EURO POL TOUR - Tour Operator
O EPT / Zadaj pytanie
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Litwa
  4. Wyc. objazdowe

NA INFLANTY! NADBAŁTYCKIE STOLICE  

Litwa / Wyc. objazdowe / Wyc. objazdowe

kod oferty: LIT5001

Kontakt

W sprawie aktualnych cen
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:

+48 32 605 30 97

izabela@europol.com.pl

Cena: 1379 PLN

Podana cena skalkulowana przy 45 osobach płatnych

Oferta

OFERTA DLA GRUP DOROSŁYCH
Kraje: LITWA, ŁOTWA, ESTONIA,
Kod: LIT5001
Dojazd: autokarem

Cena przy 45 os. płatnych: od 1379 zł/os.

Program

1 DZIEŃ: wyjazd z Katowic w godzinach wieczornych. Nocny przejazd przez Polskę, Litwę.

2 DZIEŃ: w godzinach porannych przyjazd do Troków – zwiedzanie średniowiecznego zamku Kiejstuta i Witolda położonego na środku jeziora, drewnianych domów karaimskich i kienesy (domu modlitwy). Następnie przejazd do Wilna, w programie zwiedzania m.in.: wileńska starówka – jedna z najpiękniejszych w tej części Europy, cmentarz na Rossie – pochowano tu wielu zasłużonych Polaków, Ostra Brama z obrazem Matki Boskiej, kościół św. Piotra i Pawła, archikatedra św. Stanisława z królewskimi grobami (najważniejsza katolicka świątynia na Litwie), zamek Giedymina. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Kowna – drugiego co do wielkości miasta na Litwie. Zwiedzanie starówki położonej między Niemnem a Wilią – XVI-wieczny ratusz zwany Białym Łabędziem, katedra św. Piotra i Pawła (największa gotycka świątynia na Litwie), gimnazjum jezuitów w którym wykładał Adam Mickiewicz. Przejazd i zwiedzanie Góry Krzyży – jest to jedno z najbardziej imponujących miejsc na Litwie. Szacuje się że na wzniesieniu znajduje się ponad 100 tys. krzyży, a pierwsze z nich pojawiły się prawdopodobnie po powstaniu listopadowym. W 1993 roku, papież Jan Paweł II celebrował tutaj mszę świętą. Przejazd na zakwaterowanie w okolicy granicy litewsko-łotewskiej. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Rygi. Zwiedzanie miasta: wpisana na listę UNESCO starówka z XIV-wiecznym zamkiem ryskim, katedrą protestancką, zespołem kamieniczek średniowiecznych „Trzej bracia”. Ponadto Mała i Wielka Gildia Kupiecka, dom Bractwa Czarnogłowych, ratusz, mury obronne oraz uważana za największy kościół w krajach nadbałtyckich katedra ze słynnymi organami i 90-metrową wieżą. Wyjazd w kierunku granicy łotewsko-estońskiej. Zakwaterowanie w okolicach Parku Narodowego Soomaa. Obiadokolacja. Nocleg.

5 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Wizyta w Parku Narodowym Soomaa – zwanego krainą bagien. Na ponad 37 tys. ha znajdują się tu najstarsze, estońskie obszary wodno-błotne. Cechą charakterystyczną parku jest „piąta pora roku” – w czasie jej trwania na obszarze parku tworzy się ogromne rozlewisko z którego wystają jedynie korony drzew. Przejazd do Tallina („Florencji północy”) – prawdopodobnie najpiękniejszej spośród wszystkich stolic krajów nadbałtyckich. Zwiedzanie miasta: tallińska starówka (wpisana na listę UNESCO) ze świetnie zachowaną średniowieczną architekturą, stare mury obronne otaczające Dolne Miasto, kościół św. Olafa z początku XIII wieku. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Ciąg dalszy zwiedzania Tallina – zamek Toompea (siedziba parlamentu), wieża Hermanna, katedra luterańska, barokowy kompleks pałacowo-parkowy Kardiorg. Przejazd do Tartu – stare miasto z XVIII-wiecznym ratuszem, Plac Ratuszowy z klasycystycznymi kamienicami. Zakwaterowanie w okolicach Parku Narodowego Gaujas. Obiadokolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Wizyta w najstarszym łotewskim Parku Narodowym Gauja – jego głównym walorem jest piękna, zachowana w naturalnym stanie dolina rzeki Gauji. Następnie przejazd do Rundale – zwiedzimy tam monumentalny, XVIII-wieczny, barokowy pałac, zbudowany dla księcia Kurlandii, jeden z najpiękniejszych budynków łotewskich. Przejazd na Litwę – wizyta w Kiejdanach i zwiedzanie XVIII-wiecznej starówki i renesansowego kościoła kalwińskego z kryptami Radziwiłłów. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Pikieliszków– zwiedzanie dawnego dworu i posiadłości rodziny Józefa Piłsudskiego. Następnie przejazd do Druskiennikównajwiększego uzdrowiska w krajach nadbałtyckich. Spacer po miasteczku między gustownymi drewnianymi i murowanymi willami z przełomu XIX i XX wieku, neogotycki kościół Matki Boskiej Szkaplerznej, prawosławna cerkiew z 1865 r. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach popołudniowych. Nocny przejazd do Polski.

9 DZIEŃ: przyjazd do Katowic w godzinach porannych.

Świadczenia zawarte w cenie

- transport komfortowym autokarem z klimatyzacją, toaletą, TV,
- 6 noclegów w hotelach **/*** w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami,
- wyżywienie HB: śniadania, obiadokolacje,
- opieka licencjonowanego pilota wycieczek podczas trwania całej imprezy,
- ubezpieczenie OC, KL, NNW, bagażu (wg Warunków Uczestnictwa EPT),
- realizacja programu.

Cena nie zawiera

- obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny -10 zł / osoba
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
- napojów do obiadokolacji,
- innych świadczeń nie zawartych w programie.

Informacje dodatkowe

Uwaga:
- terminy do uzgodnienia,
- możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą),
- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot nie oprowadza po muzeach,
- podczas wycieczek pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem.

W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zapytania na maila:
izabela@europol.com.pl , anna@europol.com.pl,

Witaj na stronie EPT!