WŁOCHY 2015 

WCZASY AUTOKAROWE I WYCIECZKI AUTOKAROWE - ZWIEDZANIE I WYPOCZYNEK
LINK DO OFERTY: http://bit.ly/wlochy-autokarem

NOCLEGI Z DOJAZDEM WŁASNYM
APARTAMENTY - LINK DO OFERTY: http://bit.ly/wlochy-apartamenty
HOTELE - LINK DO OFERTY: http://bit.ly/wlochy-hotele

OBOZY MŁODZIEŻOWE
LINK DO OFERTY: https://www.europol.com.pl/mlodziez

OFERTY DLA GRUP
LINK DO OFERTY: https://www.europol.com.pl/grupy



PROMOCJE - Z OSTATNIEJ CHWILI!!!

  DOJAZD WŁASNY (lub za dopłatą autokarem)
z fantastycznymi promocjami do -40%
szeroki wybór, różnorodny standard - SIERPIEŃ, WRZESIEŃ

start ept

DNI WLOSKIE


 



WCZASY AUTOKAROWE

WŁOCHY 10 DNI - Caesar
link do oferty: https://www.europol.com.pl/pl/view.php?id=ITA1010
kliknij i poznaj szczegóły 

28.08.15 - 06.09.15 - sprzedany

04.09.15 - 13.09.15 - 1.199 zł

11.09.15 - 20.09.15 - 1.199 zł

18.09.15 - 27.09.15 - 1.099 zł

Możliwe zniżki dla dzieci!


WŁOCHY 12 DNI - Paris
link do oferty: https://www.europol.com.pl/pl/view.php?id=ITA9500
kliknij i poznaj szczegóły 

 

30.08.15 - 10.09.15 - sprzedany

08.09.15 - 19.09.15 - 1.160 zł

17.09.15 - 28.09.15 - sprzedany, zapraszamy na Viva Italia!

Możliwe zniżki dla dzieci!


WŁOCHY 10 DNI - Apartamenty w Bibione i Caorle
link do oferty:
Bibione - wakacyjny raj 
https://www.europol.com.pl/pl/view.php?id=ITA1000
Caorle - wakacyjna sielanka https://www.europol.com.pl/pl/view.php?id=ITA2000

kliknij i poznaj szczegóły 

BIBIONE - Wakacyjny Raj

28.08.15 - 06.09.15 - 670 zł

04.09.15 - 13.09.15 - 595 zł super okazja! w dniach 10 i 11.09 Septemberfest !!!

11.09.15 - 20.09.15 - 550 zł

18.09.15 - 27.09.15 - 475 zł

+ opłata za prąd i taksę klimatyczną

CAORLE LIDO ALTANEA - Wakacyjna Sielanka

28.08.15 - 06.09.15 - 670 zł

04.09.15 - 13.09.15 - 595 zł

11.09.15 - 20.09.15 - 550 zł

18.09.15 - 27.09.15 - 475 zł

+ opłata za prąd i taksę klimatyczną

 

 Ceny obu imprez podane na przykładzie typu E2 i CC4, CC5, CC6 


Tym, którzy chcieliby połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem
- polecamy fantastyczne programy ZWIEDZAJ I WYPOCZYWAJ

VIVA ITALIA      WŁOCHY

VIVA ITALIA
VIVA ITALIA

- 9 noclegów w ośrodku Paris
- 8 śniadań
- 8 obiadokolacji
- suchy prowiant na drogę w dniu wyjazdu do Rzymu
- przejazd autokarem
- opieka licencjonowanego pilota podczas realizacji programu
- ubezpieczenie Signal Iduna
- realizacja wycieczek:
wycieczka autokarowa do Rzymu i Watykanu
wycieczka autokarowa do Republiki San Marino

08.09.15 - 19.09.15    1.405 zł

ITA9500A



PRZEWODNIK PO WŁOSZECH

Opis kraju:

Włochy (Republika Włoska) to państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim. Sąsiaduje z Francją – 488 km granicy, Szwajcarią – 740 km, Austrią – 430 km i Słowenią – 232 km. Co jest niezwykłe - wewnątrz terytorium Włoch znajdują się dwa państwa -enklawy: San Marino (39 km granicy) i Watykan (3,2 km granicy).
Długość wybrzeża wynosi aż 7600 km. Oblewają je wody kilku akwenów Morza Śródziemnego: Morze Liguryjskie, Morze Tyrreńskie, Morze Jońskie i Morze Adriatyckie.
Na obszarze Włoch znajdują się dwa systemy górskie, są to Alpy na północy i Apeniny ciągnące się niemal całej długości Półwyspu Apenińskiego.

Włochy podzielone są na 20 regionów: Abruzia (stolica L'Aquilia), Apulia (Bari), Basilicata (Potenza), Emilia - Romania (Bolonia), Friuli - Wenecja Julijska (Triest), Kalabria (Catanzaro), Kampania (Neapol), Lacjum (Rzym), Liguria (Genua), Lombardia (Mediolan), Marche (Ankona), Molise (Campobasso), Piemont (Turyn), Sardynia (Cagliari), Sycylia (Palermo), Toskania (Florencja), Trydent - Górna Adyga (Trydent), Umbria (Perugia), Dolina Aosty (Aosta), Wenecja Euganejska (Wenecja).

Zwolennicy plażowania i kąpieli morskich znajdą tu przepiękne plaże, wspaniałe morze (z mnóstwem plaż oznaczonych certyfiaktem "Blue Flag") i gorące, południowe słońce. Osoby pragnące aktywnie spędzić swój wypoczynek - moc atrakcji, rozrywek, doskonałe warunki do uprawiania sportów, a w pobliżu - najpiękniejsze, zabytkowe miasta włoskie.

Włochy to zróżnicowany kraj dzięki czemu każdy może znaleźć tu miejsce na swoje wymarzone, fantastyczne wakacje.

Stolica: Rzym
Waluta: euro (EUR) - 1 euro = 100 eurocentów (EUR, €)
Język urzędowy: włoski.  Włosi posługują się licznymi dialektami i odmianami języka włoskiego. Państwo włoskie uznaje również istnienie kilkudziesięciu rodzimych mniejszości językowych:
Dominująca religia: katolicyzm

Kuchnia:

O tym, że kuchnia włoska należy do najbardziej popularnych, znanych i lubianych kuchni świata - wiemy chyba wszyscy. Każdy region włoski ma własne wina, specjały, receptury i tradycje kulinarne, a do tego kultywuje swoją odrębność w tym względzie.

Posłużmy się przykładem jednego z nich - Veneto - najczęściej odwiedzanego przez turystów z Polski. Inaczej nazywanego regionem Wenecji Euganejskiej lub potocznie Riwiery Adriatyckiej.
Kuchnia Veneto jest bardzo zróżnicowana. Swój ślad pozostawiły tu lata zmian na scenie politycznej oraz zamorskie podróże Wenecjan. Możemy delektować się np. gulaszem (często z koniny) podawanym z gnocchi (podobnymi do naszych kopytek ziemniaczanych), wszelkiego rodzaju risotto lub potrawami bardziej wykwintnymi z ryb i owoców morza. Nie zapominając oczywiście o pizzach, pastach, makaronach i kluskach :-) Do posiłku nie może zabraknąć typowych dla regionu serów. Gdy będziecie w tym regionie - rozejrzyjcie się za serem "asiago" czy "grana padano". Będziecie mogli tu również zakupić różnorodne wspaniałe szynki, np. Prosciutto di San Daniele - wyglądem przypominającą szynkę parmeńską. Koniecznie wpadnijcie też do miejscowej knajpki na tiramisu i zabajone - słynne włoskie desery. A wracając do Polski zabierzcie ze sobą włoskie oliwy, ciasteczka, sery itp.

Kuchnia Veneto nie może obejść się oczywiście bez wina. Jest to jeden z najbardziej cenionych regionów winiarskich Włoch z wielką różnorodnością odmian winorośli i rodzajów win. Ich jakość gwarantują oznaczenia DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita) oraz DOC (Denominazione di Origine Controllata). Znajdziemy tu tanie i smaczne wina stołowe (często można je kupić w kartonach - nie omijajcie ich w sklepie) oraz wina wyższej klasy w bardzo zróżnicowanych smakach i cenach.

Obyczaje:

Święta
        1 stycznia - Nowy Rok
        6 stycznia - Święto Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)
        Poniedziałek Wielkanocny 25 kwietnia - Święto Wyzwolenia
        1 maja - Święto Pracy
        15 sierpnia - Święto Wniebowzięcia NMP (Ferragosto)
        1 listopada - Wszystkich Świętych (Ogni Santi)
        8 grudnia - Święto Niepokalanego Poczęcia NMP
        25 i 26 grudnia - Pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

Sjesta we Włoszech jest to po prostu odpoczynek w ciągu dnia, zwykle w godz. godz. 13.00 - 16.00. Większość sklepów, urzędów, agencji, pizzerii jest wówczas nieczynna. Mieszkańcy mają przerwę w pracy, udają się na dwie - trzy godziny na odpoczynek do domu lub do wybranych restauracji. W tym czasie nie należy korzystać np. z basenów kąpielowych. Nie trzeba się też irytować tym, że nie możemy wtedy np. zrobić zakupów. Tym bardziej, że mimo sjesty zawsze można znaleźć jakiś czynny sklepik czy pizzerię.

Wchodzenie do kościołów we Włoszech w krótkich spodniach, w krótkiej spódniczce i w koszulce bez rękawów nie jest mile widziane. W niektórych świątyniach przy wejściu otrzymamy okrycia na gołe ramiona, do innyh możemy nie zostać wpuszczeni w nieodpowiednim stroju. Zwiedzanie kościołów lepiej zaplanować na czas, kiedy nie jest odprawiana msza św. W wielu świątyniach chodzenie i oglądanie wnętrza w czasie mszy św. jest wręcz zabronione.

 

Pogoda:

Duża rozciągłość południkowa kraju, równoleżnikowy (Alpy) i południkowy (Apeniny) przebieg łańcuchów górskich, stanowiących bariery klimatyczne oraz bliskość Afryki powodują znaczne zróżnicowanie klimatu. Włochy niemal w całości leżą w strefie klimatu podzwrotnikowego o jego śródziemnomorskiej odmianie.

Aktualna pogoda - na: http://www.meteoprog.pl/pl/catalog/Italy/

Warto zobaczyć:

Włochy kojarzą się nam ze słońcem, gorącym powietrzem, ciepłym morzem, dobrą kuchnią, ale też z ciekawą tradycją, historią i ogromną ilością zakątków, miast i miasteczek, które warto zobaczyć.
To we Włoszech znajduje się najwięcej miejsc zapisanych na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. To Włochy są krajem chętnie opisywanym w literaturze. To tu powstają znane produkcje filmowe.  
I wreszcie to tutaj znajdziemy mnóstwo malowniczych miasteczek, miejsc, zakątków wyglądających jakby upływ stuleci nie zrobił na nich żadnego wrażenia.

Wybór miejsc, które warto zobaczyć we Włoszech jest bardzo trudny.  Właśnie ze względu na fantastyczną różnorodność tego kraju i na mnogość atrakcji.
Jedni będą się zachwycać spokojem toskańskich wzgórz, inni - przepięknymi, piaszczystymi plażami Riwiery Adriatyckiej. A jeszcze inni - zastygną w zachwycie spoglądając na zabytkowe fasady historycznych budowli w Rzymie, Wenecji, Florencji czy Mediolanu. Zapraszamy do opisów poszczególnych regionów włoskich.

Informacje praktyczne:

PRZEPISY WJAZDOWE
Wymagany ważny paszport lub dowód osobisty.
Karane jest kupowanie sprzedawanych na ulicach podrabianych artykułów znanych marek światowych (nawet do 3000 euro).
Zwierzęta domowe towarzyszące właścicielom w podróży do państw Unii Europejskiej muszą mieć paszporty, co jest wymogiem prawa unijnego.
Istnieje obowiązek meldunkowy, dopełnić go powinien obywatel włoski zapraszający cudzoziemca. Musi on w ciągu 48 godzin zgłosić na miejscowej policji pobyt cudzoziemca i podać dokładny adres. W przypadku pobytu w ośrodkach turystycznych obowiązku dopełnia jego administracja.
We Włoszech nie ma zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych. Nie są wymagane szczepienia.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW
Międzynarodowe prawo jazdy nie jest obowiązkowe.
Na autostradach i niektórych drogach szybkiego ruchu pobierana jest opłata za tzw. odcinki drogi.
Informacje o wymaganym wyposażeniu samochodu dostępne są na stronach PZM-ot.

PRZYDATNE INFORMACJE
W razie wypadku lub innego zdarzenia wymagającego interwencji należy powiadomić policję (tel. 113), karabinierów (tel. 112), straż pożarną (tel.115). Wprowadzany jest także uniwersalny numer pomocy - tel. 112, pod który będzie można dzwonić w każdej sprawie. Połączenia są bezpłatne.
Kradzież należy bezzwłocznie zgłosić w najbliższym komisariacie policji lub karabinierów pobierając protokół. Jak najszybciej należy zastrzec zgubione lub skradzione karty płatnicze i kredytowe. W razie utraty paszportu lub innego dokumentu należy zgłosić to policji i jak najszybciej skontaktować się z polską placówką.

CIEKAWE STRONY
www.bibione.info.pl - mnóstwo informacji o Bibione, Caorle, Lido Altanea, Porto Santa Margherita, Lido di Jesolo, Duna Verde

WAŻNE
Podczas podróży zagranicznych należy przestrzegać praw i zwyczajów kraju pobytu, pamiętając przy tym, że gospodarze mają prawo wymagać stosownego zachowania od turystów odwiedzających ich kraj, w tym w odniesieniu do zakresu swobód przysługujących różnym grupom społecznym oraz światopoglądowym. Przed wyjazdem warto zapoznać się z wszelkimi dostępnymi informacjami o kraju, do którego się udajemy, a które mogą być przydatne w podróży.
Źródłem w/w informacji praktycznych jest strona Ministerstwa Spraw Zagranicznych https://polakzagranica.msz.gov.pl z dnia 01.01.2015. Informacje te mają charakter jedynie poglądowy i nie mogą rodzić żadnych zobowiązań prawnych w stosunku do Euro Pol Tour.
Przed wyjazdem należy zapoznać się z aktualnymi informacjami dot. kraju docelowego i krajów tranzytowych dostępnymi na stronie MSZ:
https://polakzagranica.msz.gov.pl/  
http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia/ostrzezenia_dla_podrozujacych

Organizator wyjazdów do WŁOCH - EURO POL TOUR 
www.europol.com.pl/wlochy
tel. +48 32/253 02 07, 32/605 30 90, 32/605 30 92
e-mail: europol@europol.com.pl
Polub i śledź nas również na Facebooku: https://www.facebook.com/EuroPolTour

 

 


Drukuj
Wstecz

Powrót do strony głównej

Euro Pol Tour Biuro Podróży Euro Pol Tour sp. z o.o.
Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki nr 0717
Polisa ubezpieczeniowa Polisa ubezpieczeniowa TU SIGNAL IDUNA nr M54700
Konto: GETIN BANK S.A. - 47 1560 1108 0000 9060 0004 5709
al. Korfantego 79, 40-160 Katowice
tel: (032) 253-02-07 fax: (032) 2587-495
NIP: 634-012-68-32
mail: europol@europol.com.pl
Euro Pol Tour