EURO POL TOUR - Tour Operator
O EPT / Zadaj pytanie
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Włochy
  4. Rzym

WŁOCHY 9 dni - CHRZEŚCIJAŃSKIM SZLAKIEM  

Włochy / Wyc. objazdowe / Rzym

kod oferty: ITA8555

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 97

izabela@europol.com.pl

Cena: 1499 PLN

Podana cena skalkulowana przy 45 osobach płatnych

Oferta

OFERTA DLA GRUP DOROSŁYCH
Kraj: WŁOCHY
Impreza: "Chrześcijańskim szlakiem"
Kod: ITA8555
Dojazd: autokarem

Cena przy 45 os. płatnych: od 1499 zł/os.

Program

1 DZIEŃ: wyjazd z Katowic w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Czechy, Austrię, Włochy.

2 DZIEŃ: przyjazd do Padwy w godzinach przedpołudniowych. Miasto zyskało sławę jednego z prężniej działających włoskich ośrodków naukowych (kształcili się tu m.in. Mikołaj Kopernik i Jan Kochanowski). Zwiedzanie miasta: romańsko-gotycka bazylika św. Antoniego z przełomu XIII i XIV wieku, w której przechowywane są relikwie św. Antoniego, XV-wieczny pomnik Gattamelaty autorstwa Donatella, kościół pustelników. Przejazd na zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: wczesne śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w kierunku Asyżu. Przyjazd i zwiedzanie miasteczka św. Franciszka i św. Klary, m.in. XIII-wieczna bazylika w której złożono ciało św. Franciszka. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd do Rzymu na zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: śniadanie. Przejazd do Rzymu i zwiedzanie miasta (uwaga: poruszanie się po mieście komunikacją miejską, ok. 6 €/os.). Zwiedzanie miasta: Plac Wenecki z monumentalnym Ołtarzem Ojczyzny, Bazylika św. Jana na Lateranie - katedra biskupa Rzymu, zwiedzanie śladami antycznego Rzymu: Panteon, Łuk Konstantyna, Koloseum (z zewnątrz) - to tam odbywały się m.in. walki gladiatorów, bitwy morskie oraz Forum Romanum - centrum politycznego i towarzyskiego starożytnego Rzymu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Watykanu: najmniejszego pod względem powierzchni państwa świata. Zwiedzanie Muzeów Watykańskich- jednego z największych zbiorów sztuki na świecie oraz Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła. Wyjazd w kierunku San Giovanni Rotondo. Przyjazd na zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie jednego z najczęściej odwiedzanych miejsc we Włoszech - miasteczka San Giovanni Rotondo, związanego z kultem św. Ojcem Pio: zwiedzanie Starego Kościółka i bazyliki poświęconej Matce Bożej Łaskawej, a także kościoła p.w. św. Ojca Pio z relikwiami świętego. Przejazd do sanktuarium w Monte Sant Angelo. Początki sanktuarium sięgają V wieku, kiedy objawił się tu na górze św. Michał Archanioł. Zwiedzanie m.in. bazyliki, wieży dzwonniczej, groty w której objawił się św. Michał Archanioł. Przejazd na zakwaterowanie w okolicach Lanciano. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Lanciano – to właśnie w tutejszym małym kościółku p.w. św. Legoncjana, w VIII wieku wydarzył się jeden z pierwszych cudów eucharystycznych. Obecnie, w tutejszym sanktuarium przechowywane są relikwie uważane za ciało i krew Chrystusa. Następnie przejazd do niewielkiego Manopello. Miasteczko znane jest przede wszystkim z Volto Santo – relikwii chrześcijańskiej w postaci tkaniny, na której uwieczniony jest wizerunek uważany za twarz Jezusa Chrystusa. Przejazd do Loreto i zwiedzanie sanktuarium Santa Casa – jest to znane miejsce kultu maryjnego. Przejazd na zakwaterowanie w okolicach Rimini. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze krótki postój w Rawennie. Zwiedzanie miasta, m.in.: V-wiecznej bazyliki św. Apoloniusza, na ścianach której zachowały się mozaiki z przedstawieniami cudów Jezusa, wizerunki proroków i procesje męczenników oraz męczennic, pierwotnie będące orszakami cesarskimi. Następnie Bazylika św. Witalisa – przykład sztuki bizantyjskiej, znajdujący się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz starówka z Piazza del Poppolo. Wyjazd w drogę powrotną. Nocny przejazd przez Włochy, Austrię, Czechy.

9 DZIEŃ: przyjazd do Katowic w godzinach porannych/przedpołudniowych.

Świadczenia zawarte w cenie

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją, toaletą, TV,
- 6 noclegów w hotelach **/***, w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami,
- wyżywienie HB: 6 x śniadanie, 6 x obiadokolacja,
- opieka licencjonowanego pilota wycieczek podczas trwania całej imprezy,
- opieka przewodników miejskich: Rzym (4 h) i Asyż,
- ubezpieczenie KL, OC, NNW, bagażu (wg Warunków Uczestnictwa EPT),
- realizacja programu.

Cena nie zawiera

- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
- napojów do obiadokolacji,
- biletów komunikacji miejskiej (Rzym),
- ewentualnej taksy klimatycznej, płatnej na miejscu,
- innych świadczeń nie zawartych w programie.

Informacje dodatkowe

Uwaga:
- terminy do uzgodnienia,
- możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą),
- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot nie oprowadza po muzeach,
- podczas wycieczek pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem.

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zapytania na maila:
izabela@europol.com.pl, anna@europol.com.pl

Zobacz również:

Witaj na stronie EPT!