EURO POL TOUR - Tour Operator
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Czechy
  4. Praga

PRAGA  

Czechy / Praga / Praga

kod oferty: CZE7001

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 80

rezerwacja@europol.com.pl

Cena: 545 PLN

Podana cena skalkulowana przy 45 osobach płatnych

Oferta

OFERTA DLA GRUP SZKOLNYCH (do 18 lat)
Kraj: CZECHY
Miejscowość: PRAGA
Kod: CZE7001
Dojazd: autokarem

Cena przy 45 os. płatnych - 545 zł/os.

Na zapytanie możliwa wycena oferty dla mniejszych/większych grup.

Zapytania o wycenę prosimy wysyłać na: grupy@europol.com.pl

Program

1 DZIEŃ: wyjazd z Katowic we wczesnych godzinach porannych. Przyjazd do Pragi.

W programie zwiedzania m.in.: Rynek Staromiejski – serce handlowej i targowej części miasta, rynek otaczają kilkusetletnie kamienice, np. dom Pod Kamiennym Dzwonem, pałac Goltz-Kinskych; Ratusz Staromiejski wraz 70-metrową gotycką wieżą i XV-wiecznym zegarem astronomicznym – „Orloj”, przed którym turyści podziwiają paradę zintegrowanych figur i ruch ciał niebieskich, przypominających o upływie czasu; pomnik Jana Husa - słynnego czeskiego reformatora religijnego, uznanego za heretyka i spalonego na stosie; późnobarokowy kościół św. Mikołaja, gotycki kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem, którego dwie charakterystyczne wieże widać z odległych ulic miasta; Most Karola - najsłynniejszy most na rzece Wełtawie, łączy dzielnice Malá Strana ze Starym Miastem. Został wsparty na szesnastu filarach i jest jedynym średniowiecznym mostem kamiennym na świecie o takiej rozpiętości przęseł. Na obu końcach mostu znajdują się wieże: Staromiejska Wieża i Malostreńska Wieża Mostowa. Most zdobi 30 posągów świętych, m.in. figura Świętego Jana Nepomucena, którego zrzucono z mostu do rzeki Wełtaw. Legenda głosi że dotkniecie figury podobno przynosi szczęście. Na moście zadomowiły się liczne stragany z pamiątkami i uliczni artyści. Muzeum Zabawek – na Hradčanach, liczna kolekcja starych zabawek, m.in.: lalki, lalki Barbie, akcesoria z nimi związane, stare ozdoby świąteczne, samochodziki, zabawki drewniane, kolejki, pierwsze zabawki mechaniczne, karuzele i wiele, wiele innych. Lub – Muzeum figur woskowych Grevin Praha – prawie jak elegancki hotel z legendarnymi postaciami np. Johna Lennona czy Marilyn Monroe. Spacerując po mieście można spotkać nietypowe rzeźby i instalacje artystyczne Davida Černýego - większość z rzeźb dostępna jest bezpłatnie, bo zainstalowano je na ulicach czy publicznych placach.

Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta.

W programie m.in.: zamek i katedra Hradczany – kiedyś siedziba czeskich królów, a obecnie prezydenta. Kompleks pałaców, kościołów, obwarowań, średniowiecznych wieżyczek, uliczek i katedry rozciąga się wokół trzech dziedzińców. Do praskiego hradu należą również oszałamiające rozmachem ogrody. Katedra św. Wita - skarbiec cennych czeskich klejnotów koronacyjnych. Pałac Królewski - był siedzibą urzędujących na zamku czeskich książąt i królów. Bazylika św. Jerzego – najstarszy zachowany budynek religijny w Pradze z X w. Ogrody królewskie - oaza spokoju wśród drzew, z pięknym widokiem na renesansowy budynek zwany Belwederem (Letni Pałacyk królewny Anny). Złota Uliczka – nazwana na cześć zamieszkałych tu rzemieślników - złotników i straży zamkowej. Wieża Daliborka – wieża, będąca częścią zamkowych umocnień, pełniła rolę więzienia, swoją nazwę zawdzięcza pierwszemu więźniowi – Daliborowi. Wieża Prochowa Mihulka - włączoną do zamkowych umocnień, swoją nazwę, podobnie jak Brama Prochowa, wzięła od dawnej funkcji składu prochu strzelniczego. Klasztor na Strahovie – położony na szczycie wzgórza, z jedną z najważniejszych kolekcji malarstwa. Tutejszą atrakcją jest też m.in. klasztorny browar, który warzy własne piwo. Malá Strana, czyli „mniejsze miasto”,położone u stóp Zamku na Hradczanach - malownicze tereny zielone i klimatyczne uliczki. Pałac i Ogród Waldsteina - zespół pałacowo-ogrodowy, w pałacu mieści się obecnie czeski senat. Kampa to malowniczy półwysep na Wełtawie z centralnie położonym rynkiem, gdzie grupę różnokolorowych domków przecina Čertovka – ślepy kanał rzeki Wełtawy. Miejsce to nazywane jest Praską Wenecją. Plac Wacława „Václavak” – handlowe miejsce Nowego Miasta w Pradze, słynące z dużej ilości klubów nocnych, dyskotek i restauracji. Na placu znajduje się konny pomnik świętego Wacława oraz gmach Muzeum Narodowego. Miejsce to było świadkiem wielu historycznych wydarzeń, w tym Aksamitnej Rewolucji w 1989 roku. Plac Karola i Ratusz Nowomiejski z piękną wieżą. Tańczący Dom, nazywany jest również jako „Ginger i Fred”, swą nazwę zawdzięcza kształtowi, w którym można dojrzeć zarys tańczącej pary.

Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.

Przejazd na Wzgórze Petrzin- wjazd szynową kolejką górską Lanova Draha. Na wzgórzu znajdują się: ogród różany, obserwatorium astronomiczne oraz miniatura wieży Eiffla 60 metrowa konstrukcja, z której w pogodne dni rozciąga się wspaniały widok na całe miasto. Na górę prowadzi 209 schodów. Nieopodal - labirynt luster zwany „salą śmiechu”, oprócz zwykłych umieszczono około 14 krzywych luster, zniekształcających obraz na różne sposoby.

Wyjazd do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych / nocnych.

Świadczenia zawarte w cenie

- 2 noclegi w hotelu klasy turystycznej w okolicy Pragi – pokoje wieloosobowe,
- przejazd autokarem (wyjazd z Katowic lub okolic),
- wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja,
- opieka pilota wycieczek podczas całej wycieczki,
- ubezpieczenie KL, NNW, OC, bagażu zgodnie z Warunkami Uczestnictwa,
- miejsca dla 4 osób kadry pedagogicznej.

Cena nie zawiera

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 30 €),
- napoi do obiadokolacji,
- innych świadczeń nie zawartych w programie.

Informacje dodatkowe

Uwaga:
- terminy do uzgodnienia,
- możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą),
- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot nie oprowadza po muzeach,
- podczas wycieczek pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem
- szkoła ma obowiązek dostarczenia przed wyjazdem lub w dniu wyjazdu pilotowi listy uczestników z pieczątką szkoły,
- obowiązują Warunki Uczestnictwa zawarte w katalogu EPT.

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zapytania na maila:
grupy@europol.com.pl

Witaj na stronie EPT!