EURO POL TOUR - Tour Operator
O EPT / Zadaj pytanie
  1. Strona główna
  2. Nasze kierunki
  3. Bułgaria
  4. St. Konstantin i Elena

GLORIA  

Bułgaria / Złote Piaski / St. Konstantin i Elena

kod oferty: BUL185C

Wybrana oferta

Oferta

Kraj: BUŁGARIA
Region: MORZE CZARNE
Miejscowość: ŚWIĘTY KONSTANTYN I ELENA
Rodzaj oferty: wczasy autokarowe 12 dni
Zakwaterowanie: HOTEL GLORIA ***
Kod: BUL185C

Położenie

Święty Konstantyn i Elena - najstarszy kurort, znany wcześniej jako Drużba. Usytuowany w połowie drogi między Warną a Złotymi Piaskami, w pięknym parku. Słynie ze specyficznego mikroklimatu i cennych, leczniczych źródeł mineralnych. Znajduje się w nim mały, romantyczny klasztor oraz wspaniały, nowoczesny kompleks termalny. Wybierany w szczególności przez turystów szukających spokojnego wypoczynku.

Opis

Hotel położony w centrum kurortu, ok. 400 m od plaży. W obiekcie basen kąpielowy z wydzieloną częścią dla dzieci, leżaki i parasole przy basenie (ilość ograniczona), restauracja, lobby bar, recepcja z możliwością wynajęcia sejfu (odpłatnie), bezpłatne Wi-Fi koło recepcji, na życzenie (płatne) WiFi w pokojach, fitness, tenis stołowy, bilard (odpłatnie), boisko do siatkówki, plac zabaw dla dzieci, klub dla dzieci (4-12 lat), parking (odpłatnie), wieczór animacyjny (w sezonie, raz na tydzień), jacuzzi.

Odległości

Parę minut spacerkiem od wspaniałego, nowoczesnego kompleksu termalnego z 14 basenami z ciepłą wodą mineralną, jacuzzi, SPA, elegancką częścią do plażowania i wieloma innymi atrakcjami.

Plaża

najbliższa plaża ok. 400 m od obiektu, piaszczysta. Plaża hotelowa (z serwisem, napojami, w cenach jak dalej) znajduje się w odległości ok. 700m. Można tam skorzystać odpłatnie z następujących świadczeń: parasol - 1,5 euro/1 dzień, leżak - 1,5 euro/1 dzień, lokalne (lane) napoje bezalkoholowe i piwo na plaży -1,5 euro/1 dzień/1 osoba lub pakiet plażowy (napoje j.w, parasol, leżak) - 3 euro/1 dzień/1 osoba.

Typ zakwaterowania

Pokój dwuosobowy, z możliwością jednej dostawki. Wszystkie pokoje posiadają łazienkę, klimatyzację, mini barek, TV kablową, telefon.
W zależności od wybranego wariantu wyżywienia dostępne są następujące typy pokoi:
D1 - ze śniadaniem, pokój 2-osobowy z możliwością 1 dostawki,
D1X - z wyżywieniem 2 x dziennie (HB), pokój 2-osobowy z możliwością 1 dostawki,
D1Y - z wyżywieniem All inclusive, pokój 2-osobowy z możliwością 1 dostawki,

Na zapytanie możliwe są również pokoje z 2 dostawkami.

Wyżywienie

-BB; śniadania,
-HB; śniadania i obiadokolacje,
-All Inclusive; śniadanie, obiad, kolacja w formie bufetu. Popołudniowa przekąska 15:30-18:00, wieczorna przekąska 20:30-22:00. Lokalne (lane) napoje bezalkoholowe i alkoholowe bez ograniczeń w godz. 10:00-22:00. Lokalne napoje bezalkoholowe i piwo w barze przy basenie. Dodatkowo 1 ręcznik na basen/dzień/osoba dorosła.

Transport

Przejazd komfortowym autokarem (toaleta, barek, klimatyzacja), pod opieką przedstawiciela biura – stewarda. Wyjazdy z miejscowości: Katowice, Tychy, Pszczyna, Bielsko Biała, Cieszyn. Za dopłatą: transfery z innych miast wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy lub Słowację, Węgry, Rumunię lub Serbię, Bułgarię.

Godz. i miejsca wyjazdów
Uwaga: zbiórka odbywa się zawsze pół godziny przed podaną godziną wyjazdu

07:00 Gliwice, stacja Shell ul. Rybnicka
08:00 Katowice, dworzec PKS, ul. Piotra Skargi
08:30 Tychy, stacja benzynowa „ORLEN” przy trasie
08:45 Pszczyna, Stacja Borim (obok IG Logistics)
09:00 Rybnik, stacja BP ul. Północna 5 (Żory)
09:00 Żory, stacja BP ul. Północna 5
09:15 Bielsko-Biała, dworzec PKS, dolny poziom
09:30 Wodzisław Śląski, stacja Orlen u. Wodzisławska 97 (kierunek na Jastrzębie)
10:00 Cieszyn, stacja benzynowa ARGE przy trasie
10:00 Jastrzębie Zdrój, stacja Shell ul.Cieszyńska 9

Program

1 dzień: wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy.
2 dzień: przyjazd do Bułgarii w godzinach południowych, czas wolny, zajmowanie pokoi hotelowych od godz. 14.00, nocleg.
3-10 dzień: plażowanie, wypoczynek, na życzenie możliwość skorzystania z różnorodnych wycieczek fakultatywnych (rezerwacja w Polsce lub na miejscu).
11 dzień: opuszczenie pokoi po śniadaniu (zazwyczaj do godz. 12.00), w godz. popołudniowych (orientacyjnie ok. 15.00-15.30 czasu bułgarskiego)– wyjazd w drogę powrotną do kraju.
12 dzień: przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Świadczenia zawarte w cenie

- 9 noclegów,
- wyżywienie wg wybranego wariantu,
- przejazd autokarem,
- opieka rezydenta,
- ubezpieczenie Signal Iduna.

Cena nie zawiera

W wariancie wyżywienia HB - napojów po obiadokolacji.
Innych świadczeń nie wymienionych w świadczeniach zawartych w cenie.

Opłaty obowiązkowe

Płatne przy rezerwacji:
- opłata miejscowa 100 zł/turnus./1 osoba,
- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - wg Rozporz. Min. Sportu i Turystyki z dn. 21.11.16 r. - 10 zł /os./pobyt,
Płatne na miejscu: 20 euro/1 osoba - kaucja zwrotna w dniu wyjazdu.

Na życzenie

Na życzenie możliwa inna długość pobytu oraz inne hotele - prosimy o kontakt z naszym biurem w celu przygotowania kalkulacji.

Informacje dodatkowe

Wymagane dokumenty: należy posiadać ważny paszport lub dowód osobisty.

Wycieczki fakultatywne

WYCIECZKI FAKULTATYWNE – ceny orientacyjne (na podstawie sezonu 2017):
1. „BAŁCZYK I KALIAKRA”: Przepiękny ogród botaniczny - drugi co do wielkości w Europie, malowniczy pałacyk, skalisty przylądek Kaliakra z zapierającymi dech w piersiach widokami.
Cena: 24 €/osobę.
2. „POD ŻAGLAMI”: rejs pod żaglami, opalanie, kąpiel w morzu, łowienie ryb, podziwianie pięknych widoków, obiad, lokalne alkoholowe i bezalkoholowe napoje bez ograniczeń. Uwaga: istnieje możliwość zabrania wózków dziecięcych i dla osób niepełnosprawnych. Cena: 21 €/osobę.
3. „BAŁKAŃSKI WIECZÓR”: bogate menu – szwedzki stół, napoje alkoholowe i bezalkoholowe bez ograniczeń. Tańce, doskonała zabawa, folklor, variété, nestinarstwo - pokaz tańca na rozżarzonych węglach. Cena: 28 €/osobę.
4. „WYCIECZKA STATKIEM”: rejs statkiem wzdłuż wybrzeża, opalanie, kąpiel w morzu, łowienie ryb, obiad, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe bez ograniczeń. Cena: 25 €/osobę.
5. JEEP SAFARI: jazda po bezdrożach, gry i zajęcia sportowe, obiad, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Cena: 25 €/osobę.
6. „NESEBER”: miasto muzeum wpisane na listę UNESCO - jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast bułgarskiego wybrzeża. Cena: 20 €/osobę.
7. „PODRÓŻ W NIEZNANE”: rejs statkiem po rzece Kamczia przy jej ujściu do morza, Kamienny Las, obiad w wiejskim domostwie z programem folklorystycznym. Cena: 30 €/osobę.
8. „WARNA I AŁADŻA MONASTYR”: skalny klasztor, katedra, punkt widokowy, autobusowa wycieczka panoramiczna po Warnie, poczęstunek winem, z możliwością zakupu. Cena: 12 €/osobę.
9. „AQUAPARK”: wspaniała rozrywka i moc wodnych atrakcji dla wszystkich, niezależnie od wieku. Cena: 15 €/osobę.
10. „JEŹDZIEC Z MADARY I SZUMEN”: średniowieczny relief naskalny, jedyny tego rodzaju w Europie, wpisany na listę UNESCO, Pomnik Założycieli Państwa Bułgarkiego, Tombuł Dżamija – najładniejszy meczet w Bułgarii. Kamienny Las. Cena: 23 €/osobę.

Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów są dodatkowo płatne.
Wycieczki odbywają się z polskojęzycznym pilotem/przewodnikiem (za wyjątkiem rejsu), po zebraniu wymaganej minimalnej ilości osób.
Zapraszamy do rezerwacji wycieczek w swoim biurze podróży.

Zobacz również:

Witaj na stronie EPT!