EURO POL TOUR sp. z o.o.  
 Węgry

Zapraszamy Państwa do spędzenia letnich wakacji na Węgrzech - kraju o ponad tysiącletniej tradycji, słynącego z wyśmienitej kuchni, doskonałych win i pięknych krajobrazów. Kraju, w którym Polacy są szczególnie serdecznie witani, bo łączy nas tak wiele - wielokrotnie w historii splatały się nasze narodowe dzieje, mamy też wiele podobnych obyczajów i wspólne zamiłowanie do zabawy.
Słynne powiedzenie "Polak, Węgier dwa bratanki..." jest wciąż aktualne.
 

 

 

  

Euro Pol Tour Nasze wybrane propozycje na Węgrzech:   


EPT
wczasy nad Południowym Balatonem  - link

    Balatonboglár
    Balatonföldvár
    Balatonmáriafürdő
    Balatonőszöd
    Balatonszárszó
    Balatonszemes
    Balatonvilágos
    Siófok
    Szantód
EPTwczasy nad Północnym Balatonem - link

    Tihany
EPT
wycieczki autokarowe do Budapesztu - link

EPTwypoczynek w Uzdrowiskach - Hajduszoboszlo, Heviz - link

Prosimy kliknąć na powyższe linki lub skorzystać z wyszukiwarki na stronie głównej
www.europol.com.pl. Gdzie najczęściej wypoczywają turyści? Oczywiście nad Balatonem!  

balatonBALATON
Węgrzy mówą o swym niezwykłym jeziorze pieszczotliwie "Balaci". Balaton to największe jezioro słodkowodne środkowo - wschodniej Europy. Rejon Balatonu obfituje w bogactwa fauny i flory, stąd też znajdziemy tutaj największą na Węgrzech liczbę rezerwatów przyrody. Turyści lubiący aktywny wypoczynek znajdą świetne warunki do uprawiania sportów wodnych. Dla wędkarzy pobyt nad Balatonem kojarzyć się będzie z udanymi połowami, a cierpiącym na różnorodne dolegliwości przyniosą ulgę lecznicze kąpiele w licznych łaźniach i basenach termalnych.
 
Wszystkie miasta i miasteczka nad Balatonem oferują kuchnię węgierską i międzynarodową w różnorodnych, dobrych restauracjach, gdzie oprócz jedzenia można posmakować wyjątkowych win węgierskich. Południowy i północny brzeg Balatonu różnią się diametralnie od siebie jeżeli chodzi o plaże i warunki przybrzeżne. Na południowym brzegu - głębokość wody wzrasta bardzo powoli; nawet na przestrzeni kilkuset metrów od brzegu nie przekracza ona 1-1,5 m. Dzieci znajdą więc tutaj swój mały raj pluskając się w ciepłej, czystej i płytkiej wodzie.  Po stronie północnej woda raptownie zwiększa swą głębokość, tutejsze plaże polecane są osobom umiejącym dobrze pływać oraz rodzinom ze starszymi dziećmi.
Nad Balatonem nie jesteśmy anonimowymi turystami, mieszkamy rodzinnie, w wygodnych domkach, gdzie często część domku zajmują gospodarze. Oczywiście jestesmy niezależni, mamy własny aneks kuchenny, węzeł sanitarny itp. 
 
 
 

INFORMACJE O POŁOŻENIU JEZIORA BALATON 
Długość jeziora -
Największa szerokość (Balatonfüzfö - Siófok) -
Najmniejsza szerokość (Tihany - Szántód) -
Średnia głębokość -
Największa głębokość -
72 km
16 km
1,5 km
3 m
12,5 m
Balatonfenyves i okolice
Centrum regionu stanowi Balatonlelle, gdzie goście znajdą wiele rozrywek, w tym tor gokartowy i wesołe miasteczko. Fonyód wyrosło wokół przystani, pomiędzy wzgórzami Sipos i Sandor. Wzgórze Sipos jest najwyższym wzniesieniem na południowym brzegu i ulubionym celem pieszych wędrówek. Atrakcją Baltonfenyves jest kolejka wąskotorowa, którą można dojechać do Csisztapuszta - kąpieliska termalnego. Dwa przylegające miasta Baltonmáriafürdö i Baltonkerestúr dysponują prywatnymi i publicznymi plażami, kortami tenisowymi i oferują wiele możliwości przejażdżek konnych. Najbardziej na zachód jest wysunięta miejscowość Balatonbéreny, gdzie znajduje się jedyna nad Balatonem plaża dla naturystów.

Balatonföldvár i okolica
Zamárdi to miejscowość znana z długiej, siedmiokilometrowej plaży, centrum jeździectwa oraz słynnego targu. Balatonföldvár jest jedną z najbardziej uroczych miejscowości południowego brzegu. W centrum znajduje się wiele parków ze starymi drzewami i liczne zieleńce, na plaży - interesujące pole do paintballu.
Balatonszárszó to relatywnie cicha miejscowość, szczególnie polecana dla osób szukających spokojnego wypoczynku. Balatonszemes jest ważnym punktem na szlaku miłośników dobrego wina. Można tu poznać i kupić wina ze wszystkich stron świata.

Sófok i okolica
Południowy brzeg Balatonu charakteryzuje głównie fakt, że głębokość wody wzrasta bardzo powoli co jest w szczególności ważne dla rodzin z małymi dziećmi. Balatonaliga i Balatonvilágos - to dwie sąsiadujące miejscowości leżące na wysokim płaskowyżu - charakterystycznym dla wschodniej części południowego Balatonu. Rozciąga się z nich wspaniały widok na jezioro. Sóstó stanowi spokojną, zieloną, wypoczynkową dzielnicę Siófoku, oddaloną od centrum o ok. 10 min jazdy samochodem. Siófok jest stolicą południowego brzegu Balatonu, nazywaną również "letnią stolicą Węgier". Znaleźć tutaj można niezliczoną ilość sklepów i butików, popularny targ. Odbywają się tutaj liczne imprezy kulturalne. Miasto oferuje również wiele atrakcji sportowych - boiska do gry w siatkówkę, basen do piłki wodnej, skoki na bungee oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Więcej o miejscowoścach nad Południowym Balatonem ...

 

 

 

Keszthely i okolice
Keszthely to nieformalna stolica Balatonu usytuowana w jego północno - zachodniej części. W odległości ok. 6 km od jeziora znajduje się Cserszegtomaj - mała, spokojna miejscowość usytuowana wśród wzgórz Keszthely. W Balatonederics znaleźć można ciekawe jaskinie oraz mały park safari. Szigliget leży na półwyspie. Z usytuowanego tu, średniowiecznego zamku rozciąga się ładna panorama na zatokę Keszthely. W skład Badacsony wchodzi wiele przyległych jak np. Badacsonytomaj, Badacsonyörs lub Badacsonylábdihegy. Pomiędzy zielonymi wzgórzami porozrzucane są niewielkie romantyczne miejscowości, gdzie jednym z głównych zajęć od wieków jest uprawa winorośli.
Balatonfüred i okolica
Region znajdujący się w północno - wschodniej części Balatonu, z najczystszą wodą i z rozbudowanymi wygodnymi szlakami turystycznymi wśród niewysokich wzgórz. Północny brzeg nie jest tak łagodny jak południowy, często więc można pływać tu już w odległości 10 - 20 m od brzegu. W Balatonfüzfö znajduje się kryty basen (dł. 50 m) z brodzikiem dla dzieci, sauną, masażami i solarium oraz otwarty przez cały rok tor bobslejowy o długości 800 m. Wiele atrakcji znajdą tu dla siebie również miłośnicy piłki nożnej, koszykówki, tenisa i strzelectwa. Baltonalmádi jest kąpieliskiem z długą historią i tradycjami, z dużą ilością sklepów, znaną dyskoteką "Panorama" oraz trzema plażami oferującymi dobre warunki do kąpieli. Źródła wód termalnych, doskonałe miejscowe wina, korzystny klimat, stary park nadbrzeżny z romantycznymi alejkami oraz duża ilość letnich imprez kulturalnych czynią z Balatonfüred nieformalną stolicę północnego brzegu Balatonu. Z miejscowego portu warto wybrać się statkiem na półwysep Tihany - perełkę północnego brzegu lub na południowy brzeg jeziora.
       Więcej o miejscowoścach nad Północnym Balatonem ...


W żadnym innym kraju na świecie nie ma tak dużo termalnych i źródeł leczniczych, jak na Węgrzech. Obecnie znanych jest ponad 1000 gorących źródeł i około 350 z nich ma zastosowanie lecznicze. Węgierskie miejscowości uzdrowiskowe kładą nacisk nie tylko na klasyczn? kurację źródlaną, lecz także na działania profilaktyczne, regenerację, fitness oraz kąpiele w basenach. Szczególną popularnością cieszą się pobyty w hotelach oferujących jednocześnie leczenie lub odnowę biologiczną, wypoczynek i szereg atrakcji. Chcielibyśmy również zwrócić Państwa uwagę na domki i mieszkania usytuowane w pobliżu kąpielisk termalnych w Héviz, Zalakaros, Tamási.
Prawie od 2000 lat ludzie korzystają z uzdrawiającej mocy jaką posiada woda termalna. Kąpiele termalne łagodzą powikłania chorobowe i są tak skuteczne jak lekarstwa.
Zapraszamy!
Więcej informacji o miejscowościach uzdrowiskowych  ...
Zapraszamy Państwa na wędrówkę po najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych zakątkach Węgier. W naszej ofercie oprócz Budapesztu znajdą Państwo wiele urokliwych, pięknych miast, w których można wspaniale wypocząć, nawet w czasie krótkich pobytów weekendowych.
Więcej informacji o węgierskich miastach  ...


 

 

WYSZUKIWARKA AKTUALNYCH OFERT:

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE

 

WĘGRY
(Republika Węgierska)
Stolica: Budapeszt
Waluta: forint węgierski (HUF);
Język urzędowy: węgierski


PRZEPISY WJAZDOWE

  • Od osób odwiedzających Węgry wymagane jest posiadanie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

PRZEPISY CELNE

  • Zgodne z normą unijną.Przy wywozie przedmiotów o wartości kulturowej potrzebne jest potwierdzenie właściwych instytucji.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW

  • Kierowca może legitymować się polskim prawem jazdy.
  • Przejazd autostradami jest płatny - należy wykupić winietę. Od 1 lipca 2011 r. weszła w życie nowelizacja przepisów ruchu drogowego.

PRZYDATNE INFORMACJE

  • Walutę można wymienić w bankach oraz kantorach.
  • Na Węgrzech w większości sklepów i restauracjach można regulować płatności kartami płatniczymi.
  • Informacja turystyczna o Węgrzech: www.tourinform.hu, www.budapestinfo.hu. Dla turystów potrzebujących pomocy uruchomiony został dyżurny numer telefonu: (00 36 1) 438 80 80, dostępny przez 24-godziny (możliwość porozumiewania się w języku angielskim lub niemieckim).
  • Bardziej szczegółowe informacje na stronie internetowej Konsulatu  www.budapesztkons.polemb.net
    Inne przydatne informacje na stronie www.safetyinhungary.info w języku angielskim bądź niemieckim (w niedługim czasie także w języku polskim.)

POLECANE LINKI

 

 

Hotele, pensjonaty na Węgrzech

 

Sanatoria (uzdrowiska termalne) na Węgrzech

 

Apartamenty, domki na Węgrzech

 

Ten znak pomoże Ci w wyborze domku, apartamentu na wakacje. Dla lepszej, pełniejszej oceny naszych propozycji apartamentów, willi i kompleksów wakacyjnych zostały im przyznane w katalogu "słoneczka" (w wersji drukowanej katalogu - "domki"). Ich ilość od jednego do pięciu, podobnie jak w hotelach gwiazdki, zależy od oferowanego standardu zakwaterowania, położenia obiektu, wyposażenia, umeblowania, dodatkowych usług itp. A co najważniejsze - po raz pierwszy w Europie kategoryzacja obiektów jest zatwierdzana, aktualizowana i kontrolowana przez niezależne, publiczne organizacje turystyczne - ABIT i APT.
Organizacje te będą na bieżąco weryfikować, kontrolować obiekty w celu zapewnienia zgodności przyznanej im kategorii z aktualnymi wymogami.

To należy wiedzieć!

Przyjazd / wyjazd
Transport - dojazd autokarem
Dojazd samochodem
Skierowanie (voucher)
Ceny (spożywcze, przemysłowe, sport, dyskoteki)
WyposaŻenie apartamentÓw
PlaŻa
Baseny kĄpielowe
WyŻywienie
Temperatura


   ...więcej informacji...