Adriatyk (Włochy)

Adriatyk

Adriatyk

Morze Adriatyckie to najbliższe Polakom ciepłe, czyste morze. Od naszej południowej granicy - Cieszyna - dzieli je niewiele ponad 800 kilometrów. Adriatyk (potocznie nazywany często przez mieszkańców jako Adria) est spokojny, ciepły - temperatura wody latem utrzymuje się w granicach 26-stopni. Średnie zasolenie ok 5%, dwukrotnie wyższe niż w naszym Bałtyku, w trakcie kąpieli daje nam wrażenie, że wręcz unosimy się na jego falach. Świetne uczucie! :)

Włoskie wybrzeże Adriatyku ciągnie się od portowego Triestu aż po Brindisi na południu kraju obejmując oficjalne regiony: Friuli, Veneto, Emilia-Romagna, Marche, Abruzzo, Molise, Puglia (Apulia).

Region Północnego Adriatyku od północnych chłodów chronią wysokie Alpy, od południa ogrzewa ciepłe morze. Czy możemy zatem dziwić się, że wielu turystów uznaje go za turystyczny, wakacyjny raj. Wybrzeże Włoch od strony Wenecji, to długie plaże, schodzące łagodnie do morza, z czystym, białym piaskiem - prawdziwy fenomen przyrody. Czy wiecie Państwo, że prawie 10-cio kilometrowa plaża w Bibione jest dwukrotnie dłuższa od najsłynniejszej na świecie plaży Copa Cabana w Rio de Janeiro?! I na pewno przewyższa ją czystością, posiadając najwyższy europejski certyfikat czystości Emas.
Wzdłuż wybrzeża Północnego Adriatyku rozlokowały się słynne w Europie miasteczka wakacyjne: m.in. Bibione, Caorle, Lido Altanea, Lido di Jesolo, Lignano, Rimini. Co roku przyjeżdża tu tysiące turystów. Spędza się tutaj wczasy rodzinne, dzieci mają do swej wyłącznej dyspozycji "największą piaskownicę świata" i morze bezpieczne jak brodzik. A dorośli? Nieograniczone możliwości zabawy, rekreacji, wypoczynku ale także i wiele propozycji aktywnego sposobu na spędzenie wakacji.

Południowy Adriatyk to region głównie wyżynno - górzysty. Tutaj leży m. in. malowniczy Półwysep Gargano - słynący nie tylko z pięknych plaż ale i swoistej dzikości krajobrazu. Wielu twierdzi, że jest to najpiękniejszy półwysep Italii.

Bez względu na to, w której części Adriatyku wypoczywamy, na zwolenników zwiedzania, poznawania historii czeka wszędzie mnóstwo znanych i mniej znanych, interesujących miejsc, liczne zabytki, pamiątki antycznej kultury. Nie sposób nie wymienieć chociaż kilku z nich: Wenecja, Padwa, Werona, Aquileia, Ravenna, Bari ...

Zapraszamy Państwa do krainy, gdzie lato zaczyna się już w maju i trwa prawie do października, przed słońcem musimy "chować się" pod parasolem, a morze jest ciepłe, czyste, przyjazne i wręcz zachęca nas do kąpieli:

 

  

WŁOCHY - SUPER PROMOCJA "LATO" !!!
zniżki nawet do -40%
od ceny katalogowej

na pojedyncze apartamenty
nie czekaj - skorzystaj z okazji

W promocji - apartamenty z aneksem kuchennym
dla 2,3,4,5,6 lub 7 osób
w Bibione i Caorle Lido Altanea
ILOŚĆ MIEJSC W PROMOCJI - OGRANICZONA!

>>> KLIKNIJ TUTAJ I SPRAWDŹ OFERTĘ !!! <<<

 

 

Bibione
Bibione


apartamenty
hotele

Bibione to światowej klasy kurort - z długą promenadą, przepiękną, szeroką, piaszczystą plażą (ok. 10,4 km długości), z centrum termalnym, dużą ilością zieleni, z mnóstwem lodziarni, restauracji, sklepów, tawern, pizzerii, otwartych w sezonie do późnych godzin wieczornych i gwarancją dobrej pogody oraz czystej, ciepłej morskiej wody.Bibione - wakacyjny raj! Wielu znawców tematu nazywa często Bibione kurortem dwóch mórz  tzn. Morza Adriatyckiego oraz "morza piasku" - czystego, drobnego, złocistego, na cudownej plaży. Bardzo łagodne zejście plaży do morza, czyni z tego kurortu miejsce szczególnie bezpieczne dla dzieci. Stąd też Bibione częściej od innych miejsc jest wybierane, jako cel wczasów przez rodziny z dziećmi. Nie bez znaczenia jest również fakt funkcjonowania tutaj lunaparku oraz miasteczka wodnego Aquasplash w Lignano (zaledwie ok. 7 km od Bibione). Mówiąc krótko - to miasteczko, w którym możecie wypocząć i zabawić się. W dodatku położone blisko nas - zaledwie ok. 870 km od Cieszyna. Zapraszamy na: www.bibione.info.pl - najwięcej informacji praktycznych, zdjęć i porad dotyczących Bibione.
Caorle
Caorleapartamenty

Centralna część Caorle składa się z kilku mniejszych, zróżnicowanych obszarów: Spiaggia di Ponente (od Starego Miasta w lewo, w stronę Wenecji) - skąd odchodzi mały prom do Porto Santa Margherita, przewożący pasażerów i samochody. Promenada nadmorska ciągnie się tu przez ok. 2 km.  W tej części znajdują sie hotele i apartamenty. Spiaggia di Levante (po prawej stronie od Starego Miasta): to nadmorska ok. 2,5 kilometrowej długości promenada, bardzo ciekawy park wodny Aquafollie, możliwość relaksujących spacerów wśród sosen, ścieżki rowerowe, stare rybackie chaty (casoni). Historyczne Stare Miasto Caorle - port rybacki z targiem rybnym, różnorodne sklepy, restauracje, lodziarnie, bary i winiarnie, Katedra "Santo Stefano", promenada nadmorska. To tu znajduje się słynna, wysoka na 42 m dzwonnica widoczna na wielu pocztówkach z Caorle. Architektura, historia, klimat wąskich, uroczych uliczek i zabytków, mnogość pizzerii, trattorii, restauracji, barów, kafejek, ogromna ilość małych sklepów -  to główne atrybuty Starego Miasta. Proszę nam wierzyć - warto tu przyjechać i to zobaczyć. Więcej informacji .....
Lido Altanea
Caorle Lido Altaneaapartamenty,
hotele
kempingi


Zapraszamy do nowoczesnej, eleganckiej dzielnicy Caorle - do Lido Altanea, położonej ok. 6 km od Starego Miasta. Kilka lat temu, w Lido Altanea powstały pierwsze eleganckie kompleksy turystyczne z basenami, placami zabaw, dużymi ogrodami. Co roku powstają nowe, komfortowe apartamenty, czyniąc z Lido Altanei miejsce wypoczynku dla wymagających turystów. Różnego rodzaju oferty specjalne szczególnie w miesiącach maj, czerwiec czy wrzesień oraz bardzo atrakcyjne ceny w sezonie powodują, że w eleganckich wnętrzach wypoczywają turyści o różnych zasobach finansowych i w każdym wieku. Rodziny z dziećmi cenią tu spokój i wygodę i piaszczystą plażę z bardzo bezpiecznym, łagodnym wejściem do morza. Jednocześnie dobra lokalizacja - bliskość atrakcyjnych kurortów (Jesolo, Caorle, Bibione, Eraclei itp.) umożliwia korzystanie w nich z licznych imprez, festynów, zawodów sportowych, imprez kulturalnych itp. Więcej informacji .....
Duna Verde
Duna Verdekempingi


Miejscowość stosunkowo młoda, powstała w latach 60-70. Wzdłuż wybrzeża ciągną się tu sosnowe lasy - ta zieleń wyróżnia właśnie Duna Verde spośród innych miasteczek turystycznych.

Znajduje się tu: dobrze rozwinięte centrum handlowe ze sklepami, baseny kąpielowe i korty tenisowe.W środy, na Piazzale Madonneta odbywa się od połowy maja do połowy września - targ, na którym możecie kupić mnóstwo ciekawych specjałów włoskich.

W okresie letnim Duna Verde posiada połączenie autobusowe z Caorle i Porto Santa Margherita. Więcej informacji .....

Gargano
Gargano - Viesteapartamenty


Półwysep Gargano nazywany jest ostrogą włoskiego buta. Słynie z pięknych plaż oraz porastającego wnętrze półwyspu "Forresta Umbra" - lasu stanowiącego obecnie park narodowy.
Vieste to malownicze, białe miasteczko, położone na wschodnim skraju górzystego półwyspu Gargano, nastawione na rozwój turystyki ze względu na fantastyczne nadmorskie położenie. Obok miasta znajdują się dwa duże plaże. Reszta wybrzeża składa się z zatok i małych, ukrytych plaż.

Erozja wywołana przez wodę i wiatr ukształtowała w wapiennych skałach Półwyspu Gargano niezwykłe, przepiękne groty. Można do nich dotrzeć wykupując wycieczkę statkiem.

Lido delle Nazioni
Lido delle Nazioniapartamenty

Lido delle Nazioni - nadmorski kurort oddalony ok. 62 km od Ferrary. W okolicy położony jest słynny park delty rzeki Po. W miejscowości znajduje się wiele altrakcji dla młodych ludzi - ładna plaża, puby, kluby, knajpki.

W pobliżu znajduje się jezioro, na którym można poszaleć m. in. na nartach wodnych.

Lido di Jesolo
Lido di Jesoloapartamenty
hotele

LIDO DI JESOLO to jeden z najbardziej znanych we Włoszech wakacyjny kurort usytuowany w odległości zaledwie ok. 30 km od Wenecji /tramwajem wodnym z Punta Sabbioni - 14 km/. Oferuje bardzo dobre warunki do aktywnego wypoczynku. W Lido di Jesolo możecie Państwo zarówno zabawić się w licznych dyskotekach, barach czy nocnych klubach, jak i wypocząć na piaszczystych, dobrze zagospodarowanych plażach oznaczonych "Błękitną Flagą".
Setki hoteli, restauracji, sklepów, dziesiątki apartamentowców i kompleksów wakacyjnych, dyskotek - przyciągają tu tych wszystkich, którzy chcą spędzić zabawowy, rozrywkowy urlop.
W Lido di Jesolo wielu turystów chętnie odwiedza słynny park wodny Aqualandia (czynny zwykle od końca maja do połowy września), zapewniający wiele godzin dobrej zabawy.
Więcej informacji na http://www.bibione.info.pl/lido-di-jesolo.html
Lignano
Lignanoapartamenty


Jest znanym kurortem na mapie północnych Włoch, położonym zaledwie ok. 7 km od Bibione. Lignano podobnie jak Bibione składa się z kilku części - gwarnej, centralnej, rozrywkowej dzielnicy Sabbiadoro i spokojniejszych dzielnic - Pineta i Riviera. W przeszłości Lignano było ulubionym miejscem pisarza Ernesta Hemingwaya, który nazwał to miasto swoją "małą Florydą". Znajdziecie tu ośmiokilometrowej długości plażę, setki sklepów, knajpek, restauracji, wypożyczalni sprzętu turystycznego. A w pobliżu - park wodny, mini zoo, parki rozrywki. Przejeżdżając z Bibione do Lignano mijacie 18 dołkowe pole golfowe i ogród zoologiczny.
Pineto
Pinetohotele

Niewielka miejscowość turystyczna. Swoją nazwę zawdzięcza bujnym lasom sosnowym, które rozciągają się wzdłuż wybrzeża na długości ok. 4 km.

Oferuje ładne piaszczyste plaże i przepiękne, malownicze widoki.

Porto Garibaldi
Porto Garibaldiapartamenty
kempingi

Porto Garibaldi leży nad samym Morzem Adriatyckim w północnych Włoszech. Wraz z innymi sześcioma miejscowościami (Lido di Volano, Lido Delle Nazioni, Lido di Pomposa, Lido Degli Scacchi, Lido Degli Estensi i Lido di Spina) należy do doliny Commacchio, zwanej również „małą Wenecją”.

Jest to popularny kurort, znany z doskonałej kuchni, której można spróbować w licznych restauracjach i klubach na plaży.
Stąd wyruszają latem łodzie na zwiedzanie Delty Padu i na połowy makreli i tuńczyka.

Porto Santa Margherita
Porto S. Margheritaapartamenty

Idealna miejscowość wypoczynkowa dla zapalonych żeglarzy - dysponuje obszernym basenem portowym, jednym z największych w Europie. W miejscowości ładna, piaszczysta plaża, wiele ogrodów i korty tenisowe. W okresie letnim organizowane są liczne imprezy kulturalne na placu Portesin, na ulicy Lepanto. W lokalach odbywają się często wieczorki taneczne z muzyką na żywo. Centrum z licznymi sklepami, restauracjami, barami, ścieżka wzdłuż rozległych lasów  piniowych czyni okolicę idealnym miejscem do wypoczynku. Osoby lubiące sport i naturę mogą wybierać pomiędzy: surfingiem, żeglugą, jazdą na rowerze po ścieżkach rowerowych, pośród zieleni lub wzdłuż plaży; albo sprawdzić swoje umiejętności w jeździe na rolkach czy w grze w tenisa. Porto Santa Margherita oddzielona jest od centrum Caorle ujściem rzeki Livenza. Kursuje tu mały prom, który przewozi pasażerów i samochody: codziennie: rano od 7.30 do 12.30 i od 14.30 do 22.00. Ceny: piesi w jedną stronę ok. 1 euro, samochód ok. 1, 80 euro. Więcej informacji .....
Punta Sabbioni
Punta Sabbioniapartamenty

Malownicze miasteczko położone bardzo blisko Wenecji.

Stanowi doskonałą bazę wypadową na zwiedzanie Wenecji. Znajduje się tu przystań z której regularnie odpływają promy m. in. do przystanku przy Placu Św. Marka.

Rimini
Riminiapartamenty
hotele

Rimini - miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Emilia-Romania, w prowincji Rimini, nad Morzem Adriatyckim. Jest to jedno z najpopularniejszych miast turystyczno-wypoczynkowych nad północnym Adriatykiem.

Idealne miejsce dla wszystkich, którzy szukają zabawy, rozrywki, klubów, dyskotek, piaszczystych plaż i niezliczonej ilości knajpek.

Niedaleko od Rimini leży San Marino.

Roseto
RosetoapartamentyNiewielkie miasteczko nadmorskie, z pięknym deptakiem wysadzanym palmami.

Turyści znajdą tu wszystko, co jest potrzebne do spędzenia miłych wakacji. Aquapark w Tortoreto Lido - ok. 15 km.

Adriatyk
Inne miasta -
wyślij nam zapytanie


dysponujemy bogatą ofertą również innych miejscowości wakacyjnychJeśli nie znaleźliście tu miasteczka, w którym chcielibyście wypocząć - skontaktujcie się z nami.

Dysponujemy wieloma innymi miejscowościami na wybrzeżu Adriatyku.

Drodzy Państwo,
istniejemy na rynku turystycznym w Polsce jako organizator turystyki już od 20 lat! I od początku Włochy Północne czyli region Adriatyku to nasz specjalizacja.
W chwili obecnej, jako polski organizator, posiadamy największą na polskim rynku ofertę wypoczynku w miejscowościach położonych w tej części Europy.
* posiadamy gwarancję ubezpieczeniową Towarzystwa Ubezpieczeń Signal Iduna S.A
* jesteśmy Członkiem Polskiej Izby Turystyki, Śląskiej Organizacji Turystycznej "ŚOT", American Society Of Travel Agency "ASTA"
* wszyscy nasi turyści wyjeżdżający za granicę są przez nas ubezpieczeni w TU Signal Iduna
* posiadamy własnych, polskich rezydentów w wybranych miejscowościach turystycznych
* oferujemy możliwość dojazdu naszym autokarem do wielu miejscowości turystycznych regionu
* razem z dokumentami podróży dostarczamy praktycznych informacji dotyczących dojazdu na miejsce i pobytu
* w sezonie turystycznym prowadzimy całodobowe dyżury telefoniczne tzw. HELP LINE dla naszych turystów
Jesteśmy do Waszej dyspozycji !Włochy

Biuro Podróży Euro Pol Tour (EPT) - tour operator
organizator imprez turystycznych od 1992 r
(20 lat tradycji !)

Siedziba biura: Aleja W. Korfantego 79, 40-160 Katowice
Zapraszamy: poniedziałek-piątek godz. 9.00-18.00, sobota 10.00-14.00

CENTRALA:
tel. +48 32/253 02 07, 32/253 02 08

europol@europol.com.pl

www.europol.com.pl
www.obozymlodziezowe.turystyka.pl

Gadu-Gadu
skype: ept-konsultant1

DZIAŁ REZERWACJI IMPREZ
rezerwacja@europol.com.pl
32/ 605 30 90 lub 32/ 605 30 91
32/ 605 30 92 lub 32/ 605 30 93

DZIAŁ REALIZACJI
realizacja@europol.com.pl

32/ 605 30 85
32/ 605 30 87

DZIAŁ TURYSTYKI GRUPOWEJ, OBOZY MŁODZIEŻOWE
izabela@europol.com.pl

32/ 605 30 97

DZIAŁ TRANSPORTU
jakub@europol.com.pl

32/ 605 30 96

Kopiowanie treści (w tym tekstów, zdjęć i filmów video) bez pisemnego zezwolenia zabronione.

wczasy, urlop, wakacje, europa, adriatyk, morze adriatyckie, włochy, wlochy, toskania, liguria, garda, rzym,  wenecja, apartamenty, domki, hotele, nad morzem, apartament, ept, euro pol tour, europol tour, europol, domek, agencja, wynajem, lido di altanea, caorle altanea, bibione, spiaggia, lido del sole, pineda, caorle, lido di jesolo, duna verde, lido altanea, porto santa margherita, super urlop, wakacje we Włoszech, przejazd do włoch, dojazd do bibione, dojazd do caorle, wakacje nad morzem, bibione.info.pl, super wakacje, piaszczysta plaża


Drukuj
Wstecz

Powrót do strony głównej

Euro Pol Tour Biuro Podróży Euro Pol Tour sp. z o.o.
Wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki nr 0717
Polisa ubezpieczeniowa Polisa ubezpieczeniowa TU SIGNAL IDUNA nr M54700
Konto: GETIN BANK S.A. - 47 1560 1108 0000 9060 0004 5709
al. Korfantego 79, 40-160 Katowice
tel: (032) 253-02-07 fax: (032) 2587-495
NIP: 634-012-68-32
mail: europol@europol.com.pl
Euro Pol Tour