EURO POL TOUR - Tour Operator
O EPT / Zadaj pytanie
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Włochy
  4. Marina di Bibbona

TOSKANIA- ZWIEDZAJ I WYPOCZYWAJ  

Włochy / Toskania / Marina di Bibbona

kod oferty: ITA5600

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 97

izabela@europol.com.pl

Cena: 899 PLN

Podana cena skalkulowana przy 45 osobach płatnych

Oferta

OFERTA DLA GRUP DOROSŁYCH
Kraje: WŁOCHY
Region: TOSKANIA
Miejscowość: FLORENCJA, LUKKA, PIZA, SAN GIMIGNANO, MONTERIGGIONI, SIENA, ELBA, BOLONIA
Kod: ITA5600
Dojazd: autokarem

Cena przy 45 os. płatnych: od 899 zł/os.

Położenie

Kemping położony ok. 100 m od morza, w cieniu drzew piniowych, w pobliżu charakterystycznej miejscowości Castagneto Carducci i Parku Roślin Bolgheri.

Opis

Na terenie kempingu znajdują się: basen kąpielowy dla dorosłych (25 m x 12 m) i dla dzieci, 2 stawy do wędkarstwa sportowego (płatna karta wędkarska), recepcja, restauracja, bar, sklep, plac zabaw, boisko do piłki nożnej i siatkówki, wypożyczalnia rowerów. Możliwość wynajęcia sejfu.

Odległości

centrum Marina di Bibbona- ok. 500 m, wyspa Elba - ok. 35 km.

Plaża

ok. 400 m do piaszczystej plaży

Typ zakwaterowania

mobile home typ Classic (ok. 25 m2) dla maks. 5-6 osób: pokój dzienny z rozkładanym tapczanem i aneksem kuchennym (lodówka, kuchenka, podstawowe naczynia, bieżąca woda), sypialnia z łóżkiem 2 os. (190 x 140 cm), sypialnia z 2 lub 3 łóżkami (190 x 70 cm), łazienka, moskitiery, miejsce parkingowe. Możliwe jest łóżko piętrowe.

Program

1 dzień: Wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Czechy i Austrię. Nocny przejazd do Włoch.

2 dzień: W godzinach rannych przyjazd do Florencji - serca Toskanii, kolebki renesansu. Zwiedzanie: kościoła Santa Croce z nagrobkami słynnych mieszkańców, Piazza del Duomo z katedrą Santa Maria del Fiore, 85-metrowej dzwonnicy projektu Giotta, Baptysterium, Palazzo Pitti, Ponte Vecchio - stary most złotników, Palazzo Vecchio, Dom Dantego. Przejazd do campingu Free Beach. Zakwaterowanie w mobile hom’each. Nocleg

3 -8 dzień
: śniadanie. Czas wolny, plażowanie. Realizacja 3 wycieczek programowych.

Przejazd do Lukki - miasta otoczonego grubymi, renesansowymi murami obronnymi. Zwiedzanie: spacer najbogatszą ulicą Lukki do Piazza dell’Amfiteatro - gdzie znajduje się krąg średniowiecznych budowli, których fundamenty stanowią łuki rzymskiego amfiteatru, mury obronne, katedra San Martino, romańska Bazylika San Frediano. Następnie przejazd autokarem do Pizy. Zwiedzanie: Campo dei Miracoli (Pola Cudów) z Krzywą Wieżą, katedrą, baptysterium i dzwonnicą oraz na Piazza dei Cavalieri - główny plac średniowiecznej Pizy.

Przejazd do San Gimignano – „średniowiecznego Manhattanu”. Prawdopodobnie w mieście było 70 wież, ale do czasów obecnych zachowało się jedynie 13. Przejście na Piazza del Duomo z XII wieczną kolegiatą Najświętszej Marii Panny, obok znajduje się Palazzo del Popolo – stary ratusz z najwyższą 54 metrową wieżą Torre Grossa, Piazza del Cisterna z osławioną średniowieczną studnią. Przejazd do Monteriggioni – wioski – twierdzy. Monterigioni otaczają potężne 8-metrowe mury i strzeliste wieże, które słyną głównie z opowieści Dantego. Według jednej z legend lochy Monteriggioni łączyły się z podziemiami Sieny. Przejazd do Sieny - miasta, które w całości zachowało swój średniowieczny charakter. Zwiedzanie: Palazzo Publico – pełniącego rolę ratusza, Kościół św. Dominika, gdzie znajdują się relikwie św. Katarzyny, Sanktuarium św. Katarzyny, Piazza del Campo, gdzie dwa razy w roku odbywają się słynne wyścigi zwane “Palio”.

Przejazd do Piombino, pozostawienie autokaru. Przepłynięcie promem na Elbę (obowiązkowa opłata ok. 20 € / osoba). Zwiedzanie stolicy wyspy Portoferraio - siedziba Napoleona - Palazzino dei Mulini, Teatr Miejski, Piazza della Repubblica. Czas wolny na plażowanie, kąpiele morskie w ciepłym, krystalicznie czystym morzu. Wyspa elba z powodzeniem kusi turystów pięknem swojej przyrody.

9 dzień: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Bolonii. Zwiedzanie miasta. W programie m.in.: Bazylika San Pietro z XIII w. zdobioną płaskorzeźbami gotycki Kościół Św. Franciszka, pozostałości rzymskich fortyfikacji miejskich oraz Uniwersytet Boloński - najstarszy uniwersytet w Europie, Kościół Św. Stefana, Pałac del Re Enzo. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych. Przejazd przez Austrie, Czechy.

10 dzień: Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.

Świadczenia zawarte w cenie

- przejazd autokarem z toaletą, barkiem, klimatyzacją,
- 7 noclegów w mobile home'ach wg opisu (kwaterowanie po minimum 4 osób),
- opłata za prąd, gaz, wodę,
- opieka licencjonowanego pilota wycieczek podczas podróży i programowych wycieczek,
- całodniowa wycieczka do Lukki i Pizy,
- całodniowa wycieczka do San Gimignano, Monteriggioni, Sieny,
- całodniowa wycieczka na Elbę (bez kosztów promu ok. 20 € / osoba),
- zwiedzanie Florencji z przewodnikiem,
- zwiedzanie Bolonii w drodze powrotnej,
- ubezpieczenie KL, NNW, OC i bagażu wg opisu.

Cena nie zawiera

- obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny -10 zł / osoba
- wyżywienia,
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
- biletu na prom na Elbę - ok. 20 Euro / osoba,
- sprzątanie końcowe: we własnym zakresie lub 30 Euro

Opłaty obowiązkowe

- opłata klimatyczna ok. 1 € / osoba / dzień,
- karta klubowa 5 € / osoba / pobyt
- kaucja za mobile home - 100 € (zwracana w dniu wyjazdu po sprawdzeniu stanu mobile home'ów)

Informacje dodatkowe

Końcowe sprzątanie mobile home leży w gestii grupy, w przypadku nie posprzątania lub nie dokładnego posprzątania zostanie pobrana na miejscu przez recepcję opłata w wysokości 30 euro.
• Należy zabrać ze sobą pościel (poszwy i prześcieradła lub śpiwory), ręczniki oraz środki czystości (papier toaletowy, worki na śmieci, płyny czyszczące itd.).
• W mobile home mogą zamieszkiwać maks. 4 osoby. Na życzenie (na zapytanie) istnieje możliwość zamówienia miejsc dla 5 i 6 osoby w mobile home za dodatkową opłatą. Wymaga to potwierdzenia ze strony agencji i opłaty w Polsce.
• Zgodnie z Warunkami Uczestnictwa baseny kąpielowe we Włoszech czynne są zwykle od początku czerwca do połowy września. W przypadku otwarcia basenów w terminie wcześniejszym – obowiązkowe jest posiadanie czepka kąpielowego przy korzystaniu z nich.

Zobacz również:

Witaj na stronie EPT!