwalidów - który pełnił funkcję szpitala, koszar, klasztoru i jednocześnie hospicjum, w którym przebywali wojenni inwalidzi. Tutaj również znajduje się kościół du Dôme, w którym spoczywa Napoleon Bonaparte.

Plac Trocadero - to jedno z najważniejszych miejsc stolicy Francji, a zarazem jej największy plac, skąd rozpościera się najpiękniejszy widok na Wieżę Eiffla i widać ją „od stóp do głów”.

Przejście pod Wieżę Eiffela - najwyższa budowla miasta i symbol Paryża. W momencie powstania była najwyższą wieżą na świecie. Czas wolny. Dla chętnych - wejście lub wjazd na wieżę (duże kolejki, cena ok. 7-17€) , czas wolny. Dla chętnych rejs po Sekwanie (ok. 12 EUR).

La Défense – najnowocześniejsza dzielnica Paryża, paryski Manhattan. Pod względem wielkości powierzchni biurowej jest to największe centrum biznesu w Europie. Zobaczymy Grande Arche - pomnik-budynek, Wielki Łuk Braterstwa, który powstał na zlecenie prezydenta Francji François Mitterranda i został uroczyście odsłonięty 14 lipca 1989 r, w 200. rocznicę Rewolucji Francuskiej, symbol La Défense – mieszczą się w nim galerie wystawiennicze, biura i instytucje państwowe, jak również tarasy widokowe. Czas wolny.

W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną.

5 dzień: przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Świadczenia zawarte w cenie

- 2 noclegi w hotelu (w okolicy miasta, ok. 30-50km ) - pokoje 2,3 os. z łazienką ,
- wyżywienie: 2 x śniadanie kontynentalne wzmocnione (zgodnie z programem),
- przejazd nowoczesnym autokarem (wyjazd z Katowic),
- opieka pilota wycieczek podczas całej imprezy,
- ubezpieczenie NNW, KL, OC i bagażu wg Warunków Uczestnictwa,
- realizacja programu
- opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/osoby
- zestawy słuchawkowe tour guide

Cena nie zawiera

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
- miejscowych przewodników,
- biletów komunikacji miejskiej,
- innych świadczeń nie zawartych w programie.

Na życzenie

- Dopłata do pokoju jednoosobowego (na zapytanie).
- dopłata do 2 obiadokolacji typu flunch (w restauracji samoobsługowej na mieście) ok. 120 zł

Informacje dodatkowe

Uwaga:
- terminy do uzgodnienia,
- możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą),
- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot nie oprowadza po muzeach,
- podczas wycieczek pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem.

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zapytania na maila:
[email protected]

Witaj na stronie EPT!