EURO POL TOUR - Tour Operator
Uwaga
Szanowni Klienci,
biorąc pod uwagę obecną nadzwyczajną sytuację, w trosce o zdrowie Wasze oraz naszych pracowników do odwołania pracujemy dla Państwa zdalnie, spoza siedziby Biura. Wszystkie pytania, życzenia np. zmiany terminu wyjazdu czy też nowe rezerwacje oraz wszystkie inne bieżące sprawy prosimy kierować mailowo na adres rezerwacja@europol.com.pl, realizacja@europol.com.pl lub europol@europol.com.pl w godzinach 10.00-16.00 w dni powszednie. Staramy się odpowiadać niezwłocznie lecz nie później niż tego samego dnia.
Liczymy na zrozumienie i pozdrawiamy, Euro Pol Tour
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Niemcy
  4. Drezno

DREZNO  

Niemcy / Drezno / Drezno

kod oferty: DEU7004

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 80

rezerwacja@europol.com.pl

Cena: 589 PLN

Podana cena skalkulowana przy 45 osobach płatnych

Oferta

OFERTA DLA GRUP SZKOLNYCH (do 18 lat)
Kraj: NIEMCY
Miejscowość: DREZNO
Kod: DEU7004
Dojazd: autokarem

Cena przy 45 os. płatnych - 589/os.

Na zapytanie możliwa wycena oferty dla mniejszych/większych grup.

Zapytania o wycenę prosimy wysyłać na: grupy@europol.com.pl

Program

1 DZIEŃ: wyjazd z Katowic w godzinach wczesno-porannych. Przejazd do Miśni.

Miśnia to przede wszystkim porcelana, ale też jedno z najpiękniejszych średniowiecznych miasteczek w całej Saksonii. W programie zwiedzania: okazała gotycka Katedra św. Jana i św. Donata z XIII wieku, w której jest pochowana Barbara Jagiellonka, córka króla Polski Kazimierza Jagiellończyka; zamek biskupi Albrechtsburg z XV wieku – zamek obronny i rezydencyjny zarazem, pierwotna siedziba Królewsko-Polskiej i Elektorsko-Saskiej Manufaktury Porcelany; fabryka Manufaktura Porcelany – wytwórnia pierwszej europejskiej porcelany założona przez króla Polski Augusta II Sasa w 1708r; wytwórnia miśnieńska działa do dzisiaj. Jako jedna z nielicznych kontynuuje tradycję manufakturowej, rzemieślniczej produkcji luksusowych przedmiotów – szacuje się że w archiwum przechowywane jest aż 200 000 wzorów. Te wzory, w połączeniu z rękodzielniczym talentem artystów, przyczyniają się do wyjątkowości i unikalności miśnieńskiej porcelany.

Przejazd do Drezna. Objazd autokarem po mieście - zwiedzanie okolic, dzielnic z pięknymi pałacami na wzgórzach. Przyjazd do hotelu na terenie Czech, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ: śniadanie. Zwiedzanie miasta.

W programie m.in.: zwiedzanie Muzeum Kraszewskiego, upamiętniające jedną z najbardziej znaczących osobistości Polski – pisarza Józefa Ignacego Kraszewskiego; drezdeńskie muzeum to także solidna lekcji historii emigracji politycznej Polaków. Przejazd do centrum miasta - spacer po Starówce, dzielnicy w której znajdują się najsłynniejsze zabytki Drezna. Pałac Zwinger - architektoniczny klejnot Drezna, perła sztuki barokowej w Europie. W skład pałacowego kompleksu wchodzą: Galeria Malarska Dawnych Mistrzów, Salon Matematyczno-Fizyczny oraz Zbiory Porcelany. Malowniczy zespół fontann Kąpielisko Nimf - Nymphenbad z licznymi kaskadami; brama koronna Kronentor - brama nakryta barokową kopułą, z polską koroną królewską Augusta Mocnego. Następnie Opera Sempera na Placu Teatralnym, Jednym z najciekawszych zabytków miasta jest tzw. "Orszak książęcy" – olbrzymie malowidło na 25 tysięcy kafelków z miśnieńskiej porcelany, rozciągnięte na ścianie Zamku, przedstawiające kolejnych władców Saksonii. Zamek Rezydencyjny, jest rozległym kompleksem budowlanym, w którym znajdują się muzea: Zbrojownia, Komnata Turecka, Gabinet Numizmatyczny i Historyczne oraz Nowe Zielone Sklepienie. Skarbiec, tzw. Grünes Gewölbe (Zielone Sklepienie) - uważane za najbogatszy zbiór klejnotów, m.in. przechowywany jest tutaj "Zielony Drezdeńczyk", największy na świecie zielony diament, który należy do klejnotów koronnych królów Saksonii.

Czas wolny na zakupy i pamiątkowe zdjęcia. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: śniadanie i wykwaterowanie.

Dalsze zwiedzanie Drezna obejmuje: protestancki Kościół Maryi Panny (Frauenkirche) - budowli należącej do jedynych w swoim rodzaju dokonań budowlanych w Europie, następnie barokowy Kościół Hofkirche (Nadworny) - największy kościół katolicki w Dreźnie. Czas wolny na ostatnie zakupy.

Wyjazd w kierunku Polski. Powrót w godzinach późno wieczornych / nocnych.

Świadczenia zawarte w cenie

- 2 noclegi w hotelu klasy turystycznej na terenie Czech– pokoje wieloosobowe,
- przejazd autokarem (wyjazd z Katowic lub okolic),
- wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja,
- opieka pilota wycieczek podczas całej wycieczki,
- ubezpieczenie KL, NNW, OC, bagażu zgodnie z Warunkami Uczestnictwa,
- miejsca dla 4 osób kadry pedagogicznej.

Cena nie zawiera

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 30 €),

- napoi do obiadokolacji,

- innych świadczeń nie zawartych w programie.

Informacje dodatkowe

Uwaga:
- terminy do uzgodnienia,
- możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą),
- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot nie oprowadza po muzeach,
- podczas wycieczek pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem
- szkoła ma obowiązek dostarczenia przed wyjazdem lub w dniu wyjazdu pilotowi listy uczestników z pieczątką szkoły,
- obowiązują Warunki Uczestnictwa zawarte w katalogu EPT.

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zapytania na maila:
grupy@europol.com.pl

Witaj na stronie EPT!