EURO POL TOUR - Tour Operator
Uwaga
Szanowni Klienci,
biorąc pod uwagę obecną nadzwyczajną sytuację, w trosce o zdrowie Wasze oraz naszych pracowników do odwołania pracujemy dla Państwa zdalnie, spoza siedziby Biura. Wszystkie pytania, życzenia np. zmiany terminu wyjazdu czy też nowe rezerwacje oraz wszystkie inne bieżące sprawy prosimy kierować mailowo na adres rezerwacja@europol.com.pl, realizacja@europol.com.pl lub europol@europol.com.pl w godzinach 10.00-16.00 w dni powszednie. Staramy się odpowiadać niezwłocznie lecz nie później niż tego samego dnia.
Liczymy na zrozumienie i pozdrawiamy, Euro Pol Tour
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Czechy
  4. Praga

PRAGA  

Czechy / Praga / Praga

kod oferty: CZE7001

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 80

rezerwacja@europol.com.pl

Cena: 545 PLN

Podana cena skalkulowana przy 45 osobach płatnych

Oferta

OFERTA DLA GRUP SZKOLNYCH (do 18 lat)
Kraj: CZECHY
Miejscowość: PRAGA
Kod: CZE7001
Dojazd: autokarem

Cena przy 45 os. płatnych - 545 zł/os.

Na zapytanie możliwa wycena oferty dla mniejszych/większych grup.

Zapytania o wycenę prosimy wysyłać na: grupy@europol.com.pl

Program

1 DZIEŃ: wyjazd z Katowic we wczesnych godzinach porannych. Przyjazd do Pragi.

W programie zwiedzania m.in.: Rynek Staromiejski – serce handlowej i targowej części miasta, rynek otaczają kilkusetletnie kamienice, np. dom Pod Kamiennym Dzwonem, pałac Goltz-Kinskych; Ratusz Staromiejski wraz 70-metrową gotycką wieżą i XV-wiecznym zegarem astronomicznym – „Orloj”, przed którym turyści podziwiają paradę zintegrowanych figur i ruch ciał niebieskich, przypominających o upływie czasu; pomnik Jana Husa - słynnego czeskiego reformatora religijnego, uznanego za heretyka i spalonego na stosie; późnobarokowy kościół św. Mikołaja, gotycki kościół Najświętszej Marii Panny przed Tynem, którego dwie charakterystyczne wieże widać z odległych ulic miasta; Most Karola - najsłynniejszy most na rzece Wełtawie, łączy dzielnice Malá Strana ze Starym Miastem. Został wsparty na szesnastu filarach i jest jedynym średniowiecznym mostem kamiennym na świecie o takiej rozpiętości przęseł. Na obu końcach mostu znajdują się wieże: Staromiejska Wieża i Malostreńska Wieża Mostowa. Most zdobi 30 posągów świętych, m.in. figura Świętego Jana Nepomucena, którego zrzucono z mostu do rzeki Wełtaw. Legenda głosi że dotkniecie figury podobno przynosi szczęście. Na moście zadomowiły się liczne stragany z pamiątkami i uliczni artyści. Muzeum Zabawek – na Hradčanach, liczna kolekcja starych zabawek, m.in.: lalki, lalki Barbie, akcesoria z nimi związane, stare ozdoby świąteczne, samochodziki, zabawki drewniane, kolejki, pierwsze zabawki mechaniczne, karuzele i wiele, wiele innych. Lub – Muzeum figur woskowych Grevin Praha – prawie jak elegancki hotel z legendarnymi postaciami np. Johna Lennona czy Marilyn Monroe. Spacerując po mieście można spotkać nietypowe rzeźby i instalacje artystyczne Davida Černýego - większość z rzeźb dostępna jest bezpłatnie, bo zainstalowano je na ulicach czy publicznych placach.

Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ: śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta.

W programie m.in.: zamek i katedra Hradczany – kiedyś siedziba czeskich królów, a obecnie prezydenta. Kompleks pałaców, kościołów, obwarowań, średniowiecznych wieżyczek, uliczek i katedry rozciąga się wokół trzech dziedzińców. Do praskiego hradu należą również oszałamiające rozmachem ogrody. Katedra św. Wita - skarbiec cennych czeskich klejnotów koronacyjnych. Pałac Królewski - był siedzibą urzędujących na zamku czeskich książąt i królów. Bazylika św. Jerzego – najstarszy zachowany budynek religijny w Pradze z X w. Ogrody królewskie - oaza spokoju wśród drzew, z pięknym widokiem na renesansowy budynek zwany Belwederem (Letni Pałacyk królewny Anny). Złota Uliczka – nazwana na cześć zamieszkałych tu rzemieślników - złotników i straży zamkowej. Wieża Daliborka – wieża, będąca częścią zamkowych umocnień, pełniła rolę więzienia, swoją nazwę zawdzięcza pierwszemu więźniowi – Daliborowi. Wieża Prochowa Mihulka - włączoną do zamkowych umocnień, swoją nazwę, podobnie jak Brama Prochowa, wzięła od dawnej funkcji składu prochu strzelniczego. Klasztor na Strahovie – położony na szczycie wzgórza, z jedną z najważniejszych kolekcji malarstwa. Tutejszą atrakcją jest też m.in. klasztorny browar, który warzy własne piwo. Malá Strana, czyli „mniejsze miasto”,położone u stóp Zamku na Hradczanach - malownicze tereny zielone i klimatyczne uliczki. Pałac i Ogród Waldsteina - zespół pałacowo-ogrodowy, w pałacu mieści się obecnie czeski senat. Kampa to malowniczy półwysep na Wełtawie z centralnie położonym rynkiem, gdzie grupę różnokolorowych domków przecina Čertovka – ślepy kanał rzeki Wełtawy. Miejsce to nazywane jest Praską Wenecją. Plac Wacława „Václavak” – handlowe miejsce Nowego Miasta w Pradze, słynące z dużej ilości klubów nocnych, dyskotek i restauracji. Na placu znajduje się konny pomnik świętego Wacława oraz gmach Muzeum Narodowego. Miejsce to było świadkiem wielu historycznych wydarzeń, w tym Aksamitnej Rewolucji w 1989 roku. Plac Karola i Ratusz Nowomiejski z piękną wieżą. Tańczący Dom, nazywany jest również jako „Ginger i Fred”, swą nazwę zawdzięcza kształtowi, w którym można dojrzeć zarys tańczącej pary.

Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie z hotelu.

Przejazd na Wzgórze Petrzin- wjazd szynową kolejką górską Lanova Draha. Na wzgórzu znajdują się: ogród różany, obserwatorium astronomiczne oraz miniatura wieży Eiffla 60 metrowa konstrukcja, z której w pogodne dni rozciąga się wspaniały widok na całe miasto. Na górę prowadzi 209 schodów. Nieopodal - labirynt luster zwany „salą śmiechu”, oprócz zwykłych umieszczono około 14 krzywych luster, zniekształcających obraz na różne sposoby.

Wyjazd do Polski. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych / nocnych.

Świadczenia zawarte w cenie

- 2 noclegi w hotelu klasy turystycznej w okolicy Pragi – pokoje wieloosobowe,
- przejazd autokarem (wyjazd z Katowic lub okolic),
- wyżywienie: 2 x śniadanie, 2 x obiadokolacja,
- opieka pilota wycieczek podczas całej wycieczki,
- ubezpieczenie KL, NNW, OC, bagażu zgodnie z Warunkami Uczestnictwa,
- miejsca dla 4 osób kadry pedagogicznej.

Cena nie zawiera

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 30 €),
- napoi do obiadokolacji,
- innych świadczeń nie zawartych w programie.

Informacje dodatkowe

Uwaga:
- terminy do uzgodnienia,
- możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą),
- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot nie oprowadza po muzeach,
- podczas wycieczek pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem
- szkoła ma obowiązek dostarczenia przed wyjazdem lub w dniu wyjazdu pilotowi listy uczestników z pieczątką szkoły,
- obowiązują Warunki Uczestnictwa zawarte w katalogu EPT.

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zapytania na maila:
grupy@europol.com.pl

Zobacz również:

Witaj na stronie EPT!