EURO POL TOUR - Tour Operator
O EPT / Zadaj pytanie
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Chorwacja
  4. Dubrownik

Majówka w Dubrowniku  

Chorwacja / Dalmacja / Dubrownik

kod oferty: CHO7011

Wybrana oferta

Oferta

CHORWACJA / DALMACJA
Rodzaj oferty: MAJÓWKA W DUBROWNIKU
Zakwaterowanie: Apartamenty w Dalmacji, w okolicach Dubrownika (do 80 km)
Kod: CHO7011

Opis

Zabierzemy Państwa na południe Chorwacji. Będzie czas na błogie lenistwo, plażowanie, podziwianie pięknej przyrody, kontakt z naturą i wypicie kawki czy zjedzenie posiłku o dowolnej porze, na tarasie swojego apartamentu. Można też zamówić wyżywienie. Ta decyzja należy do Was. Wybierzemy się do Dubrownika – prześlicznego miasteczka, które tętni życiem przez cały rok. Jego urok tkwi w kamiennych zabytkach, bramach, fontannach, wąskich uliczkach i murach obronnych, skąd roztacza się przepiękny widok na lazurowe morze, starówkę, twierdzę i przystań. Koniecznie podejdźcie do Wielkiej Studni Onofria udekorowanej 16 kamiennymi maszkaronami tryskającymi wodą. Ponoć napicie się z nich przynosi szczęście. Można też udać się śladami filmu „Gry o tron”. Miejsc godnych zobaczenia jest tu wiele. Odwiedzimy Split – miasto cesarza Dioklecjana, z jego pałacem i najstarszą na świecie katedrą. Będziemy spacerować ulicami pałacu Dioklecjana i piękną wysadzaną palmami promenadą, potocznie nazywaną Rivą. W drodze powrotnej wstąpimy do Medjugorje – znanego miejsca kultu maryjnego w Bośni i Hercegowinie i Mostaru – prześlicznego, wielokulturowego miasta położonego malowniczo na obu brzegach rzeki Neretwy, o niesamowitym kolorze wody, z uroczą starówką i jego wizytówką – Starym Mostem.

Odległości

Dubrovnik ok. 80 km, Split ok.150 km.

Plaża

do 500 m od apartamentów.

Typ zakwaterowania

Zakwaterowanie w apartamentach z aneksem kuchennym (w pełni wyposażony), apartamenty 1- i 2-pokojowe, z samodzielnym wejściem, TV-SAT, łazienką. Na wyposażeniu jest pościel, ale nie ma ręczników.

Wyżywienie

własne, w oparciu o aneks kuchenny

Możliwość wykupienia wyżywienia w pobliskiej restauracji.

Program

1 DZIEŃ: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy.
2 DZIEŃ: przyjazd do Splitu. Około 3 godzinne zwiedzanie miasta.
Split to stolica pięknej Dalmacji i drugie co do wielkości miasto w Chorwacji. Bezsprzecznie największą tutejszą atrakcją są pozostałości pałacu rzymskiego cesarza Dioklecjana. Obecnie spacerując po uliczkach i odpoczywając na placach centrum Splitu w rzeczywistości spacerujemy po dawnych pałacowych komnatach i korytarzach, które z biegiem czasu wtopił się obecną zabudowę miasta. Pałac znajduje się tuż przy nadbrzeżu, wzdłuż którego rozciąga się popularna promenada będąca centrum towarzyskiego życia Splitu. Poza pałacowym dziedzińcem, Złotą i Żelazną Bramą należy zwrócić uwagę na zabytkową dzwonnice, Katedrę św. Dujama oraz Narodni trg z budynkiem dawnego ratusza. Przejazd do miejscowości Klek. Zakwaterowanie w obiekcie, obiadokolacja, nocleg.
3 DZIEŃ: śniadanie. Plażowanie, odpoczynek. Nocleg.
4 DZIEŃ: śniadanie. Przejazd do Dubrownika.
Zwiedzanie z przewodnikiem. Dubrownik jest jednym z najpiękniejszych miast Chorwacji. To średniowieczne miasto jest skarbnicą historii i sztuki. Został wpisany na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO, jako jedyny w swoim rodzaju zachowany w całości historyczny kompleks miejski. Słynne dubrownickie obronne mury miejskie, po których można spacerować są najlepiej zachowanym ufortyfikowaniem w Europie. Opasają doskonale zachowany kompleks zabudowań prywatnych i sakralnych, ilustrujących bogate dzieje miasta, założonego w VII wieku. Powrót do obiektu, nocleg.
5 DZIEŃ: śniadanie. Plażowanie, odpoczynek. Nocleg.
6 DZIEŃ: śniadanie. Przejazd do Dubrownika. Czas wolny. Plażowanie, odpoczynek, odkrywanie miasta we własnym zakresie (bez przewodnika) i czas na to aby w spokoju delektować się Perłą Adriatyku jak nazywany jest Dubrownik. Powrót do obiektu, nocleg.
7 DZIEŃ: śniadanie, wykwaterowanie. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zwiedzanie Medjugorje i Mostaru.
Medjugorje jest jednym z najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miejsc docelowych pielgrzymek całego katolickiego świata, przyciągającym do tych okolic miliony pielgrzymów i turystów. Miejsce cudownych objawień Matki Boskiej - Gospy, a także miejsce cudownych uzdrowień.
Mostar to miasto położone u podnóża gór Veleż, Hum i Czabulje, w dolinie malowniczej rzeki Neretwy. Przez wieki Mostar znajdował sie na skrzyżowaniu różnych cywilizacji i każda z nich odcisnęła na nim swoje piętno. W tym urokliwym mieście i jego najbliższej okolicy znajdują się jedyne w swoim rodzaju obiekty dziedzictwa kulturowo-historycznego, świadczące o istnieniu życia na tych terenach już w czasach prehistorycznych.
8 DZIEŃ: przyjazd w godzinach popołudniowych do Polski.

Świadczenia zawarte w cenie

- 5 noclegów w apartamentach,
- przejazd komfortowym autokarem,
- opieka licencjonowanego pilota wycieczek,
- ubezpieczenie Signal Iduna.
- realizacja programu (Split, Dubrownik x 2, Mostar, Medjugorje).

Cena nie zawiera

- wyżywienia
- biletów wstępu do obiektów (brak obligatoryjnych)

Zniżki

Trzecia i czwarta osoba (opłata stała):
- osoba dorosła: 395 zł / osoba/ turnus
- dziecko 1-12 lat: 295 zł / osoba/ turnus

Piąta osoba, na zapytanie, na potwierdzenie ok. 48h za dopłata 200 zł/turnus

Opłaty obowiązkowe

Płatne przy rezerwacji:
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. - 10 zł /os./pobyt.

Płatne w czasie realizacji imprezy:
- opłata miejscowa- obligatoryjna 55 €/osoba (dzieci do 12 lat 35 € / osoba) - płatne u pilota

Na życzenie

Na życzenie wyżywienie BB lub HB za dopłatą
- dopłata do BB - ok. 35 EURO/turnus/os.
- dopłata do HB - ok. 110 EURO/turnus/os.

Ubezpieczenie:
-Istnieje możliwość ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji z imprezy na zasadach określonych w Warunkach Ubezpieczenia T.U. Signal Iduna. Koszt takiego ubezpieczenia to 3 % z całkowitej wartości imprezy.
- W przypadku występowania chorób przewlekłych zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych. Koszt takiego ubezpieczenia to 60 zł/osoba.
- Istnieje możliwość doubezpieczenia się i podwyższenia stawki ubezpieczenia od kosztów leczenia.
Przy KL 30.000€ kwota ta wynosi 20 zł/osoba.

Informacje dodatkowe

Program ma charakter ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot oprowadza w granicach dozwolonych miejscowym prawem turystycznym, nie oprowadza po wnętrzach obiektów. Impreza nie jest dostosowana dla osób niepełnosprawnych.
Prosimy zabrać ze sobą ręczniki, papier toaletowy i środki czystości. Nie ma ich na wyposażeniu apartamentów.

Wymagania językowe

Z grupą jest pilot z językiem polskim. Recepcja posługuje się językiem miejscowym oraz angielskim i niemieckim.

Wymagania paszportowe, wizowe, sanitarne,zdrowotne

Każda osoba, niezależnie od wieku musi posiadać ważny dowód osobisty lub paszport, a jej stan zdrowia musi umożliwiać udział w imprezie. Szczegółowe informacje na http://polakzagranica.msz.gov.pl

Zobacz również:

Witaj na stronie EPT!